Noční můry z temnot (2019)

Nevýrazní herci a ne úplně fungující mytologie/příběh v krásných osmdesátkách s pěknými maskami a triky. Jednotlivé příběhy byly ztvárněny celkem fajn, je škoda, že ono pojítko mezi nimi a nosný příběh úplně nefunguje. Øvredal je šikovnej rejža (Trollhuntera miluju) a držím mu palce.

Co jsme komu zase udělali? (2019)

Zhruba na úrovni jedničky. V dabingu mám sice radši Trávníčka ale i Donutil byl výborný.

Spolujízda (2019)

Je tam pár výborných hlášek jako "Šéfe, to je akvárko." nebo "kdo tu zaparkoval loď?". Batista je super a Kumaila, ač ho rád nemám, tak tady celkem sedl. Buddy movies už moc není, takže jen houšť.

Ztracené město Z (2016)

Shodou okolností jsem si o Fawcettovi před pár dny četl v časopise. Jedná se víceméně o artovku, ale v džungli. Na můj vkus bohužel až příliš pomalou. Ale pěkně to obsadili (Hunnama mám rád) a s koncem se poprali celkem se ctí.

Spider-Man: Daleko od domova (2019)

Jestli je tohle to nejlepší, na co se Kevin ve spolupráci se Sony zmohl, tak jsem rád, že se spolupráce rozpadla. Dějove je to plytké, akční scény nejsou příliš zajímavé, a o nějaké dobré herecké práci se taky moc mluvit nedá.Pro mě za mě ať to znova zrebootují.

Inferno (2016)

Ze všech 3 zfilmovaných knih mě tahle přišla dějově nejslabší. Příběh byl na střídmou stopáž dvou hodin zbytečně překombinovaný.

X-Men: Dark Phoenix (2019)

Velmi dobré akční finále ve vlaku. Děj je slabší, uspěchaný. Sophii Turner nemám jako herečku rád. Ale film je celkově lepší než tématicky obdobná Captain Marvel.

Podfukářky (2019)

Je to slabota s otřesnou Rebel. Jediné hezké je prostředí - azurové pobřeží.

Zabijáci Wu (2019) (seriál)

Těch zdejších 60% je adekvátních. Po shlédnutí celého seriálu musím podotknout, že se delší dobu rozjíždí a než poznáme skutečného záporáka, pomalu půlka epizod uplyne. Příběh a mytologie Wu obecně má hodně děr, a je lepší se v ní příliš nerejpat. Tvůrci se očividně inspirovali seriálem Avatar: Last Airbender, bohužel ale nemají svůj svět tak dobře promyšlený. Co se týče akčních scén, některé jsou vyloženě vyníkající (hlavně Iko Uwais / Lewis Tan / JuJu Chan), někdy o trochu slabší. Asi nemůžete mít všechny herce experty na martial arts :).

Hotel Mumbai (2018)

Mimořádně drsný a smutný film.