Wonder Woman 1984 (2020)

Po dlhom čase znova poriadna sólo komiksovka. Patty už v prvom filme dokázala, že vie uchopiť túto superhrdinku pevne do rúk a tentoraz ju uchopila ešte pevnejšie. Začnem záporákmi. Cheetah je v podstate šablonovitý záporák, kedy sa z outsidera stane zlosyn, ktorý to všetkým ukáže, no narozdiel od iných sa jej postava počas celého filmu vyvíja, a to nielen výzorovo, ale hlavne osobnostne. Kristen Wiiig si postavu užíva a dáva do toho všetko. Avšak druhý záporák Max Lord s tvárou Pedra Pascala je veľmi necharizmatický. Do terajších DCEU patrí k tým menej zaujímavým záporákov. Akčné scény sú výborné, majú však miestami zmätený strih a záverečný duel Wonder woman s Cheetah by som uvítal za denného svetla, pretože v tom šere tak nevynikne, nehovoriac ak sa tomu pridajú tmavé 3D okuliare. Mimochodom 3D je klasicky zbytočné. Humornú zložku filmu tvorí najmä Stevovo spoznávanie novej doby. Celkovo sa druhá WW vydarila a znova potvrdila, aby sa DC držalo sóloviek. Medzititulková scéna dáva vedieť, kto nás navštívi v treťom filme.

Dům v růžích (2002) (seriál)

Štefan by mal radšej zostať u písaní kníh. Nejde ani tak o to, že tu sám seba vykráda, ako skôr o debilné konanie postáv. Prvé pravidlo Scooby-Doo nerozdeľovať sa po jednom, je tu porušené už v prvý večer, takže nasledujúce udalosti sú len komickým následkom spisovateľovej lenivosti o vytvorenie trochu sofistikovanejšieho príbehu.

Jurský svět: Křídový kemp (2020) (seriál)

Jediné čo sa mi nepáči je tá pixarovská animácia postáv, také tie typické črty ako sú napr. veľké oči. Napriek tomu, že je to určené mladšiemu publiku, tak aj dospelý sa zabaví, len prvé dva diely, boli táké nijaké.

Letec (2004)

Neskutočne uťahaný film, kedy som snáď každú polhodinu pozeral na hodiny a rozmýšlal, kedy už začne poriadny dej. Životné etapy pána Hughesa zrejme nie sú pre mňa dostatočne zaujímavé, aby som pri ňom strávil takmer 3 hodiny! Možno hodinový dokument o jeho práci by stačil, lebo tá ostatná omáčka jeho súkromného života plná holyvúdskych klišé bola fakt nuda.

Ostrov pokladů (1999)

Z knižných kladných postáv sú v tomto filme hajzli, naopak zo zápornej spravili kladnú. Pri tej záverečnej kovbojke som si pomyslel "čo?!". Je tam síce veľký odklon od predlohy, ale tvorci zachovali ten nádych chlapčenskeho dobrodružstva.

Děda, postrach rodiny (2020)

Vyzeralo to na 3 hviezdy, no scéna privolania záchranky je sama o sebe na 5 hviezd. Fakt ma ten gag dostal. Ale inak som očakával prešpekulovanejšiu "vojnu", skrátka väčší masaker. Herci boli fajn a aj keď si starí hereckí veteráni uvedomovali, že ide len o lacnú zábavu, svoje role si užívajú. Čo však film zráža sú scény s tými dvoma sestrami, ktoré sú zbytočné, otravné a žiadnom prípade nie smiešne.

Mulan (2020)

Naozaj som nečakal, že tomu dám iba 2 hviezdičky. Zaujímalo by ma, kde sa stratil ten 200 miliónový rozpočet, zrejme sprenevera. Proti novým hraným remakom Disneyho animákov nič nemám a naopak kvitujem ak daný film pojmú inak než animák. A práve od Mulan som očakával to odprostenie, keďže chýbali piesne, Mushu a celkovo sa to prezentovalo ako epická púť. No tento film je len chabým tieňom infantilného detského animáku. Postavy sa chovajú vyslovene blbo, hlavná hrdinka je od detstva už ako Wonder woman, takže nejaký jej vývoj postavy vôbec nevidieť. Od epickosti to má ďaleko, záverečná bitka 5 proti 5 sa odohráva na chodbe, akurát finálny duel Mulan a toho zlého ako tak za niečo stál. Ale súboje majú dobrú choreografiu, tie ma celkom bavili. No spustenie lavíny bolo vyslovene čistá retardácia. No a fénix tam bol iba preto, aby ukázal cestu do tábora, toť vše.

Oliver Twist (2005)

Hlavné knižné rozuzlenie s dedičstvom chýbalo, čo je na škodu, lebo by to druhej polovici filmu dodalo trochu šťavy. Takto to po zaujímavej prvej polovici, kedy sme s Oliverom spoznávali ťažký osud v Anglicku v 19. storočí, dostali už len uťahané finále.

Ava: Bez soucitu (2020)

Pri akčných filmoch som ochotný odpustiť bezduchý dej, pokiaľ má dobrú akciu. No Ava zlyháva aj v tomto smere, súboje s hlavnou hrdinkou síce majú dobrú choreografiu a dynamiku, no ak spacifikuje x profesionálnych bojovníkov bez jediného škrabnutia je to pri najlepšom na smiech, pri najhoršom môžme hovoriť o tuposti filmárov. Po papuli dostane akurát tak od Collina Farrella, no tu zas zlyháva samotný súboj, ktorý je na rozdiel od ostatných len akési unavené finále. A ešte dostane pár faciek od tej Číňanky, ale tú zas nechá nech ju prefacká. V podstate jediné vzrušujúce na celom filme bola len 5 sekundová scéna, kde sa tá šikmooká pozerá na švédsku trojku. Problémom sú aj postavy, ktorá ani jedna nie je sympatická, takže nemáte komu fandiť.

Léto patří rebelům (2020)

Zmenil by som hudobnú stránku filmu, teda hlavne tie americké popové žvásty. Myslím, že máme dosť schopných hudobných skladateľov aj detských piesní, ktorí by dokázali skomponovať príjemné piesne k daným scénam. Začiatok filmu, kedy sledujeme budovanie vzťahov, je trochu uťahaný, ale inak sa jedná naozaj o pohodový, príjemný, letný film, ktorý pobaví aj dojme. Takže ak sa chystáte s ratolesťami do kina, uprednostnite tento prázdninový príbeh pred tými čoraz stupidnejšími americkými animákmi.