Sestřičky (1983)

Vyborny film, ktery hlavne zaujme dialogy a hereckym vykonem Jiriny Jiraskove a dalsich. Vynikajici atmosfera zapadakova, v tom byl Kachyna vzdy mistr.

Kouř (1990)

Pokud opomenu Prazskou petku, tak je prave Kour jedinym celovecernim filmem Tomase Vorla, ktery je na CSFD kladne ohodnocen. A to zcela pravem. Dodnes velice rad pouzivam nektere hlasky z filmu a slysim je sem tam i od jinych. Presto je jeste dost lidi, co o tomto filmu nemaji ani paru ( kour ), coz je skoda. Spolecne s Kamennym mostem muj nejoblibenejsi film od Vorla. Proste, bravurni a excelentni podivana s vynikajicim humorem, atmosferou a pracovnim nasazeni:-))! MA TO CENU!!!

Kráska v nesnázích (2006)

Pokud bych mel hodnotit tento film zpetne, tak musim rict, ze je o kapku lepsi nez Hrebejkovy posledni dva filmy. Jiri Schmitzer zde exceluje se svymi dia oriskovymi oplatky a musim rict, ze bez teto postavy by film byl o dost ochuzen. Jeste bych vyzdvihl dejovou linii s prodejem domu a silene slizkym nabozenskym bossem Hrusinskym. Z hereckych vykonu si zaslouzi poklonu Roman Luknar. Hlavni osa pribehu je vsak nemastna neslana a at mam Geislerovou rad, zde na me pusobila strasne nesympaticky, zvlast pozitivne bych nehodnotil ani Abrhama.

Amores perros - Láska je kurva (2000)

Prvni tretina filmu je velice dobra, psi zapasy, vztah dvou bratru, vse natoceno velice syrove a dynamicky. Druha tretina, asi nejslabsi, film rozmelni. Jsou zde sice dobre ukazany nasledky osudne autonehody, ale take strasti hloupeho cokla, coz usti az v absurdni zapletku ( dobrou tak maximalne do jineho filmu ). Zaver filmu nam nabidne promenu El Chiva se zajimavym vyustenim jeho " kseftu ". Celkove si myslim, ze tato mozaika je v reziserovych dilech zatim nejslabsi nebo alespon uplne zbytecna. Nejvetsim kladem tak zustava atmosfera cerpana z Mexika. Myslim, ze tento film uz nikdy nepotrebuji videt.

Vrať se do hrobu! (1989)

Po delsi dobe jsem tento film opet videl a uvazoval jsem, ze pujdu o hvezdicku dolu. Nakonec tak ale neudelam, protoze vtipne situace zustaly vtipnymi i po letech. Kazdemu musi byt jasne, ze se nejedna o zadny velkofilm, u tohoto dila s hodnocenim ale udelam vyjimku, nebot svym humorem a nejake te lidskosti se tento film stava nesmrtelnym:-). Jen si dam tak na deset let pauzu. Do te doby doufam, ze se Steindler sebere a jeste nejaky narez natoci!

Spalovač mrtvol (1968)

Genialni, mysticke, alarmujici a misty i vtipne. Juraj Herz vykouzlil neuveritelny film podle stejnojmenne knihy Ladislava Fukse. Vynikajici kamera Stanislava Miloty a ojedinely herecky vykon Hrusinskeho delaji z tohoto filmu jeden z nejvetsich klenotu ceskoslovenske kinematografie...

Kalamita (1980)

Velice dobry film od nasi zcela urcite nejlepsi reziserky. Bolek Polivka to zahral skvele. Chytilova ostatne umi z hercu dostat maximum a jeji sverazny styl s potrebou provokovat se mi vzdy moc libi. Mozna snad bych jen to zasypani vice zdramatizoval, jako zanr je ale uvedeno komedie, tak bez dalsich pripominek:-). Ja se bavil.

Slavnosti sněženek (1983)

Ve filmu je dostatek vtipnych situaci, ktere asi nikdy neomrzi. Na poeticnost Menzela jsem si davno zvykl a mam ji rad. Abych dal plne hodnoceni, musel by mit film vetsi soudruznost a lepsi scenar ( timto se omlouvam, Bohumile Hrabale! ).

Bony a klid (1987)

V mych ocich Bony a klid nestarne. Nechapu, ze je to prace Vita Olmera. Na svou dobu velice dynamicky natocene a odvazne dilo. Vyborna Koprivova kamera, hudba FGTH a vystizny scenar Radka Johna. Myslim, ze tak nejak vypadalo zakulisi vekslaku. Od plneho hodnoceni me jen drzi ( mozna subjektivni ) dojem urychleneho konce... Tak jsem to prehodnotil a davam plny pocet.