• Pohádka

Černobílý svět (2011)

Moc nevím, co napsat. Rozhodně chci zmínit, že se mi tento film líbil. Vůbec jsem nevěděla, že to bylo v Americe tak divoké, proto se mi líbila tahle "sonda". Taky se mi líbil výběr herců (či spíš hereček), protože mi všichni perfektně seděli na svoje postavy. Dalším kladem byla přítomnost humoru a slečny Celie. Nebyla sice moc podstatná, ale bylo mi jí opravdu hodně líto a byla jsem ráda za to, jak to s ní dopadlo. Co se mi moc nelíbilo byla délka, ale na druhou stranu tam nebyly žádné vyloženě nudné pasáže, takže i to má své opodstatnění. Sečteno, podtrženo: dost emotivní snímek, na který rozhodně stojí za to se dívat.

Yes Man (2008)

Bylo to celkem vtipné, ale čekala jsem víc. Vůbec se mi nelíbilo, jak kdokoli předabovaný zpíval. Ale zase mi naopak líbilo, kolik otázek s odpovědí "ano" filmaři vymysleli. Ale že bych se na to musela dívat znova? To snad ani ne. A taky jsem zjistila, že nemusím Jima Carreyho.

Bolt - pes pro každý případ (2008)

Tak to jsem doufala, že to bude lepší. Pro mě to bylo zbytečně dlouhé a takové moc americké, nebo nevím co. Prostě - přijde mi jako blbost, aby kvůli opravdickému pohledu psa tak složitě točili filmy. Jistě, je to nadsázka a kdo by se zajímal o takové detaily, ale mě tohle přišlo zvláštní. Stejně jako křeček, který se všem děsně líbil, tak mně byl hodně nesympatický. Jinak ale tam byly i světlé momenty, kočka byla docela dobrá a dobře to dopadlo, ale i tak - průměrný film, který bych znovu vidět nemusela.

Lady a Tramp (1955)

Docela se mi tahle pohádka líbila. Byla dojemná, i veselá a samozřejmě s krásným koncem, který se výborně hodil. Vůbec bych neřekla, že je to z roku 1955. Co mi však vadilo, byl český dabing lidí, neboť Beruška zněla tak asi na 50, ale ta tam nebyla až tak často, takže i to se dalo skousnout.

Umění zapadnout (2011)

Podivné. Nikdo z nich mi nebyl sympatický, speciálně George měl sice něco do sebe, ale byl to až moc velký podivín. Upřímně - byla jsem ráda, když už byl konec, jenže ani ten za moc nestál. Jasně, že jsem jim přála, aby jim to vyšlo, ale nacpat to do poslední minuty a takovým způsobem?

Kráska mezi muži (2010) (TV film)

Byla to blbost. Nechápu, co všichni ti muži viděli na Hilary Duff a co její "hrdinka" viděla na číšníkovi. A taky by mě zajímalo, co věčně dělala v práci tak dlouho do noci, chudinka, nikdy jsem neviděla, že by pracovala. Mělo to pár světlých chvil, škoda, že tak málo. Škoda, že nejde hodnotit 1,5*.

Komisař Clouseau na stopě (1964)

Skvělý komišař Clouseau. Výborný film a navíc absolutně geniální vyřešení případu! Moc se mi to líbilo, protože to bylo opravdu vtipné a ani ne moc dlouhé.

Kouzelná romance (2007)

Hezká romantická pohádka, s příjemnými a sympatickými herci. Dobře se na to kouká, navíc se člověk zasměje. Film jako stvořený na dlouhé zimní večery.

Hanna (2011)

Na tenhleten film jsem se dlouho těšila. Byl dobrý, ale lecco mi taky vydilo. Ze začátku byly zajímavé efekty, dobrý příběh (ano, byly tu filmy s podobným námětem, ale myslím, že tenhle byl trochu jiný), provedení se mi taky zamlouvalo a herecké obsazení bylo moc příjemné. Na druhou stranu tam bylo na můj vkus až moc krve a některé věci byly dost nepravděpodobné, vzhledem k syrovosti filmu. Například pokud někoho praštím kovovou tyčí přes záda a pak ještě do břicha tak bude mrtev, nebo alespoň neschopen pohybu, a ne že mě zabije... A podobně. Ještě v polovině filmu jsem myslela, že dám 4*, ale té krve a nesmyslů pak bylo až moc.

Autopohádky (2011)

Nic moc. Čekala jsem teda, že to bude lepší. Animace se mi moc nelíbily (až na rybáře a jeho příběh), někdy až skoro vůbec - třeba víla byla spíš děsivé strašidlo, než hezké stvoření a vlastně ani ty příběhy za moc nestály. Jediné co by snad bylo na pochvalu byl dabing, ovšem vyjma poslední povídku. A vlastně ještě se mi líbilo, jak hrál pan Vetchý a jak se nadechly ryby, když jim rybář vysekal díru, to se povedlo. 2.5 hvězdy.