Zítra byla válka (1987)

Zajimave pojaty a zpracovany film. Vyborna kamera, nektere zabery jsou naprosto uzasne. Vykresleni postav velmi dobre. Matka Iskry nebo soudruzka ucitelka jsou postavy snad nezapomenutelne.

Doznání (1970)

Dlouhou dobu jsem o tomto filmu nemel tuseni. Coz je vzhledem k nametu a francouzske produkci, ktera ho zpracovala skoro trestuhodne. Hodne zajimavy film. Samozrejme, vyprava pokulhava a francouzstina z ust soudruhu taky ceskemu uchu nelahodi. Presto si myslim, ze by tento film mel videt kazdy.

Pět z milionu (1959)

Kazda z peti povidek umela necim zaujmout. Vyborne herecke obsazeni a velmi dobre filmove zpracovani.

Ninjova pomsta (1983)

Kde jsou ty casy, kdyz jsem videl ve filmu ninju a kapnul si do trenek.-)... Az neuveritelne hloupy pribeh, dialogy, rezie, herecke vykony... Vsechno spatne. To je ale tak zle a bizarni, az je to vlastne neskutecne zabavne. Cela rada akcnich scen, ktere jsem snad v zadnem jinem filmu nevidel.-).

Stingl - Malý velký Okima (2021)

Zajimavy dokument o jeste zajimavejsim clovekovi. Na filmu se mi nejvice libilo, ze dobre vykreslil povahu Stingla. Je neuveritelne, co vsechno zazil a kde vsude byl... Jinak je zpracovani prumerne.

Člověk ze železa (1981)

Velmi dobra kamera a Wajdova rezie, ktera vzdy pusobi vecne a doopravdy. Zajimavy uhel pohledu o stavce v Gdansku. Ve sve dobe odvazny. Clovek z mramoru nebo nedavno videny Cerny ctvrtek vsak byly filmy, ktere me o hvezdicku jeste vice oslovily.

Toc Toc (2017)

Tak pro prvni film v roce jsem mel stastnou ruku! Ve vsech smerech vynikajici komedie. Zajimavy a originalni namet. Kazda postava je skvele vykreslena a zahrana. Lilly (Nuria Herrero) by mi mohla opakovat porad, ze me miluje.-). Dobre napsane dialogy, film ma tempo. Za me super. A staci jedna mistnost a auto...

Jan Koller: Příběh obyčejného kluka (2022)

K dokonalosti ma tento dokument daleko. Ale je fajn, ze Koller navstivil vsechna jeho, pro karieru dulezita mista. Jeden z nasich nejlepsich fotbalistu vubec, ktery mel zajimavou cestu na vrchol. Myslim, ze ma zaslouzene spoustu fanousku, at uz diky svym sportovnim vykonum nebo sve osobnosti.

Top Gun: Maverick (2022)

Cruise je jeden z mych nejoblibenejsich soucasnych hercu. Nezklamal ani zde. Stejne jako letecke zabery, ty jsou uzasne. Jinak me to nicim neoslovilo. Neveril jsem te love story ani dialogum mezi vojaky. Pak ten nezbytny americky patos... Je fajn, ze vedle ruznych komiksovych hrdinu i klasicky zanr umi navstevniky kin oslovit a diky za to. Ja uz bych si to ale podruhe nepustil.

Základna (2019)

Tak zadny druhy Cerny jestrab se bohuzel nekonal. Zadne emoce to ve me nevyvolalo. Prumerne natoceny valecny film.