Zkažená úča (2011)

Komedie, kde nechybí žádný větší hlod, nesnášenlivá kráva a oblíbený tělocvikář (aspoň pro mě - HIMYM). No, jsem vcelku spokojen, některé hefty tam byly opravdu dobré, ale ta kráva rezavá uča mi celkový dojem trochu zkazila. Segel mi dost sedl, hrál takového fajn tělocvikáře a Cameron hrála buchtu, která ví jak si vydělat na nový boobies. Přeci jen scéna "Mytí aut" je v tomto roce skoro na špici :P [FILM VIDĚN DÍKY ČSFD]

Californication (2007) (seriál)

Prcací seriál jako hrom + něco o rodinných vztazích(samozřejmě se je to hlavně o rodině)... Skvělý Duchovny se skvělým dabingem Petra Rychlého a Evan Handler s jeho mimikou při onanii je jen třešnička na dortu! Jo a zapoměl jsem na lahůdkový soundtarck. [SERIÁL VIDĚN DÍKY ČSFD]

Dexter (2006) (seriál)

Dexter byl pro mě minimálně 1. čtyři série dokonalý. Absolutní natěšení na každý nový díl, což je samozřejmě zásluha scénáře, hudby, výběrů herců a ztvárnění jejich postav, které bylo mimochodem excelentní, no a zápletka samotná. Hl. postava sériový vrah, osobně jsem se s tím nesetkal a konečně tady můžete říci, že záporák vyhrává. Bohužel to vše jen do konce 4. série...6. možná ještě taky nebyla tak špatná, ale vše ostatní je jedna velká tragédie...postrádá to vše co jsem vypsal, a hlavně, leč si to scénárista nepřipouští, z Dextera nám dělá normálního člověka, nikoli psychopata. No a k VELKÉMU FINÁLE...veliké převeliké zklamání, sám bych vymyslel lepší finální sérii než šašci z Miami, to mě mnohem více zdeptal poslední díl s Triniti killer. Pět hvězd, za ty dokonalé 4 sérky a to co představovaly.

Mechanický pomeranč (1971)

Dosti zvláštní film. Ve scénách kde mě měl popadat pocit úzkosti - když znásilňovali, mlátili nebo když se Alex hroutil u Beethovenovy deváté, jsem se zrovna emocionálně nerozpouštěl, ať už emoce měly být jakékoli. Námět rozhodně zajímavý a morbidní, ale z mého pohledu nedotažen do finále(asi nemám cit pro Kubrickovu tvorbu). Možná je to stářím filmu (i když jako celek vypadá dosti nadčasově). Teda ono to určitě je stářím filmu - jsem ročník 93 a dnes jsem zvyklý na mnohem úděsnější filmy, ale rád bych ho viděl v roce 1971 jak 18i letý smrad :-) Asi mě nemine další zkouknutí. [FILM VIDĚN DÍKY ČSFD]

Zahulíme, uvidíme 2 (2008)

Horší jednička, to jednoznačně. Tady tomu ubližovala romantická vložka a hodně cestování po USA. A v prvé řadě ten kreténský agent. Fakt trapné na druhou. Jinak tu padly rozhodně dobré hlášky a další kecy, na druhou stranu tu mohlo být více Neila, jo a ještě bych chtěl pochválit obsazení obou hlavních herček, jsou to ale kosti. Ta zamilovanost složila o jednu hvězdičku i tak zhulený sníkem jako je tento. Těším na se na trojku.

Kurýr 2 (2005)

Kurýr je tak trochu směska všeho. Trocha romance, ale fakt jen trošička. Akce v největším množství, ale doplněna o prvky science fiction (auto létí z baráku na barák). Budiž, ve Star Treku možná, ale to zas tak nevadilo. Vtípky taky solidní, na zasmání stačilo. Musím dodat, že ta holka byla nejodpornější co jsem ve filmu možná viděl. A klasicky drsňácký Statham. Na dvojku to nebylo zas tak zlé. Mimochodem, na ten Měsíc jsem přišel až po druhé nápovědě :( takže jen 4 body.

Zahulíme, uvidíme (2004)

Dobrá komedie do všední nudy, rozhodně v několika scénách rozesměje. Sice to nejsou takové ty klasické dusící záchvaty, ale na pobavení je to paráda. Možná bych jen uvítal, kdyby se to odehrávalo více ve městě.

Lhář, lhář (1997)

Grimasy klasicky dobře až vinikajícní. Vtipky se hodí víc pro mladší publikum, ale i tak věřím, že to dospělého slušně rozesměje. Carrey to opět tahal, skoro jako vždy, že?

Střihoruký Edward (1990)

Hudba, zajímavý příběh, humorné přijetí Edwarda do společnosti, škatulkování (každé auto mělo jinou barvu), vtip kam se podívám, skvělý Johnny. Jeho pocity se dostaly skrze obrazovku až ke mě a nebyl pohled, který bych mu neuvěřil. Tak smutný pohled dokáže udělat jen on a koucour ze Shreka.

Zkrocená hora (2005)

Rozhodně snímek vytvořen pravou poctivou filmařskou prací, ale pro mě je to jen film o bisexuálech. Jako skoro jediné a hlavní klady jsou tady herecké výkony Heatha a Jakea. Promiňte že neocením režii, ale já nevím jak to mám z filmu vykoukat (to radši nechám na zdejších expertech). Zkrocenou horu si budu pamatovat jako film o bukvách, který s mými emocemi nic moc nezacloumal. Snad jen ve scéně kde si pěkně podali Jakea.