Notting Hill (1999)

Příjemný film, který vždycky zahřeje a díky kterému zapomenem na problémy okolího světa. Výborné herce výkony nejen hlavních hrdinů Roberts, Grant ale i vedlejších a to hlavně spolubydlícího Velšana Ifanse:DDDco dodat, právem patří do mých nejoblybenějších filmů. Hlavní zásluhu má na upěchu filmu scénář:Dale to je asi jasné:D

O princi, který měl o kolečko víc (1992) (TV film)

Povedených porevolučních pohádek je málo a tohla se povedla. Vtipné dialogy, nadprůměrné herecké výkony. Užasný Vladimír Dlouhý či Miroslav Donutil. Vše co k danému žánru patří. Vřele doporučuji.

O princezně z Rimini (1999) (TV film)

Užasná pohádka, kde se potkali výborní herci s výborným scénářem a režii. Spojení bratrů Dlouhých je užasné. Přesto mé největší sympatie má Markéta Hrubešová.

Zlatíčka pro každého (2001)

Přijmá komedie, kerá s nadsázkou paroduje chování filmových hvěz. Herecké výkny jsou nadprůměrné a vůbec není poznat kdo je hlavním hrdinou, zda sebestředná herečka, neurotický manžel či hereččina sestra, která už nechce být ve stínu své sestry. A do toho je tu producent a režisér, který každý chce nejlepší film, ale mají jíne cesty jak toho dosáhnout. Ideální film na večery ve dvou.

Východní přísliby (2007)

Infiltrace do prostředí mafie není jednoduchá. Hlavní hrdina skvělě zahrané od Vigga Mortensena je agentem bezpečnostních složek, který se dostal k bossů ruské mafie v Londíně. Je vidět, že i přes uvodní scénu, kdy zohavuje mrtvolu, aby se nedala identifikovat, neztratil pocit zodpovědnosti. Po setkání s horlivou a neštastnou zdravotní sestrou je vržen do víru údálostí, kterým i sám napomáhá a využívá ke své práci. Tetovaný Viggo moc pěkné kerky a co teprve ten přízvuk;)Ostatní postavy skvělě doplňují a utváření skoro k dokonalosti obraz násilí, moci, beznaděje, soucitu atd. Celý film mě pohltil svojí atmostférou a právem patří mezi moje oblíbené filmy. Uplně jsem zapoměl na to jak to dopane se koukněte fakt to stojí za dívaní:Da ne jednou...

Bitevní loď (2012)

Není těžké zařadit tento film do škatulky. Je to tipický ideologický film, který má za účel nadchnout mladé Američny pro službu v US NAVY a bojovali za americkou "svodobu a demokraci". Tato služba nese jen samá pozitiva, pěkné černé holky jako spolubojovnice, liberální velitele, slávu jak filomá hvězda a kdyby nedej bože někdo měl těžké zranění, tak se o váz US postará:D Tento film není ani na odech, jak se říká ten film patří do trezoru:DTen film není ani tak dobrý jako jsou filmy s 50. let, je to jen čístě čirá ideologie. A uplně nazávěr, ikdyž si loser, tak smrt blízké osoby Tě nakopne k tomu být lepší a jako třešnička na dortu je dcera generala. Proč nejsem Američan..JA CHCI DO US NAVY:D

Avengers (2012)

Stoji za videni. Pribeh je primocary, jako je dnes v mode, ale kasny pro vsechny i pro ty nevi co jsoi Avengers. Efekty uzasny, dnes standart. Herci a herecky krasni, upraveni, vzdy „plne zbroji”;D Zas se objevuji klasicka klise a americka „svoboda a moralka”. Vzdycky potrebujou „poštouchnout” k tomu byt lepší. A jako vzdy Happy End s otevrenym koncem na dalsi pokracovani. Nej postavy Agentka Haliova, Hulk, Thor...hodnoceni 80%...půjdu na to znova