Equalizer 3: Poslední kapitola (2023)

Závěr trilogie o novodobém Robinu Hoodovi z Obi, který se tentokrát přesunul do malebné vesničky v Itálii, kterou teroruzují krutí mafiáni. Třetí Equalizer je rozhodně nejnaivnější ze všech dílů a celkové schéma je podobné Sedmi Statečným s tím rozdílem, že nyní to je pouze jeden statečný. Vesnička je maximálně idilické místo, kde se všichni mají rádi, popíjejí kávu nebo čaj a večer si promítají filmy. Jako kontrast je zde maximálně krutý mafián, který věší umírající důchodce, vypaluje obchody a uřezává ruce a hlavní hrdina s tím musí něco udělat. Equalizer 3 má minimum akce a přestože jsem určitě nečekal akční jízdu, ke konci jsem s napětím vyhlížel, kdy se objeví nějaký skrytý ultramafián a dojde k tomu pořádnému vyvrcholení. To zde chybí i když se divák dočká satisfakce a maximálního happyendu. Pořád je to ale velice dobrý film, který s přehledem táhne Denzel Washington, skvělá kamera a umírněná Fuquaova režie. Ale čekal jsem víc.

Edison (1940)

Příběh, který by si určitě zasloužil novodobé zpracování. Poutavé téma v dost zastaralém zpracování, které má ale i dnes co nabídnout.

Velké nic (2023)

Odlečený pohled Víta Klusáka na pandemickou situaci, která ochromila celý svět a veškerý nonsens, který kolem toho vznikl. Dočkáme se vážných momentů i těch, kdy se vytvářely veškeré konspirační a jinak dementní teorie. V dnešní době už informativně nijak objevné ale určitě to nejzábavnější, co k dané situaci vzniklo. Jana Peterková je jednoznačně z jiné planety

Láska podle plánu (2022)

Ničím překvapivá romance, kterou táhnout hlavně velice dobří herci a pohled do odlišné kultury, který má ve filmu výrazně více prostoru, než by se mohlo zdát. Nijak laciné ale ani originální.

Ve jménu vlasti - Série 1 (2011) (série)

"Návrat po 10 letech".Obrovský hype a pro mě ve výsledku docela zklamání. Téma a příběh poutavý ale po celou dobu nedokáže dostatečně vtáhnout a napínat a spíše se zdlouhavě kecá. Vše zachraňují určité části a vynikající závěrečný díl, který má tu gradaci, kterou jsem celou dobu čekal.

Němý film (1976)

Hvězdně obsazená pocta němým groteskám, která (jak už to u Brookse bývá) má své skvělé i slabé momenty.

Shaka Zulu (1986) (seriál)

Zepomenutý seriál, který nemá nijak úžasné tempo a tématem zaujme úzkou skupinu lidí ale je velice dobře natočený, výpravný a v zobrazování kultury a života afrických kmenů i odvážný.

Pappa Mia! (2023)

Zoufale křečovité a nevtipné, snažící se odkazovat na úspěch Fotr je lotr ale marně. Dost možná to nejhorší, kde můžete vidět Roberta de Nira v komediální roli a že už pár průšvihů měl.

V ráji (2023)

Kritika korporátu a konzumní společnosti ve sci-fi, která  by chtěl být závažnější než ve skutečnosti je. Ve slušném vizuálu se odehrává příběh, kde je platidlem čas a roky života a rozehraje se ve chvíli, kdy se vše dotkne i hlavního hrdiny, který je nejlepším "obchoďákem" ve společnosti, která využívá čas nižší třídy k udržení té nejvyšší. Bohužel se film nikdy nerozjede a chybí mu tempo i napětí, přestože se vše snaží zachránit závěrečnou akcí, která mírně odkazuje na Potomky lidí, ale nesahá jim ani po kotníky. Film slušný ale překvapující pouze tím, že je přes všechny produkční kvality evropský.