Svatba na spadnutí (2006) (TV film) odpad!

No, takže. Původně jsem se chtěla rozepsat o naprosto šíleným scénáři a ději o ničem. Naprosto nesympatických hercích, naprosto předvídatelných scénách a naprostých dírách v nich (baby řádí u bazénu na Floridě v bikinách, záběr na hlavní hrdinku která vedle nich sedí zababúšňaná ve svetru?)...ale nakonec jsem si to z nějakýho důvodu rozmyslela a řeknu to takhle. Prosímvás, až si nějakej chytrák naplánuje svatbu na 24. 12., těsně před svatbou se sebere, protože práce volá a nechá svýho naprosto neschopnýho partnera čelit krutým nástrahám osudu, tak si to vyřešte sami, je to váš problém. Ale ostatní tím nezatěžujte, ABY SE NEMUSELY TOČIT TAKOVÝ CHUJOVINY!

Jméno růže (1986)

Mladičký Slater a herecky vyzrávající Connery dohromady s legendárním románem jakým Jméno růže bezesporu je? Co mohlo vzniknout jiného než úžasná detektivka z doby krutého středověku, kterou opravdu můžu.

To je vražda, napsala (1984) (seriál)

No ona parodie v pořadu Tele Tele s názvem "To je vražda, nachcala" hovoří za vše - netřeba dalších komentářů!

Letuška 1. třídy (2003)

V němém úžasu se jen ptám: "Musí to bét, Maryšo?" Otázka však zůstává nezodpovězena - proto se asi nedozvím, proč tomuhle "veledílu" propůjčili jména jako např. Gwyneth Paltrow, Mark Ruffalo aj. Ne že bych ohrnovala nos nad letuškama - krásné povolání - ale v tomhle byla příliš velká koncentrace "frikulínovství" na můj vkus...

Gothika (2003)

Éé no nevím teda - tenhle snímek ve mě zanechal poněkud rozpačitý dojem, neoslovil mě, a proto poněkud rozpačité je i mé hodnocení - 2 věci, které se mi líbily: Robert Downey Jr. a cover Behind blue eyes (i když co si budeme vykládat, originál je originál - vivat the Who!).

Tropická bouře (2008)

No... když odmyslím tu spadenou řemenici zhruba v polovině filmu, kdy se scénář odklonil od původní trasy (což byla sakramentská chyba) a pánové místo skvělých gagů začali řešit nějaké pseudopsychologické osobní problémy, tak se jednalo o neskutečnou smršť. Pod palbou hlášek a neskutečných zápichů jsem se svíjela v křečích smíchu, které otřásaly mou bránicí prakticky ještě 3 hodiny po odchodu z kina. Vzpomínka na scénu "necítím ruce.... po návratu tě naučím to žonglování." nebo Jacka Blacka ve slipkách a škemrajícího o odvázání od stromu (nebo lovícího kvér) mě vykouzlí úsměv na rtech ještě teď, takže s klidným srdcem můžu říct - ano, u mě Tropic thunder uspěl na 4 hvězdy.

Comeback (2008) (seriál)

Dělám to s těžkým srdcem, ale musí to být. Seriálu, kde je hlavní postava milovník rocku a metalu dát jen 2hvězdy je téměř svatokrádež, ale reálným faktem je, že na víc tohle dílko opravdu nemá. Díl za dílem sleduji, jak se z původního čistého průměru stává těžký podprůměr a bárku nad vodou z mého úhlu pohledu už opravdu drží jen osoba Ozzáka a písničky, které v dílech zazní. BTW: tajný fígl na otevírání dveří stylem "Smóoooooooouk on d wóóóótr" jsem zkoušla také - asi jsem to nezazpívala potřebně "Ozzácky":-)

Třicet případů majora Zemana (1974) (seriál)

Stačí si pustit jediný díl - Mimikry - a jde nádherně vidět, jak byla tehdejší doba uplně mimo. Nějaké kuňkání žab bylo nazýváno hudbou, která ohrožuje mravnost českosloveské socialistické mládeže - no tak to je vážně síla. Vždycky když tohle vidím, tak si hodně nahlas oddychnu a jsem ráda, že tahle doba je už dááááávno za námi a v životě už se nevrátí - ani ona ani její děsná propaganda prostřednictvím zmanipulovaných filmů nebo seriálů. Proto dávám 3 hvězdy a nestydím se za to, protože u téhle shitárny se vždycky spolehlivě zasměju blbosti, nadutosti a nestydatosti těch k****v komunistických.

Karamazovi (2008)

Silný námět, který byl zpracován zajímavým způsobem ještě více umocnily originální kulisy hutí - dodaly tomu opravdu Atmosféru s velkým A. Famózní herecké výkony kteří předváděli herci si opravdu zaslouží smeknout hodně hluboko - možná bych trochu vyzdvihla Ivana Trojana, který byl opravdu fantastický. Kulisy a výkony doplňuje perfektní hudební linie. Tento velmi emotivně založený koktejl mě vcucl už na samotném začátku a nepustil mě až do posledního záběru, kdy jsem zůstala sedět v němém úžasu nad právě spatřeným. Jednu výtku si ale neodpustím - rádoby vtipná loutkoherecká variace na epileptický záchvat s mončičákem mi díky vlastním zkušenostem přišla spíše trapná, ale to už je opravdu díky tomu, že jsem si to sama zažila a nedokážu na takovou záležitost nahlížet s patřičným odstupem. Ale nakonec.... opravdu... bude mu všechno povoleno. Tak jest!

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Komedie s Jimem Carreyem nemůžu ani cítit, ale jakmile hraje seriózní roli, tak se mi podlomí kolena a já se nemůžu ubránit jeho hereckému umu ani jeho obrovskému charisma - a v tomhle filmu jsem mu propadla dvojnásobně. Opravdu skvělý zážitek, který doplnila neméně skvělá Kate Winslet. Takže díky Jime, díky Kate, díky Charlie a díky Micheli - ty hvězdy máte zasloužený!