Vyfič! (2009)

2,5*, ktore su aj tak len za par scen (rande v bazene, akusticka verzia Kids od MGMT pri odchode zo sutaze krasy na finale) a za milu a nevinnu tvaricku hlavnej protagonistky, ktora ale uz ma za sebou ovela lepsie herecke vykony. Zvysok posobi povrchne a tuctovo, vazne sceny su prilis ukecane a plne otrepanych klise, chyba humor (a akakolvek postava, ktora by ho tam mohla uspesne produkovat), nehovoriac o tom, ze ten sport je prinajmensom cudny.

Jonesovi (2009)

Zhruba do konca druhej tretiny filmu som to vnimal ako prijemnu, dobre odsypajucu oddychovku s originalnym nametom a skutocne sympatickym hereckym obsadenim. Chybala tomu vsak nejaka hlbsia idea a napredovanie deja. A ta nahle prisla, v ovela prirodzenejsej forme aku by som cakal, a dodala tej obycajnej oddychovke novy rozmer. Imponuje mi, ze film sa napriek tomu naozaj na nic nehra a skromne nam serviruje ten jednoduchy pribeh, ktory vsak imho skryva viac ludskosti a zivotnej pravdy, ako by sa na prvy pohlad mohlo zdat. 85%

G. I. Joe (2009)

Vsetkeho vela skodi a kratsia stopaz by tomu urcite prospela, no za efektnost ktorou si ma G.I. Joe ziskali v prvej polovici si s odretymi usami tie 4* zasluzia.

Království (2007)

Koho maju zasiahnut tie sentimentalne sceny v zavere, ked sa nam za celu dobu nenaskytne moznost zblizit sa s postavami tak, aby nam na nich zalezalo? Jennifer Garner sa tam podla mna vobec nehodi (neviem ci ju mam az tak silno zaskatulkovanu z Forresta), cely cas tam len posmrkava, potom sa zrazu ocitne v jednom fighte, zabodne typkovi noz do hlavy a na konci filmu sa tvari zas rovnako. Jamie Foxx tam v drsnych akcnych scenach celkom dobre padne, ale ked ma uz nieco hrat neverim mu ani slovo. Chris Cooper nesklamal, no nedostal vela priestoru. A k tomu Arabovi, hoci bol na strane dobra a hral fajn, som si sympatie vybudovat nestihol. Dobre nasnimane efektne akcne sceny stoja na postavach a pribehu, ktore ma vobec nazaujali. A vdaka tomu ukecanemu zaveru sa priklanam skor k nizsiemu hodnoteniu. 50%

Čas zabíjet (1996)

Slusne herecke vykony i zapletka, no ja to mam stale zafixovane len ako taky lepsi markizacky thriller, ktory rozhodne neunudi ale ani velmi neohuri. 70%

Svět podle Prota (2001)

90% a urcite si to dam v blizkej buducnosti znovu. Osobity a citlivy film s vynikajucimi hereckymi vykonmi, kvalitnou reziou a velmi dobre zapasovanou hudbou. A ked pre mna dalsie zhliadnutia prinesu viac svetla do zaverecnych dejovych zvratov, nebudem vahat s plnym hodnotenim.

Sucker Punch (2011)

Mega samoucelna zlatanina, ktora sa snazi tvarit brutalne efektne a omnoho inteligentnejsie ako by sa patrilo. Na druhej strane vsak nemozem povedat ze ma to nezaujalo alebo ze by som sa branil dalsiemu zhliadnutiu a tak sa priklanam skor k vyssiemu hodnoteniu. 50%

Transformers (2007)

4 su vela (nevyrovnany scenar, plytke dialogy, iracionalne konanie postav...) ale 3 su zase malo kvoli originalite a Megan Fox...

Super (2010)

V porovnani s Kick-Ass o 2 triedy nizsie. Scenar bol menej prepracovany a humor az na zopar hlasok celkom mimo mna, chybala tomu ta uprimna a nenutena coolovost, kvoli ktorej som si Kick-Ass zamiloval. A co je hlavne, tu mi hrdina prisiel absolutne nesympaticky a jeho spravanie otravne. Dovod preco zaokruhlujem vyssie na 3* je Ellen Page (kvoli ktorej som sa vlastne k zhliadnutiu odhodlal), a hoci celkovy dojem ci nepresvedcive herectvo hlavneho prestavitela uplne neprekryla, postarala sa o par vynimocnych scen.

Cvokař (2009)

Zaujimavy film, ktory je pre mna tazke hodnotit. Na jednej strane som sa (zjavne oproti vacsine publika) vobec nenudil a pomale tempo sklbene so Spacey-ho ponurym herectvom mi sadlo velmi dobre. Na druhej strane tam nenachadzam ziadnu hlbsiu vypovednu hodnotu, nieco, na zaklade coho by som ten film odporucil, vyzdvihol. Mozaika "pribehov zo zivota", ktora bud v spravnom rozpolozeni silno zaposobi na pocity a vysumi z vas postupne a pomaly, alebo vas nezasiahne vobec. P.S. Ubehol viac ako mesiac a stale to zo mna ani prinajmensom nevysumelo. Asi to ma predsa len nieco do seba...