Paní Bovaryová (1991)

Brutálně popisné zpracování Flaubertova románu se strhujícím výkonem Isabelle Huppert. Když už se režisér rozhodl otrocky převést román na plátno, tak nechápu, proč na konci vynechal jeden z jeho klíčových momentů. A sice to, že se pan Bovary po smrti své ženy z nalezených dopisů dozvěděl o všech jejích avantýrách. Přes zmíněné nedostatky je film jistě záslužným počinem a kdybych knihu nečetl, hodnotil bych výše.

Volný pád (2013)

Silný kafe! Obdivuji oba hlavní hrdiny, jak tohle dokázali zahrát a nesmím zapomenout na Katharinu Schüttler, její herecký výkon byl 'einfach fabelhaft' a její mimika ... vražedná.

Jarmareční bouda (2009)

Pokud by se to sestříhalo tak na 30 minut, tak by se to jako studentský film dalo vzít. Základní myšlenka je dobrá ...

Velká nádhera (2013)

Je to takový mix Felliniho filmů 'Sladký život' a 'Řím', pro mě osobně natočeno stravitelnější formou. Kouzelný film o lidech, kteří neumějí stárnout a vlastně ani nikdy neuměli žít.

Dozvuky (2012)

Na čistých pět to sice není, ale pokud jsem dal **** za "Habermanův mlýn" tak tohle bylo o level výš. Přesně tahle odvaha našim filmařům chybí a proto u nás vznikají jen šablonkovité filmy, byť sebelépe natočené a zahrané.

Hroch: Africký říční tvor (2006) (TV film)

... když se redaktor ptal člověka napadeného hrochem, jak dlouho útok trval, tak dotyčný odpověděl: "nevím, když jste v hroší tlamě, tak vám ten čas utíká tak nějak jinak".

Nevědomí (2013)

Tak tohle byla řádná sci-fi selanka ...

Amen (2011)

Mladá dívka kohosi hledá, možná svého milého, který se jí ztratil kdesi v Evropě. Vydá se tedy do Evropy, potažmo do Francie, kde dotyčného vyvolává na ulicích a namátkou zvoní na zvonky, jestli na něj někde třeba nekápne. Že se to zdá absurdní a nelogické? Kdo zná Kimovy filmy tak ví, že v jeho filmech není o nelogičnosti a absurdity nouze. Divák neznalý, který čeká, že se na konci vše uspokojivě vysvětlí bude na konci ještě zmatenější než na začátku. Kim ve svých filmech hojně využívá symboliku většinou korejských reálií. Zde mu k vyjádření symbolů slouží (většinou) křesťanské propriety a gotická architektura. V Kimově tvorbě je to spíš slabší kousek, ale pár velice slušných scén a nápadů se tam najde. Hlavní hrdinka je zahraná velice přesvědčivě a k tomu má film rozumnou stopáž. Takže Kimovým fanouškům můžu film s čistým svědomím doporučit. Perlička na závěr: film jsem měl půl roku na disku a čekal jsem, až někde seženu titulky. Dnes jsem se rozhodl, že ho zkouknu bez titulků a zjistím, že se v něm (téměř) nemluví.

Pokojný bojovník (2006)

Je to takový motivační film, o pár levelů výš, než Karate Kid a jemu podobné. Jsou v něm ale klasické nešvary amerického filmu, určitě bych si odpustil obligátní zpomalovačky a celý příběh je až moc předžvýkaný. Každopádně klady převažují a bez uzardění dávám ****.