Králova přízeň (2008)

Hned na začátku filmu mě čekalo překvapení, protože jsem žil v domění, že Annu Boleynovou bude hrát Scarlett Johansson, ale ona by měla hrát v připravovaném filmu Mary Queen of Scots popravenou skotskou královnu takže by na ní asi bylo moc přijít dvakrát do roka o hlavu :-) Natalie Portman v roli Anny podala sice velice slušný výkon, ale když už tu byl v ostatních recenzích několikrát zmíněný seriál Tudorovci, tak bych si dovolil tvrdit, že Natalie Dormer byla v roli Anne přesvědčivější, i když ani ne tak herectvím jako spíš typově. Jak už zde bylo zmíněno filmu by slušela delší stopáž, já osobně bych hodnotil první část filmu za **** druhá část už byla slabší a hlavně odfláknutější a ta scéna s dopisem při popravě Anny to už byla typická holywoodská břečka..

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Kdybych byl o dvacet let mladší, hodnotil bych za ****, takhle bych to viděl za ** plus * za to, v jaké je Sly na svůj věk obdivuhodné kondici...

Dech (2007)

Jistě to nebyl Kimův nejpovedenější film co se formy ani obsahu týče, já osobně ho nazývám "nejveselejším" v jeho tvorbě. Málokterý režisér by si dovolil natočit drama o odsouzeném na smrt a dovolil si přitom takový luxus, nedat do finále záběry z popravy. Všem nespokojencům vřele doporučuji, ať si příště raději pustí Zelenou míli, Poslední tanec, nebo Mrtvý muž přichází...

Das Wilde Leben (2007)

Film byl volně natočen podle vzpomínek fotomodelky, herečky, světoběžnice a v současné době módní návrhářky Uschi Obermaierové. Režisér Bornhak vsadil na neokoukané herce a v mnoha případech na neherce, z nichž bych chtěl vyzdvihnout výkon 'komunarda' Günthera, ten byl opravdu více než uvěřitelný. Film je rozdělen v podstatě na tři části 1. Uschi u Komunardů 2. Uschi se Stounama a 3. Uschi s dobrodruhem Bockhornem. Z celých 114 minut filmu každá opravdu stojí za to a to doslova i se závěrečnými titulkami, mezi kterými běží Uschiiny autentické fotografie. Když k tomu připočítám skvělý soundtrack, tak nelze jinak než ***** :-)

XX. století (1976)

I když jsem věděl, co mohu od Bertolucciho očekávat, opět mě dokázal šokovat. Ze všech skvělých herců bych vyzdvihl Donalda Sutherlanda, který vystřihl padoucha Attilu způsobeb 'par excellence'. To, jak ztělesnil veškeré zlo a perverzitu fašismu, zaslouží obdiv. Dlouhá stopáž filmu vůbec neškodí, nic není navíc, nic nechybí. Je neuvěřitelné, že se u nás takové filmy opomíjejí.

Sólokapr (2006)

Ačkoliv se mi předchozí Woodyho film líbil, dost jsem tam postrádal jeho typické atributy. V Sólokaprovi už je to zase typický Woody Allen. Souhlasím s Kevspa, že Woody vykrádá sám sebe, v tomto filmu obzvlášť, ale způsobem naprosto okouzlujícím, během 90 minut jsem si vzpoměl snad na deset jeho filmů. Na Bergmanovskou smrt z 'Láska a smrt' , na amatérské detektivy z 'Tajemné vraždy na Manhattanu', trezorovou scénu z 'Darebáčků', na kouzelnické scény z 'Oidipa ničitele' a z 'Prokletí žlutozeleného škorpiona'. Woody dokáže i nadpřirozené scény podat s tak nenuceným nadhledem, že vám připadají naprosto samozřejmé. Scarlett byla vynikající. Pokud Woody bude každý rok natáčet jeden takhle skvělý film, tak bych mu přál, aby se dožil stovky, alespoň :-)

Ludvík Bavorský (1973)

Neuvěřitelně krásný a dojemný film o pohádkovém králi Bavorském, který je postavený na skvělých hereckých výkonech Helmuta Bergera v roli krále Ludvíka, Trevora Howarda v roli Richarda Wágnera, Silvany Mangano v roli Cosimy a Romy Schneiderové, která si podruhé v kariéře zahrála Alžbětu Rakouskou. Nikdo jiný nemohl zpracovat tento příběh lépe, než nejaristokratičtější z aristokratů mezi režiséry Luchino Visconti a i přes drobné historické nesrovnalosti dokázal oživit Bavorsko v druhé polovině 19. století, dokázal se se vcítit do každého charakteru a vedl herce tak, že nikdo nepochybuje, že před sebou vidí rozervaného Ludvíka, který vládl Bavorské říši a nedokázal vládnout sám sobě, egoistického génia Richarda Wágnera, jehož některá díla bychom, nebýt Ludvíka, vůbec neznali a samozřejmě Alžbětu, tentokrát takovou jaká byla, cynickou, zbavenou iluzí, marnivou a do sebe zahleděnou. Za zmínku stojí i výkony herců ve vedlejších rolích, Ludvíkova bratra Otta, plukovníka Dürckheima a pátera Hoffmana.

Chicago (2002)

Film se mi líbil více jako vtipná satira, než jako muzikál.

Hodná holka (2002)

Byla to obyčejná hodná holka, ale bohužel měla velikou smůlu na lidi kolem sebe : věčně zhulený manžel, jeho věčně zhulený zakomplexovaný kamarád, potom paranoidní milenec a jeho prapodivní rodiče. Kolegové v práci : kolegyně tak zdravá, až na to umře, člen ochranky : šmírák a náboženský fanatik...Film ubíhal v ospalém tempu a i ty nejbizardnější situace byly podávány jakoby běžný standard. Trošku to připadalo ušité horkou jehlou, ale možná to byl záměr.

Swannova láska (1984)

Neuvěřitelně nudný film s plytkými dialogy, který nevzbudí žádné emoce. Nezaujal ani nikdo ze slavných herců, jen Ornela Muti svlékacími scénami, za které dávám * navíc.