Král Šumavy (1959)

Nevím co pořád máte s nějakým vlivem komunistické ideologie? Ten film se nějak nezabýval a nekomentoval tehdejší politickou situaci v Československu a líčil Československo takové, jaké v té době ve skutečnosti bylo. Žádná propagace, či agitace komunistických myšlenek, jako v budovatelských filmech tam nebyla. Slovo soudruh jsem tam neslyšel vícekrát, než pětkrát, o Gottwaldovi se vůbec nemluvilo, o Vítězném únoru také ne, akorát že byl, což nelze popřít. Film se zabýval pouze situací na hranicích a to zcela objektivně. Tehdy to skutečně bylo tak, že emigranti byli ozbrojení a byli schopní se cestou za hranice prostřílet, např.Mašínovi. Ono totiž hlídání hranic mělo asi taky nějaký důvod, nemohli jsme si sem pustit agenty, z nepřátelských zemí. A nezapomínejte že v té době nám hrozila americká invaze a hrozila i třetí světová válka. Jinak film jak jsem již napsal, dobře líčil situaci na hranicích Československa v roce 1948. Ale i když chvílemi dobré, výkony herců nadprůměrné, tak samotné zpracování je takové suché a chvílemi i nudné. Znám rozhodně lepší československé filmy z tohoto období. Něco mezi třemi a čtyřmi hvězdičkama, ale je to spíše průměrný film.

Konfident (2011)

Jsem zvědavý, kdi filmaři natočí film o nedostatcích tohoto režimu. O dělníkovi, který příjde o práci a nemá z čeho uživit rodinu, o důchodkyni z Brna, které zbývá tisíc Kč na jídlo a mimořádné výdaje na měsíc. O bezdomovcích, kteří umrzli v krutých mrazech při letošní zimě.

Přednosta stanice (1941)

Jedna z nejlepších komedií s Vlastou Burianem, tento film patří k té špici filmů, která s ním byla natočená! Akorát, že už jsem to viděl mnohokrát a u mnohých vtipů se už tolik nesměji, jako dřív. :-)

Funebrák (1932)

Je to skutečně jen spletenec skečů, které mnohdy nedávají na význam. Např.kluk spolkne klíč od komory, kde jsou zamčeny milenci a nikdo se nad tím nepostavuje, stejně jako nad tím, že ženich byl hned, jak vkročil do bytu nevěsty zatčen. Výkony některých herců byly slabé, ale taky hlavně hrozně směšné, až nesympatické. Chvílemi jsem se bavil, hlavně když byl na scéně Burian, ale také jsem se několik desítek minut v tahu nudil a to i přesto, že Burian byl na scéně. První polovina filmu byly skutečně jen skeče. Některé byly zábavné, hlavně nejlepší z celého filmu byla Burianova show na svatební hostině. Druhá polovina filmu už nebyl skeč, tam byl Burian na úřadě železničních dráh. To smysl dávalo, chvílemi to bylo i vtipné, ale mě to pořád připadalo takové suché. Špička Burianových filmů je rychlejší, je tam prostě víc šťávy. Přesto se pořád jedná o lehce nadprůměrný Burianům film, takže něco mezi 3 a 4 hvězdičkami. Ale protože tam byl Burian, tak jsem dal nakonec čtyři. Viděl jsem o dost horší filmy s Burianem.

Ducháček to zařídí (1938)

Jedna z nejlepších komedií s Vlastou Burianem. Většinu filmu jsem se jen bavil a smál, mnohdy mám záchvaty smíchu a to už jsem to několikrát viděl. Prostě úžasný, Burian si to dává :D :D Navíc Burian se zde neprosadil jen úžasnými vtipy, ale i obdivuhodnou, skvělou mimikou a gestikulací.

Muži v černém 2 (2002)

Někteří mají názor, že je dvojka o dost slabší, než jednička a že je asi nejslabší z celé trilogie. Já takový názor nesdílím. Dvojka je možná o něco slabší, než jedničce, jedničce se nevyrovnala ani trojka, ale ten rozdíl není výrazný. Ve dvojce byli možná zajímavější mimozemšťané a lepší záporák. Děj už ale nebyl tak svižnější, byl spíše takový dojemnější, to mě ani moc nevadilo. Vtipu také trochu ubylo, zkrátka o hodně málo slabší, než jednička.

Muži v černém (1997)

Jeden z nejlepších filmů, které jsem kdy viděl. Také jsem se na to díval už od svých sedmi let. Jednička je skutečně skvělá a nejlepší z celé trilogie. Především výkony herců jsou na špičkové úrovni, příběh je také senzační, nechybí ani akce, zajímavé postavy, napětí a humor. Není toho moc co vytknout, výrazné nedostatky film nemá.

