Filmová pohádka ve které Václav Vorlíček obsadil do hlavní role zpěvačku Petru Černockou, která roli zvládla s přehledem a hlavně jí to tenkrát moc slušelo :-) Ale Petra není to jediné, za co stojí se na tenhle film podívat. Množství bláznivých nápadů a mladý "padouch" Jan Kraus stojí také za to !(11.2.2003)

Mladinká Petra Černocká, zuřící sedmdesátá léta a neuvěřitelně kouzelné zpracování čarodějnictví:) Dodnes se při vzpomínce na čtyřrukého ředitele Bláhu musím smát:) Závěrečná honička s proměňováním nemá chybu. Česká pohádková klasika, i když je v podstatě současná.(25.5.2005)

Nejzajímavější je sledovat propracovanost veškerého toho fantastického světa.(9.8.2002)

Docela zábavný příběh o žákyni z čarodějnické školy. Vtipné scénky a docela dobré triky, byť opravdu dělané jednoduše.(31.7.2002)

Český filmový... možná i skvost, kteý mě však nenadchl jak jsem si představoval. Dobře odvedená práce, ale něco mi tam do těch 5* chybí. Jedna z mála českých komedií, v které neni humor nudný, přeplácaný a idiotský.(3.2.2005)

Dalsi paradni pohadkovy kousek pane Vorlicka - filmu se velmi dobre podarilo prolnout pohadkovy svet se svetem realnym (stejne jako Arabele).(6.8.2002)

Scénář: Hermína Franková, Miloš Macourek, Václav Vorlíček .. Povedená česká pohádka s nápaditými triky a slušivou čarodějnicí.(3.2.2005)

Jeden z mých nejoblíbenějších českých snímků, na které ráda vzpomínám a jsem zvědavá na "nový díl"...(5.6.2008)

:::::::::::::::::::: Jeden z mých nejoblíbenějších českých filmů mého dětství. Na tenhle film jsem se jako malý díval pořád. Prostě perfektní zábava a nádherná a charismatická Petra Černocká ! :::::::::::::::::::(29.12.2008)

"Ať přijde tatínek do školy." "To prosím nemůže. On je netopýr." Velmi zdařilá rodinná crazy komedie pánů Macourka a Vorlíčka s tolika (!) fantaskními nápady, že člověk až nestíhá současně se smát a civět na to v němém úžasu. P. S.: Taky jste si všimli, jak významnou součástí Vorlíčkových komedií je hudba, zběsile gradující děj s pomocí vaší hekticky pulzující krve?(11.4.2003)

“A prečo ti vadí, že tvoj otec je králik? Môj otec je netopier. Na to si zvykneš.“ Akurát ti mladí hajzlici, čo chcú neustále zneužiť čary, idú divákovi na nervy, ale nejakú zápletku to zrejme mať muselo (ale naozaj by absencia "výraznejšej" zápletky v ani nie osemdesiatminútovom filmíku prekážala?). Ozdobou sú potom herecké výkony verného školníka Vladimíra Menšíka a neskutočnej Heleny Ružičkovej ako pacientky psychiatrického oddelenia. Už ústredná pesnička je skvelá, duo Vorlíček/Macourek robilo báječne magickú atmosféru. Tak už viete, čo je Babské ucho? "Mama, choď do králikárne a nakŕm otca.“(22.12.2004)

Dnes již kultovní pohádka Václava Vorlíčka, který skvěle obsadil do hlavní role Petru Černockou, které to tenkrát moc slušelo. Pěkná pohádka, na kterou se i dnes rád podívám.(3.11.2007)

Václav Vorlíček v Dívce na koštěti předvedl neskonale výborný cit pro umné načasování obrazu a hudby, čemuž i vydatně pomohla titulní píseň od Petry Černocké. To, že Vorlíčkovým trademarkem je jistá dávka bláznivost, jsem si již zvykl, ale zde jí bylo přesně o něco víc, než bylo vhodné. Jinak herci včetně filmového světa byly doslova kouzelní...(16.10.2007)

Kam se poděli všichni ti herci, co za něco stáli, kam se poděli lidi s fantazií schopný napsat kouzelnej scénář?(1.1.2010)

Kto je váš otec? Netopír...(1.5.2008)

Jak prohlásil táta: "Kam se hrabe ňákej Potter". Sice s tím nesouhlasím, ale hláška dobrá:D(3.5.2007)

Veľká škoda toľkej naivnosti a infantilnosti v rozprávkovej forme, pretože väčšina vtipov mala dokonalé pointy, scény s králikmi a blázincom sú právom kultové. 70%.(7.3.2006)

Dříve opravdu našim tvůrcům fantazie nechyběla. Kam se hrabe nějaký obrýlený prevít.(28.10.2005)

Filmová předchůdkyně Arabely a Harryho Pottera již s léty ztratila něco ze svého kouzla. Dexempo šupoplex! Potěší naopak mladí Janové Kraus a Hrušínský, a v menší roli samozřejmě Libíček, jehož psychiatr je nezapomenutelný. Trailer: http://www.sms.cz/film/divka_na_kosteti/ukazka(17.2.2009)

Náramně legrační. Místy sice v duchu "kouzlo nechtěného", ale legrační. Pohádka, kterou musela vidět pí Rowlingová, to mi nevykládejte, že ne, když hledala námět na román. Šikovně to vše ale zamaskovala výměnou drzé hlavní hrdinky za ňoumovitého chlapce a pokud bych na to teď nepoukázal, nikdo by na to nepřišel.(20.12.2011)

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20