Naui P.S. pateuneo (2012)

Vtipna vztahova komedie se sympatickymi hlavnimi postavami. Slusela by trochu kratsi stopaz.

Krása neřesti (1986)

Jugoslavske komedie ze 70.-80. let, jsou nezamenitelne a maji neskutecny tah na branku. Tady je to misty sice poeticke, ale svetak Dzordz si to uz udela podle obrazu sveho. Asi ne pro kazdeho divaka, ale ja se zasmal. Hezke zeny, atmosfera, leto, pohoda...

Let Fénixe (1965)

Takove ty chlapacke dobrodruzne filmy, ktere postradaji jakoukoliv duveryhodnost jdou mimo me. Myslim, ze to je maximalne dvougeneracni zalezitost, ktera mohla ocenit zajimavy namet a slusne herecke obsazeni... Dnesni mladez uz na tom nikdo neutahne.-).

Bakaláři - Korálky (1973) (epizoda)

Helenka v podani Libuse Safrankove byla na granat. Pointa citelna, ale tahle epizoda ma co rict i po padesati letech.

Noc plná zázraků (2011)

Jeden z mala filmu, kde mi ten kyc kolem Vanoc nevadil. A snad to neni jenom tim, ze jsem film videl az na konci ledna.-). Za me povedena komedie s dostatkem pribehu a postav, kde si snad kazdy divak najde tu svou. Nebal bych se podivat zase.

Ida (2013)

Film ma vybornou atmosferu, ktera je umocnena cernobilym obrazem. Dobry casting, same zajimave tvare... Divak je po celou dobu v urcitem napeti, co se stane? A stane, i kdyz... Idu si dokazu predstavit jeste lepsi.

Buko (2022)

Film o zene, ktera se chce zivotu a stari postavit. Paradoxne ji k tomu pomuze manzelova smrt. Zvlastni herecke uznani patri vyborne Issove v roli autisticke zeny.

Pozice dítěte (2013)

Minimalisticke drama o jednom nestesti z pozice matky, ktera chce pro sveho syna mozne i nemozne. Zajimavy namet a dobre herecke vykony. Silny konec.

Lví srdce (2013)

Zajimave postavicky, ktere jsou velmi dobre zahrane. Je zde i nekolik dobrych scen. Misty zabavne, trochu dojemne... Ale stejne jsem tomu uplne neveril. Cekal jsem neco vice...

Juha (1999)

Dalsi bezchybny Kaurismaki, cim vice jeho filmu jsem videl, tim ho mam radsi. Juha je nemy film a misty si divak muze myslet, ze je snimek o 80 let starsi nez ve skutecnosti. Vyborne herecke vykony, kamera a hudba, ktera deji dodava neskutecny tah na branku. Pribeh je jednoduchy, ostatne koresponduje s knizni predlohou a vlastne i s nemou erou. Bavilo me to, vyborny pocin.