• Fantasy

Oko bere (2008)

Jako oddechovka to funguje. Jim Sturgees je pro mě příjemné překvapení, Spacey odvádí tradičně výborný výkon, Laurenci Fishburnovi role drsňáka padne dobře a Kate Bosworth sice není kdovíjaká kráska, ale jako herečka je fajn. To není málo ne? Takže čtyři.

V Bruggách (2008)

Byli jste někdy v Bruggách? Ne? Já taky ne. Ale jen tak z nudy jsem souhlasil se sestřinou nadídkou, jestli s ní nechci jít do kina na "novej film s Colinem Farrelem". Kromě nás bylo v kině asi tak dvanáct dalších lidí a myslím, že nikdo z nich nemohl očekávat takovej nářez! Vynikající gangsterská hořká komedie plná černohumorných hlášek, patřičně oslazená malebností historických Brugg, skvělými hereckými výkony Colina Farrela, Brendana Gleesona a Ralpha Fiennese a krásou Clémence Poésy. Takže chci: Podívat se do Brugg. Zapařit s Colinem Farrelem. Pohádat se s Ralphem Fiennesem. Pokecat si s rasistickým trpaslíkem. Cokoliv s Clémence Poésy.

Donnie Darko (2001)

Neskutečná atmosféra prostupující celým snímkem. Zajímavý, těžko pochopitelný příběh. Překvapivý "slizoun" Patricka Swayzeho. Herecký koncert Jake Gylenhalla. A jeden takový králík... P.S.: Koukněte se na to aspoň dvakrát.

Trainspotting (1996)

Mám rád filmy o drogách. Miluju Trainspotting. Nepřesvědčuje vás, jestli jsou drogy zlo, nebo jestli je šlehnout si herák jediný východisko z toho z*urvenýho každodenního stereotypu. Prostě to jen ukazuje tak, jak to je. Přidejte si k tomu pár nezapomenutelných scén (absťák s dítětem na stropě), skvělé herce (Ewan McGregor) a jeden z nejlepších soundtracků, které jsem kdy slyšel a dostanete... Trainspotting.

Hellboy (2004)

Těžké rozhodování mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Nakonec dávám tři, protože to vlastně je fakt hrozná kravina. Perlmanův suše hláškující "červenej" je sice cool, tam to ale pro mě končí. Roden mě teda moc nenadchnul, Selma Blair má pro mě asi tolik sex-appealu jako krabička od zápalek a Johna Hurta jsem vůbec nepoznal. Na druhou stranu jsem se u toho ale vůbec nenudil, takže jako rychlokvaška na jedno shlédnutí to je ve výsledku docela fajn.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

"Any of you fucking pricks move, and I'll execute every motherfucking last one of ya!" Geniální scénář, geniální postavy, geniální soundtrack, geniální hlášky - kultovní film.

Kmotr II (1974)

Úžasné dotvoření děje prvního dílu, který mám ale zřejmě pořád o trošku radši. Stejně ale jasných pět hvězdiček za příběh, režii a hlavně opět vynikající herecké výkony. De Niro si oscara zasloužil, Pacino (by si ho byl býval) zasloužil taky.

Tenkrát na Západě (1968)

V těžkém boji mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami se nakonec famózní hudba a dechberoucí atmosféra musely sklonit před vlezlou nudou.

Zelená míle (1999)

Další zázračné dítě Franka Darabonta a Stephena Kinga. Výjimečný film plný emocí, (ne)lidskosti a skvělých hereckých výkonů.

Sedm (1995)

Zajímavý příběh se pod taktovkou Davida Finchera změnil ve skvost krimi/thriller žánru. Neskutečně depresivní atmosféra, skvostné výkony obou detektivů a hlavně pro mě asi nejlepší kreace Kevina Spaceyho. Fincher je Bůh, Spacey něco podobného.