Krvavý sport (1988)

První a nejlepší Van Dammeho film, čistá béčková kung-fu klasika.

Doba ledová 2: Obleva (2006)

Jedničce jsem dal 5 hvězd, dvojka je poloviční. Jednička měla silný příběh a zajímavé dilema Diega, dvojka má jenom vtípky a ani na moment se vám nestane, že byste se báli o osud hrdinů. Český dabing se mi líbil a zvlášť Kateřina Brožová, ač ji jinak nemusím. Všeobecně zbytečný film, možná až na veverku, ale ani ta neměla tak dobré momentky jako v jedničce, vyjma závěrečné scény.

Americká krása (1999)

Vynikající scénář, nápadité postavy, nadupaná atmosféra a vynikající herecké výkony. Bezva.

Vetřelec ³ (1992)

Můj nejoblíbenější "vetřelčí" film, a to jsem ještě neviděl directors cut, který je prý ještě lepší. Ukončení trilogie, jak má být. Vzkříšení je už něco jiného, protože Ripleyová už není Ripleyová. Dal bych si ho i do desítky nejoblíbenějších filmů v profilu, ale to "na třetí" prostě zamezuje vyhledávání.

Strings (2004)

V podstatě souhlasím s POMem, jen za slabší příběh sundávám pouze jednu hvězdičku. Je vynikající, jak provázky, které si některé dřevěné dámy dokonce kousek zkrášlují, pronikly i do smutečního obřadu. Geniální je scéna s "narozením" dítěte.

Producenti (2005)

V rámci Febiofestu to nejlepší, co mohli nabídnout, když už to nedali do normální distribuce. POMO se mýlí, když předpokládá, že Mel Brooks napíše a vyprodukuje něco jiného, než čirou parodii, takže na Chicago nikdo nechtěl navazovat. I tento remake je jeho dítkem. Nathan Lane je naprosto úchvatný, Broderick na jeho obvyklou bídu překvapivě dobrý a Uma hraje švédskou blondýnu s velkou chutí. Ferrellovy eskapády a jeho loutkoví holubi jsou správně praštění, sem se to víc než hodí. A poznámka - vyslechněte písně během titulků a na konci očekávejte krátký bonus i s Melem.

Krippendorfův kmen (1998)

Neskutečně dobře jsem se pobavil, Dreyfusse mám rád už od filmu Policejní dohled a samozřejmě Blízkých setkání třetího druhu, Jenna Elfman je kočka a ten nápad je vážně praštěný. Ať žijí Shelmikedmu :-)

Fargo (1996)

Coengeniální

O princezně se zlatým lukem (2002) (TV film)

Docela slušná pohádka, natočená brněnskou ČT, střídající vážně míněné scény s parodickými výstupy dvou zavržených rádců, ale těch není dost. Spousta zpěvu, trochu slabší texty, krásná příroda a krásné dívky - Pavla Ptáčková, Petra Jungmanová a Jitka Čvančarová.

Redakce (2004) (seriál)

Měl jsem rád první sérii, dokud nevyhodili Báru, pak to zachraňovala pouze Pavla Ptáčková a to je trochu málo.