Muži v černém 3 (2012)

Muži v černém 3 se jako další filmy trilogie drží nad průměrem. Jde pořád o nadprůměrný film, s dávkou zábavy, napětí a akce. Přesto jsem ale asi od tohoto filmu čekal něco víc. Možná jsem čekal, že půjde o nejlepší film z celé trilogie. To ale rozhodně říct nemůžu. Ne, že by třetí pokračování mužů v černém nějak výrazně pokulkávalo, za předešlými dvěma filmy, ony se všechny filmy trilogie drží plus mínus na stejné úrovni, ale trojka byla už prostě tak trochu jiná, zkrátka „už to nebylo ono“. Nejen, že chyběl agent Z, pes Frank, červouni dostali málo prostoru, ale dokonce i hlavní postava a moje nejoblíbenější postava agent K, si ve filmu téměř vůbec nezahrál. Ve většině filmu ani nebyl a v těch částech filmu, kde hrál, dostal hodně málo prostoru, přitom se celý děj týkal právě něho. Tím nechci říct, že by agent J nezvládl podstatnou část děje převzít na sebe, nebo že by mladý agent K v 60.letech hrál špatně. Ale prostě bez agenta K z předešlých dílů to nebylo ono. Jinak agent J uměl prostor, který dostal ve filmu využít, stejně jako Josh Brolin, který za starým K moc výrazně nepokulhával a nedovedu si představit, že by to někdo zvládl líp. Co se týče samotného příběhu, nebyl špatný, cestování agenta J do 60.let bylo dobře využité, ale mě by možná více vyhovovalo, kdyby muži v černém řešili nějaký případ současnosti. Chvílemi byl děj nepřehledný a chvílemi jsem ani moc nechápal o co jde. Samotní mimozemšťané nebyli tak zajímaví, jako v předešlých dílech, chyběl chlápek s ustřelovací hlavou, atd. Záporák by také nebyl špatný, ale na můj vkus toho moc nepředvedl a byl slabý. Když to porovnán se záporáky s předešlých dílů, tak tady ten záporák skutečně pokulhává. Kromě brouka, který byl ukrytý v jeho ruce a vystřelování čehosi smrtícího, nepředvedl záporák z trojky téměř nic, až tedy na to, že jeho zevnějšek byl děšivý, o tom není pohyb. Ale když to srovnám s obrovským švábem z jedničky, nebo s chapadlami z dvojky, tak to byl záporák z trojky skutečně slabý, stejně prostě jako i další mimozemšťané, kteří moc zajímavý nebyli, až na toho, který uměl prožívat pět budoucností najednou, ten to trochu vyrovnával a díky tomu, byla také podstatná část zábavy ve filmu. Ony totiž ve trojce chyběly i vtipy. Já jsem se moc ve trojce nezasmál, bylo tam pár vtipných momentů, ale chvílemi to bylo takové suché. Příběh měl možná sílné jádro, ale to se stejně v průběhu filmu téměř neprojevilo, až tedy na kocni. Konec se třetímu pokračování můžu v černém podařil, o tom není pochyb. Byl skutečně dojemný, silný a shrnul to, o čem ve filmu vlastně šlo. Co se týče akce, i to tady bylo slabší. Asi bych řekl, že všechny tři filmy mužů v černém jsou zhruba na stejné úrovni, ale když vezmu v potaz ty konkrétní rozdíly, tak první díl zůstal nejlepší a trojka je možná nejslabší z celé trilogie, ale stále se jedná o nadprůměrný a celkem i vydařený film, u kterého jsem se nenudil.

Shrek Třetí (2007)

Rozhodně nejlepší díl z celé trilogie. Nejzábavnější, nejvtipnější a nejzáživnější s nejlepšími postavami, které navíc předvedly skvělé výkony a dostaly hodně prostoru, který uměly využít. Nevím, v čem tento díl podle některých zaostává. Já jsem se smál často a ani jsem se nenudil.

Taxi 4 (2007)

Od prvních třech dílů se to hodně lišilo. Nyní šlo spíše o honbě za zločinci, než o samotné taxi. V prvních třech dílech to bylo vyvážené. O něco slabší, než trojka, která je nejpovedenější ze série to bylo. Ale humoru bylo hodně, navíc komisař byl skutečně vynikající a díky němu přidávám hvězdičku. Ta kombinace s fotbalem, taxi moc neprospěla, spíše ty děti a hlavně generál.