Drahá tchýně (2013) (seriál)

Hlavne, že ešte máme zdravý rozum po týchto slovenských seriáloch. Ďalší slovenský sitcom, ktorý participuje na naj(s)prostejšom témate a to rodina po slovensky. Fakt je ťažké na Slovensku natočiť niečo nové, originálne a pritom nie debilné?

Deň a noc (2013) (seriál)

"A copak to je velebnosti?" "Sodoma gomara Matoušková." Ale fakt čo to je, seriál alebo reality show alebo...? Lebo nechápem tomu. Ak je to seriál, tak to nemá nejaký zmysluplný dej a ak je to reality show, tak zas reálne to moc nie je. Tak či onak je to nepodarené.

Saxána a Lexikon kouzel (2011)

Pri čítaní týchto negatívnych názorov, som si povedal, že to nemôže byť tak hrozné, no ono je to ešte horšie. Neviem si nejak racionálne vysvetliť tento Vorlíčkov počin, pre mňa je to ešte väčšia záhada než Bermudský trojuholník. Začnem scénarom, ktorý je na úrovni céčkového televízneho filmu. Je zbytočné opisovať dej, kde sa deje všetko a nič, absolútne to nemá nejakú logickú štruktúru. Postavy tam pobehujú bez akého si konkrétneho ciela, ich konanie nemá hlavu-pätu, pričom polovica postáv je tam zbytočná, a tým nemyslím, len vedľajšie postavy. Kapitola sama o sebe sú špeciálne efekty a masky. Viem, že film nemal stámilionový rozpočet, no špeciálne efekty boli na vyššej úrovni v roku 1971. Dokonca ani kulisy neboli schopní poriadne urobiť, jednoducho celé to robili na počítači, pričom to celé pôsobí umelo a nereálne, ako keď si deti z kartónov urobia namaľované kulisy pre divadielko. Samotné postavy a ich maskovanie, to tiež je na zamyslenie. Nemali radšej robiť počítačovo vytvorené postavy, i keď hrané tiež nie je bohviečo. Riaditeľ má raz 2 ruky potom 4, potom zas 2, drak vyzerá ako hybrid hrocha, čert je belší než anjel a stará učiteľka ježibaba- no comment. Hlavný "záporák" Crashman, dokopy vlastne ani nič zlé neurobil, stačilo pár kvapiek na spanie a bol kaput. Herecké výkony na prd (s prepáčením). Černocká sa snaží, Hrušinský sa nesnaží a ostatní sa tvária ako keby hrali vo veľkolepej fantasy. Tento film proste nikdy nemal vzniknúť. Buď Vorlíček senilnie, alebo na niečom fičí, každopádne je smutné, že si pokazil takto svoju dobrú reputáciu režiséra. Za toto ho treba upáliť na hranici. P.S. Nová prespievaná verzia titulnej piesne je na plač. P.S.S. Na konci titulkov sa píše, aby sme nezabudli tento film ohodnotiť na csfd.cz. Vidiac tie hodnotenia, tak to radšej písať nemali.

Útěk z vězení (2005) (seriál)

1. séria- 99%. Super, originálne, dynamické, zaujímavé prostredie a postavy, jednoducho vydarené. 2. séria- 80%. Začala sa naháňačka mačky na myš. Občas som však mal pocit, akoby autori nevedeli, ktorým smerom sa vydať, a tak len blúdili cesta-necesta. 3. séria- 70%. Tá istá štruktúra ako v 1. sérii, avšak tentoraz to nejak už nefunguje. 4. séria- 60%. Je mi ľúto toho nízkeho hodnotenia, ale... Sú to samé intrigy, zvraty, nezmyselné odhalenia, je to z toho chaos, ktorý niekedy vyusťuje až do absurdity. Michael Scofield by mohol svojimi nápadmi konkurovať MacGyverovi. Téma "útek z väzenia" je vďačná akurát tak na 2 série. Potom je to len zbytočné naťahovanie niečoho, čo sa zvrtlo na opakujúcu sa nezmyselnú atrapu predošlých sérii. Neviem si predstaviť, o čom by mali byť ďalšie série bez toho, aby z toho nevznikla kravina. Najzaujímavejšia a najlepšie zahratá postava je určite T-Bag.

Hra (1997)

Toto je proste thriller ako má byť. Patrí do skupiny thrillerov, ktoré si radi pozriete viackrát aj napriek tomu, že viete ako to skončí. Dej má skvelú zápletku a časom už ani divák nevie, čo je pravda, komu sá dá vlastne veriť a či je to naozaj skutočné. Človek do posledného momentu nevie ako to skončí a koniec je naozaj prekvapivý. Začiatok má síce pomalšie tempo, to by však nemalo odradiť, lebo potom začne fakt hustá jazda. Michael Dougles hrá proste skvelo. Po pozretí filmu má človek aj chuť si takúto hru zahrať.

Mrazík (1964)

Síce tá rozprávka nemá hlavy-päty a logika bola pre režiséra asi cudzie slovo, zato však sú tu postavičky a scénky, ktoré sú svojim spôsobom nezabudnuteľné. Či už ide o Marfušu a jej lúskanie orechov, Babu-Jagu a jej dom na stračej nôžke alebo drbnutých zbojníkoch, proste tá rozprávka má svoje kúzlo. U nás klasika, v Rusku zas zapadnutá prachom (ktovie prečo u Rusov nezabodovala).

Sám doma 3 (1997)

Sám doma bez malého Culkina už nie je Sám doma (nový hlavný hrdina už nie je taký sympaťák ako Kevin). Ale aj tak sa človek pri niektorých momentoch zasmeje.

Bouřlivé víno (2012) (seriál) odpad!

Príbeh o "veľkej" láske, ktorej neprajú dve znepriatelené rodiny. Aké originálne. Stupidita slovenskej televíznej tvorby sa znova prepadla hlbšie.

Sám doma 2: Ztracen v New Yorku (1992)

80% filmu sa podobá na prvý film. Ale keďže to fungovalo v prvom filme, tak to funguje aj tu. Takže sa jedná o fajn zábavu.

Tři oříšky pro Popelku (1973)

Sila tejto rozprávky spočíva hlavne v tom, že sa odohráva v zime, a tým si zaistila popredné miesto v najkrajšom sviatku roka. Vlastne žiadne iné zimné české rozprávky ani niesú, takže nemá nejakú výraznú konkurenciu. Je to jednoducho krásna vianočná klasika.