Černý Petr (1963)

Ono, cloveka napadne, ze film je vlastne o nicem. Zpracovani je vsak temer fenomenalni a snad kazdy dialog je perla. Ahoj.

Gándhí (1982)

Jeden z nejvetsich lidi jaky kdy chodil po tehle planete si zaslouzi tak velky a uchvatny film! Skvele vyobrazeny zivotopis na platne, neskutecna vyprava a zpracovani, ktere ani na chvili nenudi. Ben Kingsley jako pravy! Film, ktery navzdy zustane v mem srdci.

Vstup zakázán (2005)

Tak na tento film jsem byl v Bombaji. I kdyz byl v hindstine a ja mu nerozumel, dej jsem pochopil. Misty to bylo celkem vtipne, nejvice vsak zaujmou krasne holky ve filmu a pekne pisnicky.

Arabela (1980) (seriál)

Tento serial snad nikdy neomrzi, genialni v kazdem smeru. Pro me jednoznacne nejlepsi ceskoslovensky serial, vyborny v kazdem okamziku a v kazde postave.

Báječná léta pod psa (1997)

Misty velice vtipny film s nestarnoucimi hlaskami, podle me vsak druha polovina filmu ztraci na sile a treba situace, kdy Vetchy na kanoii zacne silet jak idiot, kdyz vidi kozy nejake Chorvatky, dela z tohoto filmu jen lehky prumer... Safrankova ale zarila!

Sestřičky (1983)

Vyborny film, ktery hlavne zaujme dialogy a hereckym vykonem Jiriny Jiraskove a dalsich. Vynikajici atmosfera zapadakova, v tom byl Kachyna vzdy mistr.

Kouř (1990)

Pokud opomenu Prazskou petku, tak je prave Kour jedinym celovecernim filmem Tomase Vorla, ktery je na CSFD kladne ohodnocen. A to zcela pravem. Dodnes velice rad pouzivam nektere hlasky z filmu a slysim je sem tam i od jinych. Presto je jeste dost lidi, co o tomto filmu nemaji ani paru ( kour ), coz je skoda. Spolecne s Kamennym mostem muj nejoblibenejsi film od Vorla. Proste, bravurni a excelentni podivana s vynikajicim humorem, atmosferou a pracovnim nasazeni:-))! MA TO CENU!!!

Kráska v nesnázích (2006)

Pokud bych mel hodnotit tento film zpetne, tak musim rict, ze je o kapku lepsi nez Hrebejkovy posledni dva filmy. Jiri Schmitzer zde exceluje se svymi dia oriskovymi oplatky a musim rict, ze bez teto postavy by film byl o dost ochuzen. Jeste bych vyzdvihl dejovou linii s prodejem domu a silene slizkym nabozenskym bossem Hrusinskym. Z hereckych vykonu si zaslouzi poklonu Roman Luknar. Hlavni osa pribehu je vsak nemastna neslana a at mam Geislerovou rad, zde na me pusobila strasne nesympaticky, zvlast pozitivne bych nehodnotil ani Abrhama.

Amores perros - Láska je kurva (2000)

Prvni tretina filmu je velice dobra, psi zapasy, vztah dvou bratru, vse natoceno velice syrove a dynamicky. Druha tretina, asi nejslabsi, film rozmelni. Jsou zde sice dobre ukazany nasledky osudne autonehody, ale take strasti hloupeho cokla, coz usti az v absurdni zapletku ( dobrou tak maximalne do jineho filmu ). Zaver filmu nam nabidne promenu El Chiva se zajimavym vyustenim jeho " kseftu ". Celkove si myslim, ze tato mozaika je v reziserovych dilech zatim nejslabsi nebo alespon uplne zbytecna. Nejvetsim kladem tak zustava atmosfera cerpana z Mexika. Myslim, ze tento film uz nikdy nepotrebuji videt.