Pan Nikdo (2009)

Originalny film, ktory ma dostal svojou hlbkou. Je sice pravda, ze sa tam kombinuje vsetko mozne. Ale na konci nam tvorcovia poskytnu vysvetlenie, ktore vam to v pripade nepochopenia myslienky usporiada. Tvorcovia kladali doraz na atmosferu, ktoru dohnali do maxima. Cely film som hltal a ani som si neuvedomil ako tych 141 min ubehlo. Ked som po dva a polhodinovom ustavicnom premyslani bol spat v realite, dost ma hnevalo, ze na mna "Anjeli zabudnutia" nezabudli. Skutocnost, ze nase rozhodnutia su nemenne vsak davaju zivotu caro, o ktore bol Nemo Nobody ukrateny. Mat ale moznosti ake mal hlavny hrdina, by tiez nebolo odveci. Urcite ide o film, pri ktorom budete neprestajne premyslat o spravnosti vasich rozhodnuti, o roznych zivotoch, ktore by ste teoreticky mohli prezit, kebyze ste sa rozhodli inak. Netreba zabudnut na vizualnu stranku filmu, ktora ked sa spoji s uz spominanou atmosferou vznikne neodolatelny filmovy pocin, ktory hranici s genialitou.

Hunger Games (2012)

Tesil som sa na kinofilm a dostal som len slusny naklad trapnej reality show s roztrasenou kamerou. Zdlhavy zaciatok kvalite filmu nepridal, az som sa neudrzal a musel som to vypnut (mozno po nejakej hodine). Co na na tomto filme stoji za zmienku? Namet. Este aj ten je z knihy :) Kniha vsak nie je film. Radsej si mozem pustit slovenske TV stanice a sledovat trapenie nasich pseudohviezd. Jedine co ma skutocne potesilo, bol fakt, ze som na to nebol v kine. Urcite by som sa nezmieril s tym, ze som podporil tvorcov do natocenia dalsej podobnej blbiny. Trilogia vsak bude pokracovat dalej. OMG.

Bitevní loď (2012)

Takto hlupy film s podobnym rozpoctom som uz davno nevidel. Dal som 2*, jedna je vsak za efekty a celkom podarenych mimozemstanov so super "hracickami", ale samotny film je poriadne sklamanie. Fakt sa cudujem, kde to nabralo tych 65%. V kazdej scene bola americka vlajka, alebo "zabita" hlaska zavanujuca propagandou. Ten zaciatok bol trapnejsi, ako zaciatok Transformers 3 a to bol veru poriadny naklad. V strede sa to celkom rozbehlo, aj to len vdaka mierumilovnym mimozemstanov, ktory nas mimochodom prisli vyhladit, no v niektorych usekoch akoby zabudli na co sem vlastne prisli. Koniec je asi aj zbytocne hodnotit. Tolko trapnych klise natrepat do jedneho kinofilmu, to chce poriadnu davku sebavedomia. Nepochopim ako sa mohol dat na takuto sra*ku nahovorit Liam Neeson. Najvacsie sklamanie tohto roka.

Nezastavitelný (2010)

Akcny film, ktory ma fakt prekvapil. Ked som si precital obsah, tak som si myslel ze to ani nepozriem. Ale kedze v hlavnej ulohe hra oblubeny Denzel Washington, nemohol som odmietnut. Dej sa pekne stupnoval a aj ked to nevyvrcholilo tak ako pri inych filmoch s nezastavitelnymi vlakmi (mozno aj kus na skodu), bavil som sa dobre. Na filme ocenujem jeho "realnost". Ked odhliadneme od toho zaciatku, tak to vsetko bolo celkom logicke a postavy neboli nejako extra prihluple ako to v takychto filmoch casto byva. Palec hore.

Catwoman (2004)

Dal som 2*, aj to len kvoli Halle Berry. Bola nadherna. Ten scenar vsak nestal za nic. Myslienka s ozivenim mrtvej Patience sa mi pacil. Aj tie mysticke blbinky z Egypta, ale inak bieda. Na vecer po Boltovom vitaztve to celkom uslo, ale v kine by som nevydrzal. Viac ani neviem a asi ani nechcem napisat.

Vyvolený (2000)

Bezchybne. Scenar, kamera, hudba, rezia, herci. Vsetko ma dostalo. Klobuk dole, fakt som to od tohto filmu necakal.

Frekvence (2000)

Pozrel som si to z nudy. Veril som, ze pri tom neodspim, kedze cisla to ma fakt dobre. Mal som pocit, ze takyto namet tu uz urcite bol, ze ma to nema cim prekvapit. No scenar sa fakt podaril. Pacilo sa mi ako boli jednotlive zivoty oboch hlavnych akterov predstavovane po malych davkach. Stale sa dej stupnoval, skoda vsak, ze to vyvrcholilo stastnym happyendom. Ja by som skor privital nejaky temnejsi zaver, mozno s nejakou zapletkou, kedze cely dej filmu bol zalozeny na zapletkach po zasahu do minulosti. Treba taktiez spomenut, ze herci v hlavnych ulohach Quaid a Caviezel sa ukazali v paradnom svetle. Fakt sa v tych ulohach nasli. Celkovo mam z toho filmu velmi dobry pocit, aj ked si uvedomujem, ze tie zmeny, ktore sa udiali v minulosti, by sa v buducnosti prejavili mozno uplne inak. Som rad, ze som film videl bez akejkolvek informacie o nom. Maximalne prekvapeny a poteseny.

Projekt X (2012)

Ani zo zaciatku to nebolo nic moc, ale bavil som sa na tom v ramci moznosti celkom kvalitne. Zaver mi vsak potvrdil, ze amici su uplne mimo v zivotnych hodnotach. Chlapci, looseri, spravia party a ich zivoty sa zmenia a su hviezdami, na strednej. Vsetky namotivovane deti stat sa superstar spojte sa. Staci rozbit barak rodicom, prechlastat sa do triezva a mozno este frcnut nejaku slecnu. Strasna kravina.

Prometheus (2012)

Pidam sa k vacsine, tiez by som vyzdvihol hlavne prve 2/3 filmu. Posledna tretina bola uz taka "okukana klasika". Cakal som asi iny zaver. Nieco, co by ma opat donutilo preluskat vsetkych votrelcov rad za radom. To sa nepodarilo, skoda. Vizualne orgazmy su vsak zarucene, film je natoceny velmi efektne. Film som videl v 3D a bolo to slusne divadlo. Za posledny rok ma tak mozno zaujal len film Rise of the Planet of the Apes. Scenar ma trosku sklamal. Kto nas to stvoril? V dvojke snad pochopime viac. Vdaka vsak za Charlize Theron, ktora osviezi kazdy film. Na zaciatku som bol nedovercivy, ale opat zabodovala. Odporucam kazdemu milovnikovi sci-fi filmov, funusikovia Aliena budu sklamani.

Posedlost (2011) (TV film) odpad!

Snad na to uz nikdy nenarazim v TV. Bol som ponocnej, takze otapeny som to zvladal, ale druhy krat by som sa radsej podrezal. Nemam rad taketo typy filmov, lebo su predvidave, ale toto je uplne bez stipky nejakej inovacie a pripadnej inteligencie hlavnej hrdinky. A ten jej byvaly, asi super tajny agent zo CIA. Uz ake vecicky dokazoval, pochodzkar obycajny. Mozno budu ine nazory, no ja som sa fakt bavil na tomto "thrilleri".