Odvaha milovat (2005)

Claude Lelouch dokázal natočit romantický film s dobrým koncem plný lidskosti a to neotřele a originálně.Bylo v něm dokonale vyvážené to dobré i špatné co je v člověku..je škoda, že na tak krásný film přijde do kina 10 lidí :-(

Šifra mistra Leonarda (2006)

Myslím, že tohle se vůbec nepovedlo a to mám rád dorodružné filmy a nemám rád katolickou církev.Žádná pořádná akce a ani špetka nadsázky,nesmyslné fabulace,které se tváří smrtelně vážně a kterým nemůže uvěřit ani desetileté dítě.Nemyslím,že by Tom Hanks podal špatný výkon,on ani neměl moc co hrát,měl jen za úkol propůjčit tomuhle rádoby ambicioznímu projektu svoji tvář.Účelem filmu bylo vydělat co nejvíce peněz a to se myslím podařilo..Jestli mě přeci jen něco zaujalo,tak to byly vsuvky z historie a jestli vidím na filmu přeci jen něco pozitivního,tak je to to,že se mu podařilo trošku nadzvednout ty senilní pedofily ve Vatikánu..

Amen. (2002)

...ne nacisté, ale katolická církev byli největší zločinci v dějinách lidstva..

Walk the Line (2005)

Měl to být životopisný film,ale byly to jen určité fragmenty jeho života..dobře natočené,se skvělými hereckými výkony Phoenixe a Witherspoonové..ten konec byl ale strašný,nebo ne strašný,ale Holywoodský..June řekne své ano Johnovi přímo na podiu,John se skoro usmíří se svým otcem..líbilo se mi to,ale ten konec to fakt zazdil.

Detektiv Nero Wolfe (2000) (seriál)

Málokdy se povede,aby filmové zpracování překonalo knižní předlohu.Tady se povedlo průměrné detektivky přetavit ve skvělý seriál.Každý díl měl vtip a inteligentní zápletku.Bill Smitrowich v roli Cramera byl skvělý.O třídu lepší seriál než Jake a Tlusťoch..

V žáru slunce (2001)

Dva hadi se navzájem koušou do ocasu,až z nich zbyde jen krvavá louže..Takhle nějak to trefně vyjádřil ten cirkusák.Depresivní film o krevní mstě dvou rodin,které se navzájem vraždí a možná už sami ani nevědí proč.Skvělý herecký výkon Santora.Určitě kvalitní snímek,ale výrazně mě neoslovil.

Gejša (2005)

Celkem zklamání :-( ještě začátek filmu sliboval silný zážitek,ale když Sayuri potkala na mostě hodného strýčka,který ji koupil zmrzlinu,začínal jsem tušit jak film dopadne..hollywoodská lovestory z exotického prostředí.Sice jsem se nenudil,ale čekal jsem mnohem víc..

Francouzská revoluce (1989) (TV film)

Člověk má pocit,že před ním ožívá historie.Skvělé herecké obsazení,ve kterém dominuje Andrzej Seweryn jako Robespiere a Jane Seymour jako Marie Antoineta..

3-iron (2004)

Pozoruhodný,málo pravděpodobný příběh nesourodé dvojice.Hlavní hrdinka nepromluví za celý film ani slovo..člověk celý film nechápe o co pořáně jde,aby mu to na konci filmu krásně vše zapadlo dohromady..Jediné,co mě osobně na filmu trochu rušilo byly golfové vložky,přišly mi tak trochu mimo mísu..nic to ale nemění na ***** :-)

Na východ od ráje (1955)

Skvěle zpracovaný román Johna Steinbecka,je škoda,že se do filmu nevešlo vše,hlavně Adamovo dětství,ale to by musela být stopáž filmu dvojnásobná.Za tento film si Kazan zasloužil oskara více,než za ty předešlé.