Hisaishi Jō in Budōkan (2008) (koncert)

Pro mě to asi čistých 5 nebylo, ale v rámci žánru zcela určitě. Navíc tomu nechci zrovna já zkazit ranking :-)

Pan Klein (1976)

Výborná atmosféra a skvělý Delon. Chyběl tomu otevřený konec, bez jakéhokoliv vysvětlení ...

Pojedeme k moři (2014)

Celkem originální forma a celkem nezáživný obsah.

Rozchod (2009)

Veskrze podprůměrný snímek, ze kterého vyčnívá pouze herecký výkon hlavní hrdinky, kterou tady uživatelé nazývají vypočítavou mrchou. Já bych spíš řekl, že byla blbá jak necky.

V nitru Llewyna Davise (2013)

Problém filmu je v tom, že není typicky Coenovský. Není v něm spousta pitoreskních postav, spousta absurdních situací a nečekaných zvratů. Pokud film přijmete jako minimalistický zážitek, tak nebudete zklamáni.

Dáma ze Šanghaje (1947)

Tady jednoznačně zvítězila forma nad obsahem. Jedna hvězda navíc za skvělou závěrečnou zrcadlovou scénu.

God's Not Dead (2014)

Bylo to až úsměvně naivní, ale hezky se na to koukalo. Téma bylo celkem neotřelé a už jsem dal *** větším blbostem.

Případ Wagner (2013) (TV film)

Na začátku dokumentu mě upřímně vyděsila jeho forma, ale celkem rychle si to sedlo a já mohu dokument vřele doporučit všem, kteří se zajímají o život a dílo Richarda Wagnera. Pokud ho ovšem některá z našich stanic uvede. Já jsem dokument shlédl na německé kanále 3sat. Dokument je hraný moderní formou, proložený animovanými pasážemi a doplňovaný komentáři odborníků a také Wagnerovou pravnučkou.

Krásno (2014)

Veliké překvapení! Po všech stránkách skvěle zvládnuté filmové řemeslo, příběh, herci, kamera, hudba ... působilo to na mě jako mix bratří Coenů říznutých skandinávským komediálním dramatem a to vše v českém hávu. Jsem přesvědčený, že zdejší tepatéři všeho českého by tenhle film tapetovali pěti hvězdičkami, kdyby byl pod filmem podepsaný kterýkoliv skandinávský režisér. Souhlasím, že český film v posledních letech za moc nestojí, ale tohle byla hodně světlá výjimka a snad i blýskání na lepší časy.