Světla velkoměsta (1931)

Druha polovina filmu je vyrazne lepsi nez prvni. Zaver je vyborny, i tak bych tento film neradil mezi uplnou Chaplinovu spicku. Spise film vnimam jako socialni drama nez komedii, i kdyz i par zabavnejsich grotesek se zde najde.

The Milky Way (1940)

Oproti kratkometraznim filmum te doby od Disneye, prijemna zmena. Celkem originalni a roztomila cesta na mlecnou drahu.

Horoucí srdce (1962)

Po technicke strance snad dokonaly film, Vavra skutecne umel. Proti Svarcove osobne nic nemam a myslim si, ze Nemcovou ztvarnila dobre. Problem jsem mel ale s koncentraci, strasne nezazivne odvypravene, dle meho nazoru.

Ztraceno v překladu (2003)

Scenar je velmi zajimavy a na film jsem se tesil. Coppola svou rezii, kdy nenechala dojit do konce ani dialogy, film ale uplne pohrbila a udelala z dobreho nametu az nesnesitelnou nudu, ktere nepomohly ani solidni herecke vykony Murraye a Johansson. Dalsi velke minus vidim v tom, ze japonce vyobrazila jako uplne pitomce. Vlastne jsem videl zbytecny a spatny film...

Ene bene (1999)

Namet o deni ve volebni mistnosti beru jako zdarily, cekal bych ale vice vypointovany zaver. Ale dobra sonda do malosti jednotlivych osob. Slusne zahrane (Holubova exceluje) a dobre vykreslene postavy. Rukopis Alice Nellis se opet nezaprel.

Hledá se Nemo (2003)

Animace podmorskeho sveta se skutecne vydarila. Namet me ale vubec neoslovil a pribeh nezaujal.

Mlha války (2003)

Solidni vypoved byvaleho ministra obrany USA, McNamary. Doplnene skvelou hudbou a hlavne autentickymi zabery z II. svetove valky ci Vietnamu. Temer vubec se vsak s jeho nazory a zivotnim postojem neztotoznuji. Dokument je ale na velmi vysoke urovni.

Tajemná řeka (2003)

Po delsi dobe jsem opet videl uzasne kriminalni drama, ktere me dokonale vtahlo do deje. Velmi zdarily scenar, ponura atmosfera a herecky koncert temer vsech zucastnenych dela z tohoto filmu skutecny zazitek! Z hercu me vedle tradicne vyborneho Penna nejvice zaujala dvojice kriminalistu, predevsim pak Kevin Bacon. Skoda jen tech nic nerikajicich telefonatu Seanovy manzelky.

Začátek světa (2000)

Ve filmu se sice objevi nejaka povedena uvaha, rozhovor ci dokonce vers. Nez na ni cekat ve forme Zacatku sveta, to si radeji neco hezkeho prectu. Kdo nevidel, neuveri za jake projekty se daji utratit penize...