Blade Runner 2049 (2017)

Ať už byl film příběhově zbytečně nastavovaný k původnímu, nebo dějově jakkoli nedokonalý, tak atmosférou, vizuálem a hudebním doprovodem se mi moc líbil. Díky celkové náladě, kterou na mě, složený z těchto jednotlivých prvků, dýchal.

Zatím spolu, zatím živi (2010)

Film se hned od začátku tváří jako velká akční jízda, ale bohužel mě opravdu nijak nenadchnul, vč. Toma a Cameron. Slabých 50 %.

Vládce Paříže (2018)

Téměř dokonalá atmosféra, ponurost dané doby a míst, kde se film odehrával, na člověka dýchala vší silou. Hlavnímu protagonistovi sedla role jak zadek na hrnec, nicméně ani ostatní příliš nezaostávali. Opravdu stačilo málo, možná trošku jinak uchopená dějová linie a způsob (hloubka) zakomponování Vidocqova života a povahy, a šel bych s hodnocením nejvýš.

Ip Man (2008)

Mlátičky super, atmosféra z doby japonské invaze slušná, ale jinak vcelku průměrný film.

Město podivínů (2018)

Celou dobu jsem myslel, že se dívám na Freaks, nechal se napínat exponenciální křivkou překvapování, která s postupem děje gradovala o 106, až na úplný konec přišlo překvápko největší - on to nebyl Freaks, ale Superman(ka)... ten šmejd už je snad úplně všude. Škoda, jinak by to bylo za 5 hvězdokup.

Pan Church (2016)

Nezvyklá role Eddie Murphyho a i když je v něm asi trošku moc toho patosu, tak umí pohladit, navíc všichni dobře zahráli a film má celkově velice dobrou atmosféru. Celkově překvapení převažující hodnocení na plný počet.

Letiště (1970)

Škoda, že je film místy příliš utahaný a asi už i zbytečně moc ukecaný. Pletky pilota zaberou hodnou chvíli a přitom finálnímu dramatu s přistáváním poškozeného letadla se dalo pověnovat déle a méně povrchně.

Železná srdce (2014)

Neděly se žádné kolosální bitevní orgie, samotných bojůvek, co do délky i počtu, by se dalo napočítat na prstech jedné ruky, děj by se dal ve stručnosti shrnout v pár větách. I tak musím dát za 5 hvězd, řekl bych přesněji asi 90 %. Zatím jsem neviděl žádný válečný film, který by se držel primárně jedné partičky z jednoho tanku a dokázal tak poutavě a napínavě zobrazit prožitky těchto tankistů. Možná pár scén mohlo být jinak a prostě Piťák se musel trošku předvést. Nicméně i tak nebylo nic vyloženě trapné, přehnané nebo přes čáru, i tomu finálnímu kosení esesáků se dalo docela uvěřit. A soubojk čtyř Shermíků s jedním Tygříkem bylo výtečné a jen podtrhovalo nedřazenost těchto skvělých německých bojových strojů.

Dívka na koštěti (1971)

Skvělý, nenáročný rodinný film a pohádková komedie. Spousta zábavných momentů, pěkně to odsýpá a nenajdete tam snad jediný hluchý moment, což podpořila i kratší stopáž.

Srdce v Atlantidě (2001)

Tento film snad vůbec v ničem nevyniká a nebude jistě bořit žádné rekordy v žádné oblasti. Nicméně je v podstatě prost jakýchkoli průserů či zásadnějších nedostatků, je tam tak nějak vše jak má asi být, hezky se na něj dívá, má to hlavu a patu, hezky se i poslouchá, takže servíruji bez problému 4 poctivé hvězdové kousky.