Okno do dvora (1954)

Vyborni herci, mnostvo precizne napisanych dialogov a putavy pribeh, to iste ano. Navyse ma to bavilo sledovat po cely cas a finale bolo slusne, no za nieco neuveritelne napinave by som to urcite neoznacil. Ako tu totiz uz niekto velmi trefne podotkol - po hudobnej stranke to ma citelne rezervy a ziadalo sa mi tam pocut nieco omnoho mrazivejsie a naliehavejsie, aby to spravne dotvorilo pozadovanu atmosferu.

Metoda (2005)

Zaujimava a inteligentna psychologicka hracka, ktora vsak postupom casu mierne straca tempo a v konecnom dosledku posobi trocha prvoplanovo. A uprimne, dost ma nastvalo to ukoncenie, ktore sice nebolo vyslovene hrozne, ale po tych 2 hodinach uzavretych v jednej miestnosti som cakal nieco silnejsie ci prekvapivejsie. 70%

Úžasňákovi (2004)

Naozaj velmi mile prekvapenie. Ten film mal vsetko co by mal mat - dobru animaciu, sympatickych hrdinov, slusnu zapletku, dost atraktivnej akcie i napatia, trefne a casto vtipne dialogy aj dobre vybranu hudbu. Prijemne "zabite" 2 hodky. Oscary zasluzene. 90%

Podraz (1973)

Vyborny filmovy zazitok a urcite pravom ocenovane i oblubene dielo, avsak ja sa kvoli prilisnej priamociarosti plynutia deja (ktora sice nie je velkou vadou a nepochybujem, ze vsetko vo filme ma svoje opodstatnenie) priklanam na rozhrani skor k nizsiemu hodnoteniu. Ale na tu dobu naozaj vynimocny kusok ktory ma pobavil ako maloco. 90%

Návrat na vrchol (2006)

Prilis tuctove a okukane, prilis americky klisoidne a este k tomu aj prilis dlhe. Vlastne tam dost tazko hladam nejake pozitiva, pretoze to uz bolo vsetko niekde videne a aj lepsie spracovane... ale ja mam jednoducho pre filmy tohto typu slabost a pri ignoracii obcasnych hlupych dialogov a wannabe dojemnych scen (zaverecna pomaly polminutova vitazna prihravka bola skoro az smiesna) tym timom proste vzdy musim fandit, takze to mam za slabsie 3*. P.S. Priserny dabing Matthewa McConaugheyho - ak mate moznost, urcite original.

Piráti na vlnách (2009)

Sympaticky casting a prijemne stravene 2 hodiny. Ale Richard Curtis je hold zdaleka najlepsi na vlne romantickej a po nej by sa mal plavit dalej. 70%

Rozsudek smrti (2007)

Celkom efektne a stylove ale miestami az nepochopitelne hlupe. A trocha nesurode - akoby to chvilu chcela byt psycholgicka drama a neskor zasa len cisto akcna naloz. Kompaktnejsi scenar by z toho spravil velmi silnu zalezitost, takto je to iba fajn zabavka. 70%