Pelíšky (1999)

Myslim, ze za svych teprve devet let existence se Pelisky staly skutecnou legendou a jednou z nejlepsich ceskych komedii vsech dob. Skutecne lahudkova zalezitost. I kdyz je film doslova prospikovan skvelymi hlaskami a hereckymi vykony, na prvnim miste bych nejvice ocenil Jiriho Kodeta, z jeho strany koncert! Slusny soundtrack.

Obecná škola (1991)

Jeden z nasich nejlepsich filmu. Skvostne herecke obsazeni, vyborne dialogy, vtip. Svou atmosferou nas s prehledem zavede do povalecneho Ceskoslovenska. Jan Triska ve sve zivotni roli.

Vše o mé matce (1999)

Toto byl kdysi muj prvni Almodovar, ktereho jsem videl a musim rict, ze i nejlepsi. Zaujal me nevsednim zpracovanim, atmosferou, hudbou, hereckymi vykony ( hlavne Cecilia Roth ), ale hlavne pribehem samotnym! Navzdy tento film zustane v mem srdci jako jeden z nejvyraznejsich jaky jem kdy videl.

(1995)

I kdyz scenar je vazne stupidni, tak svym vtipem a morem neskutecnych hlasek se jedna o velice vyjimecny film:-)!

Rodinná oslava (1998)

Genialne natoceny film, na minimalnim prostoru se rozjede velky emocni kolotoc, ktery nas zavede do dospivani sourozencu v jedne movite danske rodine. Vyborne vykresleni postav, skvela atmosfera! Jeden z nejlepsich filmu, ktere jsem mel moznost kdy videt.

Pějme píseň dohola (1990)

U tohoto filmu se vzdy s chuti zasmeji. Na nejakou vtipnou hlasku si sice musime sem tam pockat, ale vyplati se to. Vedouci tabora pusobi az groteskne. Vyborne postavy jsou Bob, Bizon a uklizecka, nekdy maji neherci filmu fakt co dat. Zajimave je se podivat i na mladickou Geislerovou nebo Jiriho Stracha. Tento film mam rad, i kdyz se nejedna o zadne velke umeni.

Kamenný most (1996)

Muj nejoblibenejsi Vorluv film. Hutna atmosfera a mnohe herecke vykony byly famozni ( zvlaste pak otec Tomase Hanaka ), skvela hudba a velice drsny humor. Mnohe pasaze z hlavy jen tak nedostanu. Film jsem videl mnohokrat, z DVD verze jsem ale hodne rozpacity...

Horem pádem (2004)

Film ma nekolik svetlych momentu a povedenych hlasek. Vesmes vsak humor v tomto filmu vyjde bud trapne nebo vulgarne. Je zde i dost nudnych scen ( navsteva Formana u Trisky, zadrzeni na Policii, Australie ) a jednu scenu, kterou povazuji za jednu z nejtrapnejsich v historii ceskoslovenskeho filmu ( Timkova promlouva k nejakemu cikanovi ci cizinci v KFC ), to je tak na odpad. Triska az moc prehrava. Horem padem nastartoval Hrebejkovu karieru smerem dolu, bohuzel.

Forrest Gump (1994)

Je to genialni a originalni souhrn casti dejin 20. stoleti USA. Tom Hanks zde sehral svou nejlepsi roli, cely film ma vynikajici atmosferu a pravem si ziskal srdce miliony divaku po celem svete.