• Fantasy

Fantomas (1964)

Skvělá francouzská komedie, která neomrzí ani po x-tém zhlédnutí, které nám naše zlaté české programy ochotně umožní.

Zahradník z Argenteuil (1966)

Po přečtení enšpíglova komentáře jsem zjistil, že to nemá cenu komentovat, protože bych jenom opakoval, co už bylo řečeno. Jen s tím hodnocením půjdu o jednu hvězdičku níž. Gabin je sice borec, film je fajn, ale nic hlubšího ve vás nezanechá.

Dívka na koštěti (1971)

V tomhle případě se nebojím ani pěti hvězdiček. Jedna z pohádek mého dětství, kouzelná i v dospělosti. Vynikající herci, skvělé hlášky, dobrý námět. Nejoblíbenější postava - čtyřruký ředitel Josefa Bláhy. Ale Petra Černocká je samozřejmě taky s sežrání.

Duch (1990)

Nemám rád Patricka Swayzeho (jediná role, kde mě opravdu dostal byl slizoun v Donnie Darko), nemám rád Demi Moore, nemám rád Whoopi Goldberg a už vůbec nemám rád kýčovité romantické filmy až příliš útočící na divákovy city. Tenhle film se mi ale nakonec fakt líbil. Mimochodem, víte že Patrick Swayze teďka natáčí pokračování? Dobře, to bylo hnusný, doufám, že ze mě jeho fanoušci neudělají ducha...

Dračí srdce (1996)

Fajn pohádka, jako malé dítě jsem ji zbožňoval. Na to, v jakém roce vznikla, tak je drak udělaný opravdu dobře, má to hezký příběh, skvělého záporáka v podání Davida Thewlise a nádherně dojemný konec. Tři až čtyři, ale srdce velí za čtyři.

Blade 2 (2002)

Je to ještě stylovější, je to ještě temnější, je to ještě plnější hlášek, je to s ještě víc cool hrdinou, je to s ještě víc cool záporákem, je to ještě víc cool. Aneb můj zkopírovaný komentář z hodnocení jedničky komparativně vystupňovaný. Tak a teď si místo "je to" dosaďte "snaží se to být, ale pro mě to tak není" a máte moje hodnocení dvojky. * Dobře, spletl jsem se. Po dalším zhlédnutí zvyšuju na čtyři a ruším poslední větu původního komentáře. Je to minimálně stejně dobré, jako jednička.

Blade (1998)

Je to stylové, je to temné, je to plné hlášek, je to s cool hrdinou, je to s cool záporákem, je to cool. Mám to rád.

JAG (1995) (seriál)

Pár dílů fajn, pár hrůza, ale Catherine Bell ta uniforma sluší, Hormon :-) je sympaťák a prostředí námořnictva se pro krimiseriál docela hodí, tak proč ne za tři...?

Ztracený svět (1999) (seriál)

Neskutečná kravina, ze které jsem sice viděl jen pár dílů, ale myslím, že s přibývajícím počtem zhlédnutých epizod by se na mém hodnocení nic nezměnilo, možná by se spíš převážilo na stranu odpadu. Takhle dávám jednu hvězdičku za Jennifer O'Dell, která představovala jediný důvod, proč jsem po prvním, náhodně zhlédnutém dílu na tenhle seriál ještě kdy přepnul.