• Pohádka

Jménem krále (2009)

Koukala jsem na to s tím, že je to pohádka. A nebyla. Takže trochu zklamání a celkově mě tento výtvor moc neoslnil. Nejvíc mi asi vadilo zbytečné a hrozně rychlé zvedání hlasu až do křiku. Ale plejáda herců byla skvělá. Hlavně Karel Roden se svým charizma.

Best Coast: Our Deal (2011) (hudební videoklip)

Tohle ani není film! Proč to tu je? Nicméně, když už mám tu možnost, budu hodnotit. :-) Nuže: moc mě to neuchvátilo. Možná proto, že mi prostředí gangu vůbec není blízké. A pak taky proto, že už je to deset tisíc milionkrát ohrané téma. Bohužel, konec je úplně průhledný a jasný už od momentu, kdy Lucky píše na zeď (na to, že tam jsou všichni sprejeři, mají děsný rukopis). Chvílemi mi přišlo, jako že to je amatérský film, dokonce i hraní Ch. G. Moretz bylo dost zvláštní. Líbilo se mi rozlišení noc/den - barevnost, zářivost/černočerň. A kupodivu docela i ta muzika, ale jako "film" to stálo za houby. EDIT: Nejdřív jsem viděla 11ti minutovou verzi, až pak jsem zjistila, že existuje i kratší. A všem navzdory, ta se mi líbila víc, asi protože má rychlejší spád.

Konspirátor (2010)

Bylo to zajímavé. Abych pravdu řekla, vlastě jsem na to koukala kvůli J. McAvoyovi (což se vyplatilo ;-), bohužel mi však chyběly souvislosti (válka severu proti jihu atp.). Taky to občas byla krutá řezničina. Celkově má film dost ponurou, syrovou atmosféru. Ale strašně se mi líbila kamera. Toho si na filmu normálně nevšimnu, ale tady byla perfektní práce se světlem. Kostýmy byly taky moc krásné. Po filmu jsem měla zvláštní pocit, ale pěkně se to k tomu hodilo.

Vášeň a cit (2007)

Ať si říká, kdo chce, co chce, mně se to líbilo. Je to romantika, ale co se dá jiného od filmu s tímhle názvem čekat? Strašně jsem jim fandila, i když jsem věděla, že to tak nemůže skončit. A James McAvoy vypadá v tomhle filmu mimořádně k světu!

Ideální manžel (1999)

Příjemný film: příjemné prostředí, herci, humor, atmosféra. Začínám přicházet na chuť Oscaru Wildeovi. Trochu jsem nepochopila úplný konec, ale hlavně, že to tak dopadlo. :) Poznámka: vtipné je, že R. Everett hrál i v Jak je důležité míti Filipa, což napsal taky O. Wilde a na tuto hru byla ve filmu narážka.

Popelky (2010) (TV film)

Čekala jsem oddychovou romantickou komedii a mohlo by to tak být. Ale od půlky mě to už vůbec nebavilo. Pointa byla jasná, život nereálný, nehledě na hubnutí. A co mi vadlo asi nejvíc: hrdinky si dokazují, že krása může mít i velikost XXL, ale ve skutečnosti hubnou a ženou se za kultem krásy... Teprve pak můžou být krásné úspěšné, ...

Moje borůvkové noci (2007)

Zaujalo mě herecké obsazení. Potom jsem si přečetla děj. Potom jsem si přečetla náhodné komentáře. A nakonec jsem se s nevelkým očekáváním podívala na film. Dojem z něj nic moc. Nejhorší byly ty rozmazané záběry, to tam podle mě bylo úplně bezdůvodně a nahodile. Nálada filmu byla taková ospalá, že asi od půlky filmu jsem si říkala: "Tak už se vrať do New Yorku za Jeremym, ať nám ušetříš hodinu života!"

Bídníci (1998)

Moje hodně nízké hodnocení je velmi subjektivní. Může za to: 1) nechuť k Victoru Hugovi po přečtení Zvoníka od Matky Boží, 2) teplota, 3) Claire Danes a Hans Matheson (ať už sami nebo zvlášť). Čili, jindy by se mi film možná docela líbil, ale teď jsem byla jen znechucená a rozladěná.

Jak je důležité míti Filipa (2002)

Nic jsem nečekala a bylo to super! Začátek mě teda nijak nenavnadil - vůbec jsem netušila, o čem to tam mluví. Ale jinak byl děj filmu tak legračně zamotaný! Rozuzlení sice trochu zvláštní, ale bereme-li to podle doby, kdy se vše odehrává...

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Docela dobrý. Ale! Vadilo mi divné (nepochopené) ukončení příběhu kazatele a mořské panny (vlastně celá jejich linka nic moc), úplný konec, no a taky trochu předvídatelnost. Ale na odpočinek po náročném dni to bylo fajn!