• Pohádka

Morgan M. Morgansenovo dostaveníčko s Destiny (2010)

Nic moc. Příběh nebyl moc zajímavý, nápad asi ano, ale pro neanglického diváka poněkud nepochopitelné. Navíc animace byly dost "své". Ale alespoň herecké výkony byly vtipné.

Na vlásku (2010)

Na vlásku aneb balada jedné pánvičky. Jednou jsem se zase vydala do kina a stálo to za to a určitě i to přidalo výslednému dojmu. Povedené dílko, snad bych dala i pět hvězdiček, nebýt toho konce se slzou (to si mohli teda dát lepší práci a vymyslet to líp) a spíš než pohádka bych snad řekla romantický film. Ale jinak vynikající nápad, chameleon i celkem kůň a hlavní dvojice taky nebyla k zahození. Co mi ještě v jistých chvílích vadilo, byl Kotkův hlas, ale to se dalo snadno přejít... Sečteno, podtrženo - bomba!

Koupil jsem deštný prales (2010)

Určitě zajímavý film. Bohužel mi přišel dost rozvleklý a tahle tematika mi zase až tak moc neříká. Alespoň jsem se dozvěděla něco nového a slyšela vynikající soundtrack.

Saturnin (1994) (seriál)

Skvělý seriál! Už předloha byla dost dobrá a tohle bylo ještě lepší. Vynikající obsazení a skvělý humor.

Kuky se vrací (2010)

Roztomile podivné. Docela pěkné loutky, které dělají pro dnešního diváka srandovní pohyby, příjemný hlas pana Svěráka (i všichni ostatní obyvatelé lesa měli vyvedený dabing), ale styl mi byl tak trochu cizí. Na pohádku to bylo trochu ponuré a někdy dost brutální (zavření Hergota do lahve). Příběh byl takový... hm... nijaký. Prolínání Ondry a Kukyho bylo sice zajímavé, leč maličko zmatené. Na to, že celý děj byl dost (!) rozvleklý, byl konec poměrně rychlý a to byla škoda. Celkově mě to moc neuchvátilo, asi jsem čekala víc. Ale abych nezapomněla, našlo se tam pár dobrých hlášek.

Krok za krokem (1991) (seriál)

Dobrá podívaná. Časem bohužel ztrácí svou vtipnost, protože vtípky jsou trochu předvídatelné. Nicméně stále se u toho člověk dobře baví, pokud se na to tedy nedívá 2 hodiny v kuse ;-).

Vyjdi ven (2010)

Animace se mi moc nelíbily. Nápad dobrý, škoda, že konec mě napadl už při první scéně. Ale jak se příběh rozvíjel, myšlenku jsem zaplašila a ejhle- ono to tak dopadlo! Milý příběh s dobrou pointou.

Sága o Biornovi (2011)

Dobrá animace, leč trošku přihranatělá. Závěr vtipný, sice bych nebe takhle nezobrazila, ale sem se to hodí. Paráda!

Futurama (1999) (seriál)

Absolutně vynikající seriál geniálního Matta Groeinga. Určitě lepší než Simpsonovi. Promakané od začátku do konce, od konce do začátu. Šestá série je stejně zábavná jako první. Jak to jen všechno dokázali udělat? Na závěr snad jen polibte Benderův lesklej kovovej zadek :-D.

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Pěkné. Byla jsem zvědavá jak se dá zfilmovat komiks jako komiks. Taky jsem byla zvědavá na výkon Michaela Cery. Myslím, že se oboje povedlo. Sice ten příběh byl dost zmatečný a chvílemi jsem moc nevěděla kde jsem, ale jako celek se mi to líbilo. Moc bych pochválila vizuální efekty. Pěkné byly ty penízky, co se sypaly po poražení protivníka jako ve hře, souboj dvou zvířat, veganská policie (!), naopak se mi nelíbilo, jak jsem už řekla, že některé věci byly dost rychlé a nestíhala jsem se orientovat. Taky jsem doufala, že si Scott uvědomí, že se pro něj Ramona nehodí a začne chodit s Kim. Dala bych tak 3,5 hvězdiček + 0,5 za Michaela Ceru ;-) .