• Fantasy

Hypnotizér (2012) odpad!

Když už film trvá 2 hodiny, tak by mohl alespoň dodržovat dějovou linii podle knihy, na které je založen. Chápu, že si tvůrci musí semtam něco přikrášlit a odpustit, ale změnit celý děj je už teda fakt nestoudnost. Kdyby se na to aspoň dalo dívat...

Lesní duch (2013) odpad!

Opět se musím rozepsat a zdrbnout tuhle slátaninu a odradit tak všechny, kteří se na tento paskvil chtějí podívat. Chvílemi jsem měl totiž dojem, jestli jsem omylem nepustil Scary movie 5 (co se týče hloubky dialogů, vyhrává Scary na plné čáře, i co se týče příběhu). Nebo Grindhouse - Planetu teror (což je ovšem klasika). Zase se tu ukázalo, že i když je použito asi milion litrů krve a důmyslné vraždící techniky (po kterých hrdinové prostě ne a ne umřít) tak to prostě nestačí k dobrému hororu. Ne. Ani v kombinaci s ucházejícím démonem. Ono totiž, a to se na mě nezlobte - pokud v sobě má vedlejší postava doslova asi milion různých otvorů, kterými šplíchá krev na všechny strany a ještě k tomu dokáže normálně chodit a komunikovat, je to na pováženou. Sečteno podtrženo: Tuhle ptákovinu nezachrání ani zde hojně používaná stříbrná lepící páska.

V/H/S/2 (2013) odpad!

Po zhlédnutí Chaty v horách jsem si chtěl spravit chuť, inu pustil jsem sobě tento skvost, nevědouc přitom, že jsem se dopustil fatální chyby! Pokud jsem si u Chaty říkal od poloviny filmu, co to sleduji za pitomost, pak u tohoto díla jsem nevěřil svým očím po prvních 20 minutách. Ne, opravdu, a musím se opakovat: Proč to nemá v žánru komedii? Thriller? Kde prosimpěkně? Slátanina béčkových (no, spíš zetkových) kostýmů, scény ála novodobé pouťové domy hrůzy za 50,- / půlminuta a děj? Ten je kde? No, shrnu to: Dám si facku, že jsem se vydržel dívat na celý tento skvost a půjdu spát. Na druhou stranu si člověk alespoň udělá představu o místním "hororovém" publiku a začne je brát s rezervou.

Chata v horách (2012) odpad!

Mít to v žánru komedii, dal bych tomu více hvězd, ale vzhledem k tomu, že to tam není, musím objektivně a na plnou hubu říct, že: ,, Takovou sračku jsem v životě neviděl! " Co to proboha mělo být??? Kristepane, hodina a půl zabitého času, při které si člověk na střídačku říká, že 1) Horší už to být nemůže, 2) Se asi dívá na jiný film, než chtěl, 3) Že režisér se scénáristou si vzali příklad z hlavního hrdiny a zhulili se pod obraz. Za mě tedy jednoznačný odpad století...

The Tunnel (2011) odpad!

Kdybych si místo tohoto veledíla pustil Rrrrrrr a čekal od toho dokument o době kamenné, měl bych ze sledování větší zážitek. Tato parodie na horor byla hodinou a půl zabitého času, při které dialogy nehrají žádnou roli (ono v tomto ,,dokumentárním" žánru hororů to ani jinak nejde, ale čeho je moc, toho je příliš), postavy jednají iracionálně i podle vžitých klišéoidních představ retardovaného podnapilého diváka, ale kde nic, tu nic. 90 minut ničeho. Strach mi nahnala jenom špatně zavřená láhev s pitím, kterou jsem si položil do postele.

Nestvůra z hlubin (2004) odpad!

Veledílo hodné ... vlastně leda tak ... já ani nevím, že byl někdo ochotný se pod toto podepsat.

Smrtící spojení (2007) odpad!

Co o tomto kousku napsat... Zpracování katastrofální, počínaje chabými dialogy, přes obsesi v používání zrcadel coby pomalu jediného prostředku k zobrazení ,,ducha" a konče zápletkou tak chabou, že by ji děti stihly sepsat ve školní družině, než si je stihnou vyzvednout rodiče. A možná by to dokázaly i lépe ztvárnit. Už dlouho jsem se u ničeho takovým stylem nenudil. Hudba ve filmu jakoby vůbec nebyla, škoda. Kdyby byla, mohla zachránit alespoň ten náznak tajemna, co zůstal.

Oni (2008) odpad!

Bez napětí, bez nápadu, bez logiky.

Tajemství kruhu (2011) (seriál) odpad!

Jediné úžasné na tomto seriálu je ... ... pořádí mého hodnocení - 666.

Nezvratný osud 4 (2009) odpad!

Není mnoho filmů, u kterých si člověk odzačátku říká Kravina, kravina, kravina. U tohoto to platí bezezbytku. Pro mě zabitý čas nekonečnými variacemi na nemožné sledy událostí, dialogy na úrovni vypnutého toastovače, atp.