Expresní zásilka (2012)

Hezký střih, bezva kamera, dobrý týpci na všechny role, jen je to hrozně dementní stran příběhu. Přesně na jedno shlédnutí.

Američtí bohové (2017) (seriál)

Proti knize zajímavé pozvednutí důležitosti některých postav (Laura, Mák Sweeney) a celoepizodní odbočení mimo hlavní osu příběhu, trochu problém mám se Stínem, ale zvykle jsem si, že je černej. Výborná volba Médie a Ódina, úplně mimo předlohu je Easter, ale proč ne. Cíl je pravděpodobně tentýž, ale cesta je jiná a taky zábavná. Snad to udrží i v dalších sériích.

Hostitel (2013)

Sorry Niccole, tohle bylo tak utahaný, že to už ani roztomilá Diana Kruger nemohla pozvednout. Milé připomenutí Amerických bohů s Emily Browning, ale málo much :-)

Predestination (2014)

Proti originální krátké povídce je to slabší, protože je to rozpuštěno na délku filmu, a Sarah Snook vypadá jako mladý DiCaprio, což je fakt mínus. Konec je sice originální, ale bohužel na palici (bolehlav ve vaší nebo kladivem do scénáristovy). Na druhou stranu je to pořád jedno z nejlepších zpracování Heinleina, co jsem viděl.

Jason Bourne (2016)

Trilogie měla všechno, i když ke konci jí trošku docházel dech, ale tohle bylo takové nijaké. Bourneův odkaz byl mnohem lepší. Za Julii by si zasloužili všichni umřít, hlavně scénáristi.

Vrahouni (2010)

čistě kvůli Katherine.

Kniha džunglí (2016)

Koukalo se na to moc pěkně, písničky si mohli odpustit, ale hlavně to bylo pouze na motivy, tedy vyškrabali co se jim hodilo a uvařili opulentní oběd, kdy se napřed serviroval hlavní chod, pak předkrm, potom zákusek a nakonec polévka. Kde jsou aspoň dakšinští psi? A co kruci Ká, Mauglího přítel a učitel jako Baghíra, a co Balů, parodie na medvěda ze Za plotem? O Akélovi ani nemluvím. Ještě že Mauglí byl konečně hraný malým Indem a Šér Chán byl důstojný záporák. Není to ovšem film, ke kterému se někdy vrátím, kniha je prostě kniha.

Sebevražedný oddíl (2016)

Na to že je to Sebevražedný oddíl, tady moc členů z oddílu nechcípne, aspoň jednoho mohli dát do kómatu. Proti Suicide Squad z Života Briana čajík z půlky pytlíku :-)

Pasažéři (2016)

Kdyby mi to tak nepřipomínalo Vall-iho, tak bych taky možná dal plnou palbu, protože oba hlavní představiele můžu, tím pádem se mi trefili do vkusu. Ale zajímalo by mě, jestli scénáristy třeba napadl ten triviální nápad s hibernací po jednom roce na střídačku s dejme tomu měsíčním společným pobytem v bazénu, protože na konci filmu by mohla posádku vítat dvojice roztomilých stařečků :-) jo a ten nápad s bazénem jsem už jednou četl od Vingeho a viděl v Mravenci-Z :-)

Poslední legie (2007)

za Colina bojujícího prostě musím přidat hvězdu, už dlouho jsem se tak dobře nezasmál, až jsem se rozkašlal a spustila se mi zaražená rýma. Díky moc :-)