Rogue One: Star Wars Story (2016)

Hodnocení kamarádky, když jsem se zeptal, jestli na to jít: No, víš jak jsem si myslela že nudnější a blbější než Síla se probouzí to být nemůže.... Ale musím to trochu poupravit i za mne - ze 4 původních na 3 kvůli hodně špatně vypadajícím počítačovým obličejům admirála a princezny, to se fakt dalo udělat líp a nebo jen zezadu, Jinak docela dobrá výplň, prostý a odsýpající příběh, kterému kulisy SW sluší.

Temný rytíř povstal (2012)

Syntéza prvního civilního dílu s komixovějším druhým. Bylo to velmi dobré, ale něco tomu chybělo. Ale když už podle komixu, tak takhle - a nebo jako Shyamalanův Vyvolený.

Ant-Man (2015)

Klasický dobrodružný příběh, který začlenění k Avengers vůbec nepotřebuje. Mám rád Paula Rudda od Zbouchnuté, kde byl nejlepší na place, a tady to dal taky. Evageline Lilly jsem poznal až na konci, kdy jsem si odmyslel tu "boxerskou" vlasovou helmu. Bavil jsem se a příjemně to odsejpalo.

Já, Olga Hepnarová (2016)

Kdyby nebyl ten důraz na lesbické scény a bylo více ponižování, bylo by to o fous lepší. A problém se subjektivním viděním objektivních událostí mohl být aspoň jednou ukázán. Ale jinak to bylo tak nepříjemné, jako skvělé. Hlavní představitelka je ovšem příliš charismatická a docela pěkná proti skutečné Hepnarové, ale to je stejný problém jako u filmu Kajínek.

Dexter (2006) (seriál)

Do smrti Rity ano, potom už jenom kvůli Julii Stiles. A ten poslední díl? No nějak to ukončit museli a kolik diváků, tolik chtěných konců, ale Debro proč takhle? Pobavilo by mě, kdyby všechny postavy vcuclo tornádo a vyfluslo na pustým ostrově s totální ztrátou paměti :-)

Polednice (2016)

Párkrát jsem se docela slušně lekl, než jsem přišel na to, jakým způsobem připravuje reřisér všechny lekačky, pak už to bylo bez cvrkání do kalhot. Ale těhotný bych na to fakt nebral. Všechny postavy byly prima, ale nápad s odkládáním nepříjemné pravdy byl moc natažený - jsem z vesnice a vím, že by to malá věděla druhej den. Konec byl moc uspěchaný, ale příjemně mi připomněl Vodníka z Kytice a kupodivu taky Městečko Twin Peaks. Za sebe bych ubral na hlasitosti, ale to šeptání na pozadí bylo geniální.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Líbí se mi, jak jim pořád nedochází benzín a jak jim nevadí prach v motorech. Ale nejvíc se mi líbí, když třetímu dílu původní trilogie klesne hodnocení hlavně proto, že se do bezvýchodného akčního nářezu dostala parta dětí a naděje a tady za podobnou věc v novým kabátě vyřvou 6 Oscarů (jasně, jsou jen technický a dva jsou čistě za ten řev). Charlize a Nicholas to ale zachraňujou, ty beru.

John Wick (2014)

Promiňte "baba Jaga" ?? Možná tak Kostěj Nesmrtelný :-) Ale ten pes byl fakt zbytečnej, i Motherfucker odmítl zabít psa.

Requiem pro panenku (1991)

Na tomhle filmu mě štve jenom jedno - změna hlavní představitelky z opravdu problémové Rómky v nevinnou zrzku, za to hvězdu dolů.

Lída Baarová (2016)

Filmy Filipa Renče mě nikdy moc neoslovovaly, takže jsem na tenhle nešel s přehnaným očekáváním. Zklamán jsem tedy v průměru nebyl, ale stačí se podívat na rozporuplná hodnocení - tenhle film šel opravdu kompletním spektrem hvězdiček, od žádné k pěti. Je velmi nevyrovnaný, jak v typovém obsazení (téměř nikdo se svým předlohám nepodobal ani vzdáleně), tak ve výkonech jednotlivců, skvělé scény (téměř mrazivé) se střídají s trapnými a přecházení některých životních období rychlosti blesku se střídá se zbytečným lpěním na detailech. Scéna milování se záběry do plamenů, to je stejné ztvárnění sexu jako záběr na západ slunce nebo včelky na květu a ten úplný závěr je úplný blábol. Rádoby dokumentární rozostřené záběry dam Babkových na výletě v Berlíně by mi tolik nevadily, kdyby se v nich paní Stašová s Táňou nepitvořily jako fanoušci baseballu na detailním záběru velkoplošné projekce na stadionu. Na druhou stranu výkony Markovicse, Kříže, Vlasákové, Mádla, Dvořákové, Burkhada a Pauhofové (v tomto pořadí) byly vynikající až dobré, ostatní buď nedokázali nebo bohužel neměli co hrát.