Muž, ktorý sa nevrátil (1959)

Nejvetsi slabinu filmu vidim v postave nadporucika. Jaroslav Mares mi v jeho roli nesedl stejne, jako nektere jeho kroky. Coz je skoda, protoze jinak se jedna o velice dobre krimi. A to predevsim diky vyborne rezii Petera Solana (po Kadarovi s Klosem snad nejlepsi slovensky reziser), ta atmosfera Vanoc a zpusob, jakym je film natoceny, stoji za pozornost. Povinnost pro vsechny fanousky krimi zanru.

Okolo futbola (2013)

Fotbalovy chuligan je diagnoza mnohdy na cely zivot. A je uplne jedno komu fandite, odkud jste... Akcni sceny povedene a jsou ozdobou celeho filmu. Dejove to je i ve svem zanru pouhy prumer. Ale pohled na tuto problematiku v ruske metropoli je zajimavy.

Predčasné leto (1982)

Namet dobry. Skoda spatne vykreslenych postav a nepodarenych dialogu. Ale za to, jak se film snazi brat vazne, za herecke obsazeni, retro okenko a hromadu krasnych herecek nemuzu jit s hodnocenim nize...

Dobré ráno, Brno! (2023) (seriál)

Skoda, ze vsechny dily nebyly tak zabavne jako ten posledni... Na dalsi serial od Prusinovskeho jsem se tesil. Bohuzel me to zklamalo a hodnotim to jako nejslabsi rezisersky pocin. Nic proti Brnu, tohle ale byla nuda jako hrom.

Fresh (2022)

Prvni "obycejna" polovina me bavila jeste vice. Hlavne svou prirozenosti a chovanim postav. Prijemne prekvapeni, ktere fanousky zanru musi bavit!

Heroin (1970)

Vyborny Gabin v roli statkare. Velmi dobre vykreslena hlavni postava, na ktere film stoji. Dobra atmosfera a pekna kamera. Dejove uz mi to tolik nesedi a zustanu jen u prumerneho hodnoceni.

Příběh Marie (2014)

Treti film se stejnym nametem, co jsem videl a nemohu objektivne hodnotit. Byt hluchy a slepy zaroven je ta nejdesivejsi predstava. Videl jsem poprve a naposledy.

Bhaag Milkha Bhaag (2013)

S indickym filmem to je stejne jako s navstevou teto zeme, ochutnanim mistni kuchyne, hudby, kultury... Bud ji milujete nebo zatracujete. Ja na ni ocenuji sve kouzlo, neopakovatelnou atmosferu a osobitost, tedy se radim do prvni skupiny. Nas Emil je proste o rad vyse, ale i Milkha Singh umi zaujmout. Dobre natocene historicke drama. Bavilo i pres svou velkorysou stopaz.

Život je jen jeden (2011)

Myslim, ze i na indicke pomery jde o kycovitou zalezitost. Mozna, kdyby jely do Spanelska tri Indky, bavilo by me to vice.-). Jinak pohadka pro Indy a reklama na Spanelsko.

Docent (2023) (seriál)

Jsem verny konzument nasich kriminalek na CT a jsem tedy zvykly na ledacos. Docent je sverazny sam o sobe ustredni hereckou dvojici. Ta muze byt zabavna i otravna. Urcite vsak sotva verohodna... Nametem a zpracovanim Jiri Strach sam sebe neprekonal. Ale na nedelni vecer jako jednorazovou jednohubku se to zbastit da.