Vstupní brána (2007)

Bude stačit, když tenhle snímek uložím do škatulky s nápisem "divný" a víckrát se na něj nepodívám? Asi ne, takže... Zpočátku strašně utahané...nehne se ani stéblo trávy a pak najednou bác bác a je po Michaelu Madsenovi. Některé okamžiky mi příjdou fakt úplně ujeté... Nevím - francouzskou kinematografii miluju a Asii Argento mám ráda už od doby Královny Margot, ale tenhle film mi vážně nesedl.

Sweeney Todd (2006) (TV film)

I když se za názvem tohoto snímku v závorce skrývá dovětek TV film, musím se sklonit hodně hluboko a dodat, že to je vhozená rukavice Timu Burtonovi. Není to sice muzikál se star velikosti Johnnyho Deppa v hlavní roli, ale produkce BBC udělala své - té velkou pomocnou ruku podal Ray Winstone, který předvedl bravurní výkon. Skvělé podání, místy hodně morbidní okamžiky, kterým se nevěřícně zasmějete, vás donutí i přehlédnout drobné nedostatky, jako např. naprosto čisté a neposkvrněné pytle, ve kterých je rozsekaná mrtvola, až si při závěrečných titulcích řeknete "Stálo to za to":-)

Šťastné chvíle (2000)

Film si našel cestu do mého srdce a strávila jsem u něj šťastných 95 min.

Já, legenda (2007)

Will Smith předvádí famózní one-man show (ten chlap zraje jako to víno:-). Jeho chundelačka Samantha byla taky úžasná a první půle byla na velmi slušné úrovni. Prázné město, přátelský pokec s "nejlepším přítelem", návštěva videopůjčovny, balení zákaznic půjčovny... Ale pak se to někde zlomilo a čelo mě bolí ještě teď, jak jsem s ním mlátila do stolu....Celý zbytek filmu jsem se ptala: Kde je zakopaný pes? Bohužel, odpovědí mi byla přednáška o Bohu a ubohý konec naší legendy.... popravdě - těšila jsem se na něj.

Katyň (2007)

To, že si Polsko po vypuknutí války rozdělili Němci a Sověti mezi sebe „sovětsko–německou smlouvou o přátelství“ není nic nového - učili nás to už na ZŠ. To, co se stalo v Katyni též není žádná novinka a říkali nám to i na gymnáziu a já od tohohle filmu čekala, že se dozvím něco víc...Nedozvěděla jsem se, nevadí - film se zaměřil spíše na osudy lidí, kterých se masakr dotýkal - nejen za války, ale hlavně po válce za Sovětské okupace. Bylo by to fajn, kdybych se místy maximálně neztrácela v ději, v postavách, a místy se neptala "Kdo to sakra je a co tam dělá?". Některý okamžiky ve scénáři mi přišly zase nedotažené. TO je podlě mě to slabé místo filmu - SCÉNÁŘ. Nad hodnocením jsem váhala - je to 3,5 hvězdičky, ale na 4 to pro mě opravdu není. Po filmařské stránce řemeslně zvládnuté na výborné úrovni a i když dobové záběry to opravdu opepřily a závěrečné scény, CO se vlastně událo v Katyni mi braly dech, na 4 hvězdy to nestačí.

Kurz negativního myšlení (2006)

Je vám blbě? Bídně? Mizerně? Přihlašte se na vlastní nebezpečí do kurzu pozitivního myšlení, ale pozor - může se z něj nakonec nečekaně vyklubat Kurz negativního myšlení a to už je pak hodně hodně bittersweet. Asi tak jako celý tenhle film. No - ono možná i zde platí, že všeho moc škodí a že "optimismus je opium lidstva".

Škola svádění (2006)

Billy Bob Thornton je sice Bůh, ale ani jeho nadlidské herecké schopnosti a obrovské charisma opravdu nepomohly téhle rádoby komedii vyšvihnout se o třídu výš - do třídy s názvem "dobrá komedie" - pořád je to Béčková, sem tam sranda. Místy opravdu blbost, kdy jsem neváhala použít tlačítko rychlého posunu...

Žert (1968)

Není to až taková prdel, jak by se podle názvu mohlo zdát. Kunderova kniha, která sloužila co by předloha, je opravdu dokonalá, ale po shlédnutí filmu začne člověku v hlavě vrtat hodně velký červ a hned tak nepřestane. Úvodní záběry na olomoucký "orloj" - hrající památník socialismu - mi sice vykouzlil úsměv na tváři, ale následný děj už tak humorný není. Prostřihy přítomnosti a minulosti jsou neskutečné - vítání občánků vs. odsouzení a vyloučení z univerzity, naše "muzika" vs. doly. Běhal mi mráz po zádech. Tenhle film je pro mě také určitým způsobem osobní záležitost, protože se natáčel částečně v Olomouci, Uherském Hradišti a Vlčnově, kde se všude pohybuju... a i když to podlě mě není úplně čistý plný počet, našly by se tam nějaké mouchy, tak se nemůžu ubránit a 5 hvězd dát. Jinak bych ale film doporučovala pouštět všem těm novodobým komoušům (ať už se skrývají za oranžového Paroubka nebo se otevřeně hlásí k třešním) - tomuhle říkáte svobodný a kvalitní život? A to se děly daleko větší hrůzy, drazí soudruzi!

Zázračná planeta - Série 1 (2006) (série)

Má duše přírodozpytce chrochtá blahem. Jeden z nejkvalitnějších přírodovědných dokumentů, co kdy vznikly.

Fahrenheit 9/11 (2004)

Všichni víme, že George W. Bush nepatří mezi výkvět inteligence planety Země (kdesi jsem se dočetla, že výše jeho IQ je srovnatelná s výší IQ nejchytřejšího šimpanze planety) a určitě, na každém šprochu pravdy trochu - ale to ještě není důvod, proč z něj udělat ve 110 minutách naprostého debila. Já osobně jej nemusím a nemám nic proti srandě na jeho účet, ale z tohoto filmu jsem měla, v porování s ostatními dokumenty MM, ještě 100x větší pocit, že se mnou chce manipulovat. Že mi chce do hlavy vtlouct názor MM - "Ten Bush je ale dement!" - a to se mi ani za mák nelíbí...