Prokletý ostrov (2010)

Tak toto dílko jsem odkládal velmi dlouho. Flmy co útočí na moji psychickou rovnováhu moc nemusím. Ještě těsně před spuštěním jsme uvažoval o tom zda má z toho okna vyskočit hned a nebo až po shlédnutí. Nakonec sem to risknul a myslím, že to stálo za to. Několik připomínek by bylo, ale výsledný pocit ze snímku je zcela upozadil. Přede sledováním doporučuji zajistit okna, z dosahu odstranit léky a vůbec vše čím si můžete ublížit. Jo a sepište preventivně závět. P.S.: Autora obsahu film 100% dostal, jinak by v tom textu nepsal tolik blábolů.

Bídníci (1998)

4+1* .. hvězdička navíc je za osobní vztah k filmu .. jako skoro hlavní postava jsem uveden i v titulcích pod kodovym jménem - A dalsí ... :)

Zajatci bílého boha (2008)

tak co říci - Je to hnus Velebnosti! Šílenství bílého boha opravdu nezná hranice. A ty sociální projekty jsou nádherným odrazem naší "skvostné" západní civilizace.Věřím, že za počátkem všeho jistě stála dobrá myšlenka. Bohužel nějak se vše dobré vytratilo. Nejhorší je, že to není ojedinelé.

Prostě sexy (2002)

pro me nepřijatelný humor .. některé scény až nechutné :(

Studio 30 Rock (2006) (seriál)

Stojí za doporučení. Seriál co se na Vás netlačí. Díl od dílu lepší. Baldwin je zde opravdu excelentní.

10 položek a méně (2006)

Díko Bohu za CSFD a možnost narazit na těchto stránkách na tuto perličku .. opravdu stojí za shlédnutí .. 90%

Harry Brown (2009)

Pro moji osobu mnohem lepší než Gran Torino. Nevím zda to bylo hercem, protože Clint mi opravdu nesedí a nebo tím jak to Michael perfektně zahrál. Doporučuji ke srovnání. 85%.

Extrakt (2009)

Vidět fousatého a vlasatého Afflecka, to za to stojí. 65%

Planeta 51 (2009)

Nápad je to pěkný a některé scény i podařené. Dcerce se určitě bude líbit a tak není co řešit.

Avatar (2009)

Jsem plný dojmů, protože jsem se právě vrátil z kina (titulková 2D). Ale o to víc se chci podělit. 1. Krásná pohádka pro dospělé zasazená do budoucnosti. 2. Je zde patrna mírná autorova omluva původnímu obyvatelstvu severní ameriky. 3. Grafické zpracování Pandory a jejích obyvatel úžasné. 4. Zvuk a hudba opravdu podařené. 5. Až na jeden okamžik, kdy jsem se musel pousmát (to opravdu nesežeru), naprosté vtažení do děje. Suma sumárum by si tento film zasloužil víc jak 95%, nebýt z mého pohledu jedné do očí bijící nesrovnalosti. Všechny potvory co jich Pandora má mají 6 končetin (6 noh, 2 nohy + 4 křídla). Bohužel právě proto mi tam nesedí Na'vi. Pokud je zde odlišnost v ekosystému a v celkové evoluci, tak potom nechápu proč mají 2 ruce a 2 nohy. S tímto menším nedostatkem 90% a mmožná malý kousek.. PS : 2D bude minimálně ještě jednou a uvažuji nad 3D v IMAXU.