Twilight sága: Rozbřesk - 2. část (2012)

Nie som fanúšikom Twilightu, no dokážem pochopiť, čo na tom niektorí (hlavne teen-dievčatá) vidia, takže to neodcudzujem. No a teraz k filmu. Ani Twilight sa nevyhol momentálnemu fenoménu (a nemyslým tým 3D) rozpolcovať knižné predlohy na viac filmov. Pokiaľ sa vám zdalo rozdelenie posledného Pottera na dva filmy zbytočné, tak pri Twilightu- Úsvit je to delenie na škodu. Aby tie dve hodiny nejako vyplnili, tak znova tam natrepali všemožne naťahované nudné scény s dlhosiahlymi priblblými dialógmi. Takže len znudene pozeráte, ako si B a E obzerajú svoju perníkovú chalúpku, ako kecajú, že sa lúbia (neviem prečo si to musia toľkokrát opakovať) či na upírsky táboráčik. Čiže znudene čakáte na to, na čo lákali do kina, a to na epickú bitku. Najprv som bol skeptický, nevedel som si predstaviť, ako s tými zopár postavičkami dokážu urobiť masaker, no zostal som naozaj milo prekvapený. Bolo to "Wauw!" A preto ma skoro jeblo, keď (a teraz SPOILER!) sa zistilo, že to bola len predstava. Ale je to dokonalý a originálny dejový zvrat. Hlavne, že to skončilo happy endom.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Homer je typický priemerný muž, Marge je typická domáca gazdiná, Bart je typický rošťák, Lisa je typická idealistka a Maggie je Maggie. Je to teda úplne netypická rodina, ktorá s nadhľadom a humorom všetkého druhu rieši spoločenské, politické, kultúrne, ekonomické a iné poblémy sveta. Je to proste kultovka, ktorá však bohužial po vyše dvadsiatich rokoch akosi stráca na kvalite.

Báječné dorty (2010) (seriál)

Na hrubý kus korpusu natrieme tenkú vrstvu plnky, nakydáme na to kilo maslového krému, a aby to nevyzeralo nechutne, zabalíme to do sladkej plachty menom fondán, bez ktorého by snáď tie torty ani nemohli existovať. Spočiatku obdivujete na tejto relácii všetko, celú tú prácu, kreativitu, zručnosť a v neposlednom rade aj samotnú cenu torty, ktorá niekedy stojí viac než celá svadba. No po niekoľkých dieloch človek zistí, že postup prípravy tôrt je v podstate všade rovnaký, tak jediné na čo sa vlastne tešíte je len už výsledný výtvor tohto sladkého umenia. Každopádne táto relácia by mohla inšipirovať aj našich cukrárov, aby začali vyrábať aj oni takéto extrémy.

Dr. Dokonalý (2012) (seriál)

Nechápem, prečo má seriál Dr. Dokonalý vlastný profil, keďže sa jedná o Dr. Ludského, len kvôli právnym peripetiám o autorské práva museli zmeniť názov. Takže môj komentár nájdete na profile Dr. Ludského. Ináč ten nový názov je fakt drbnutý.

Prison Break: The Final Break (2009) (TV film)

Mám pocit, že to mala byť ďalšia séria, ale načo niečo zbytočne naťahovať na 20 dielov, ked sa to dokáže zmestiť do dvoch častí.

Bruno (2009)

Neviem či ide o napodobeninu Borata alebo o jeho paródiu. Tak či onak nie je to zrovna vydarené. Celý humor filmu si zakladá na perverznosti všetkého druhu. Niekedy to padne na úrodnú pôdu a človek sa zasmeje, inokedy je to už prehnané.

Freshman Father (2010) (TV film)

Ako skutočný príbeh obdivuhodné, ako film slabé. Keď chcem natočiť takýto film, tak aspoň by som chcel divákov citovo vydierať a dohnať k slzám, aby prežívali tie strasti s tým ockom. Pri tomto spracovaní akurát len tak držíte ockovi palce, i keď už dopredu viete, že to bude mať šťastný koniec, takže čakáte už len na záverečný doják.

Ďábelské líbánky (1970)

Z celého filmu som dokopy videl megaenergický tanec Helenky Ružičkovej, ktorý je aj za 10 hviezdičiek.

Pod povrchem (2012) (seriál)

NOVÝ SERIÁL ANDYHO KRAUSA!!! Takto to zvelebovali, ako keby bol Kraus nejaký uznávananý a vynikajúci tvorca seriálov. Avšak tie jeho seriály (Panelák, Kutyil, Keby bolo keby) stoja za veľké HOVNO!!! Nehodnotím, lebo som to nevidel, ale ani neviem či sa donútim niekedy si pozrieť nejakú epizódu.