Výměna (2008)

Výborný, komorní a citlivý snímek o ženě, která přišla o svého jediného syna a rozhodla se ho získat zpět. Clint Eastwood znovu exceluje, jak v pevném vedení příběhu, tak třeba v hudbě. Angelina Jolie v hlavní roli je taktéž výborná a roli nešťastné matky zvládá perfektně. Mocný film s mocným příběhem, který vás pohltí. - 90%

Fontána (2006)

Geniální režisér Aronofsky znovu drtí diváky úchvatnou grafickou stránkou, ale děj bohužel pokulhává. Osobně jsem čekal silnější emocionální zážitek. Zklamala mě také Rachel Weisz, ke které jsem si nedokázal vytvořit positivní vztah během filmu. Po herecké stránce tak film stojí a padá s výkonem Hugha Jackmana.

Paranormal Activity (2007)

Po vyprávění svých kamarádů jsem čekal hustý a opravdu děsivý horor. Těšil jsem se. Místo toho jsem shlédl vcelku nudný snímek s nesympatickými a naprosto nelogicky jednajícími postavami. Jediné co za to stojí je vydařený konec.

Náhradníci (2000)

Příjemná sportovní komedie pro celou rodinu a nejen pro fanoušky amerického fotbalu. Příběh je sice schématický a předvídatelný, ale to nic nemění na tom, že se filmu daří bavit a to i díky dobře napsaným vedlejším postavám. Z herců zaujme především charismatický Gene Hackman. - 70%

Sociální síť (2010)

Lehce nadprůměrný a těžce přechválený "film roku". Další v nekonečné řadě amerických filmů na téma soudních tahanic o prachy. Jediné co tento snímek odlišuje od svých předchůdců je originální režie Davida Finchera a módní téma. Jinak však film absolutně postrádá spád a šťávu. Nejzajímavější je tak sledovat "geniálního" zamindrákovaného šprta Cukrberga v přesvědčivém podání Ajznberga. The Social Network je jedním z těch filmů, na které se podíváte jednou a po druhé už ne.

Večeře s April (2003)

Pieces of April je tak trochu piece of shit. Nezávislácký malý film o rozhádané rodině se střelenou matkou a "podařenou" feťáckou dcerou (Katie Holmes). Herecké výkony jsou chladné, až nepříjemné. Prim hraje pochopitelně Patricia Clarkson coby psychicky nevyrovnaná matka. Její postava je tak nepříjemná, že máte chuť ji po pár okamžicích bodnout tužkou do krku. Ani formální stránka film nezachraňuje. Krátkých 81 minut tak uteče jako voda a nezanechá ve vás žádný hlubší dojem.

Rozhovor (1974)

Výborný Gene Hackman v komorně laděném snímku o osamělém expertovi na odposlouchávání, který je konfrontován s hrozivou situací vyplyvající z jeho práce. Zvítězí pracovní etika nebo spravedlnost a lidskost?

The Infidel (2010)

Slušná anglická jemně nekorektní komedie o muslimech, židech a vlastních kořenech. Omid Djalili se snaží co to jde a vytahuje tento film na mírný nadprůměr. Mohlo by to však být ještě o něco lepší, kdyby se tvůrci neostýchali a zvolili ještě více politicky nekorektní humor. - 70%

Elitní jednotka (2007)

Výborný syrový film ukazující nekompromisní život brazilských speciálek BOPE. Týpci z BOPE se s ničím a nikým neserou a nesmlouvavě čistí špinavé feťácké favely v Riu. Žádné vyjednávání, žádné kompromisy, pouze rychlé akce v stylu "shoot-to-kill". První polovina filmu je sice slabší a narátor občas nudí. Druhá hustá polovina však nekompromisně zrychluje až k samotnému konci, který stojí za to.

Sexy party 3: Prvák (2009) odpad!

Těžký bullshit a nehorázné znesvěcení zlaté klasiky z roku 2002. Za pár dolarů s hroznými herci nenatočíte nic světového. Scénář je tak ubohý, že jediné, čím se film snaží bavit jsou nechutnosti všeho druhu, posunuté až za hranici důstojnosti. Vtip = 0, herci = 0, režisér = 0, scénář = 0 ... jediné, za co je možné tvůrce pochválit je celkem slušný výběr hudby.