Interstellar (2014)

Vážim si, že Nolan tato riskoval, že jeho dielo postihne osud "Vesmírnej Odysei, ktorú ľudstvo pocopilo až o štyridsať rokov po jej premiére. Diskutéri, ktorí sa pustia o kritiky spracovania z hľadska fyziky a budú sa rozplývť nad tým, že pád do čiernej diery nemožno prežiť a už len radiácia by oboch kozmonautov zabila skôr než by mohli čokoľvek podniknúť, sú žiaľ svinami, ktorým boli hodené perly. Úlohou tohto snímku je ukázať šírku obzorov a nie zužovať priezor na rovnicu o jednej neznámej. Je to Vesmírna Odysea 21.storočia. Tak to iste aj bolo mienené a tak sa na to treba pozerať.

Orange Is the New Black (2013) (seriál)

Chvílami sa to ťahá ako sopeľ po rukáve, ale je to sqelá oddychovka a hlavne niečo, čo sa bežne nevidí. Nebyť tej neustále prepieranej lesbickej tématike dám aj 5hviez, ale niekedy to už fakt lezie krkom. Vtipný, netradičný a dokonca sociálne poučný seriál.

Vyhazovači (2008) odpad!

Dragoni tymto ta vyhadzujem z mojho rebricka oblubenych. WTF!!!??? Mohlo mi napadnut spon trochu si prelustrovat rezisera, ktory zosnoval toto hovno. Nikdy, nikdy viac nepojdem bezhlavo do filmu. Je to hnus!

Agresivní virus (2014) (seriál)

Fanúšikom "Walking dead" sa "The Strain" určite zapáči. "Strigôni" sú také vylepšené zombies so sosáčikom, takže nepotrebujú slamku v mekáči. Inak sa pohybujú ešte neokrôchanejšie a niekedy si chodia s hlavou v oblakoch bez záujmu o ľudské mäso, čo by sa zombíkom z "Valking dead nikdy nestalo". Našiel som tu všetko čo mám rád, od odtínania hláv cez historické vsuvky z fašistickej okupácie až po vraždiaceho dedka s mečom. Chuťovečka pre nadšencov a kultovka ako sa patrí.

Penny Dreadful (2014) (seriál)

Keď som si pozrel prvý diel, bol som rozhodnuty nepokračovať. Rozhodol som sa inak len preto, že ma zaujímalo ako tvorcovia dajú do kopy prepojenie toľkých kultovných hororových postáv, tak aby to nevypadalo ako pokračovanie "Van Helsinga". Pochopil som, keď sa v polovici Van Helsing v seriáli naozaj objavil, naštastie len ako zostarnuty hematológ. Bullshit povedal som si a dal som sťahovať dalšie dva diely s neskutočnou zvedavosťou kam toto povedie. Musím povedať, že minimálne koli hudbe a niekoľkým hviezdam v tejto zlátanine nebolo tých 8 dielov len stratou času, no po vzhliadnutí "The strain" mi vampíri v "Penny Dreadful" pripadali ako postavičky z Teletubies. Ak by vystrihli tie bytočne morbídne zábery rozsekaných dievčatiek a nekonečne dlhé existencionalisticke rozhovory EMO postavičiek tak capím rovných 5, ale to by sa nám potom Penny scvrkla na tri časti, takže nič.

Pod kůží (2013)

Ou shit, odporny nudný film. Fetiš pre toho kto sa chce pozerat 108 minut na Skarletku. Slabe nudné kvázi sci-fi, miestami dosť nechutne.

Borgman (2013)

Neuveritelné ako ma tento film dostal. Nad rozuzlenim rozmýšlam ešte pár dní po jeho uzretí. A to som si myslel že to bude dalšia psychlogicko-mystická sračka bez deja. A pritom to je sečkáreň v ružovom záhone.

Konzultant (2013)

Kolko geniálnych hercov (a neherečiek) potrebuje Scott na natočenie jednej upotenej, vláčnej, nesúrodej sračky? Keby ich mal aj dva krát toľko, tomuto filmu by to asi nepomohlo. Podľa traileru som očakával filmovu udalosť, pritom je to adept na malinu.

Nejvyšší nabídka (2013)

Herecký koncert Geoffreyho Rusha v comsi co mozno pokladat za dokonalé umelecke dielo o dokonalej ilúzii.

Na život a na smrt (2013)

Tato typicka americká propagantisticka sračka diváka uvedie priamo do centra hrdinského boja priam nepriestrelných amerických vypatlancov, ktorý sa s nadšením vrhajú z každého útesu, ktorý im príde do cesty. Americký vojak je v miestnych tirolskych osadách tak vzácna návšteva, že dedinčania neváhajú položiť svoje životy za jeho záchranu. Ako dopadla dedinka v údolí po odchode amerických hrdinov si môžete pozrieť vo voľnom pokračovaní pod názvom Lidice.