Krvavá odplata (2005) odpad!

Tento film je cely zly. Od soundtracku, cez "neskutocny" vyber hercov az po rekvizity, resp. kostymy. Obdivujem odvahu rezisera, ze sa vobec pokusil zrealizovat tuto frasku. Wau.

Saltová (2010)

Scenarista si velku odmenu nezasluzi. Film je sice celkom svizne natoceny, takze ubehne to rychlo, ale niektore sceny su totalne prepisknute (preskakovacka na dialnici, vytahova sachta v bielom dome,...). Je pravda, ze ja som do tohto filmu siel len kvoli Angeline. Zahrala si svoju rolu podla mna slusne, ale vsetko okolo toho sa mi zdalo nejake nedotiahnute. O co tam vlastne islo? Ved prakticky bojovala proti kazdemu, este aj svojho milovaneho tam nechala skapat. Dievca malo riadny gulas v hlave z celej tej situacie. A ten koniec ma tiez dostal. Rozmyslam ci si tento film vobec tie 3* zasluzi. Pre mna do urcitej miery sklamanie, cakal som lepsi pribeh.

Světová invaze (2011)

Preco take slabe hodnotenie? Uprimne, siel som do tohto filmu len zo zvedavosti, ci je to az take zle ako sa tu pise, no po zaverecnych titulkach nepochopim, preco nie je tento film oblubenejsi. Je tam vela chyb, o ktorych sa podrobnejsie radsej nebudem vyjadrovat, aj ked jednu poznamku si neodpustim, vo filme mi chybaju nejake cool zabery, ktore by som si zapamatal aj na par rokov. Musim vsak ocenit dobru pracu s kamerou, aj ked ten roztraseny obraz nemusim. Najviac sa mi pacilo, ze pohlad kamery bol prakticky vzdy z pozicie vojaka. Nevidime za roh, nevidime nic zo vzduchu, vidime sutiny, prach, mrtve tela, lietajuce naboje, nepriatelske jednotky a pocujeme vsetok ten narek deti, stony ranenych atd atd. A prave toto ma na tomto filme najviac bavilo. Je to vojnovy film a boj je zachyteny velmi dobre, ci uz zvukovo alebo vizualne. Este k hlavnej postave by som sa rad vyjadril, pretoze Eckharta som mal vzdy zafixovaneho ako pravnickeho "hezouna" na zaklade podarenej komedie Thank You for Smoking a som prekvapeny, ze som mu rolu vojnoveho hrdinu zozral aj s navyjakom. Islo mu to. Tesim sa na dalsi pocin od Liebesmana, tymto ma pekne nastartoval. Uvidime ako sa podaria novy Titani.

Megatovárny (2006) (seriál)

Ano, presne toto som potreboval vidiet v HD. Taktiez vela, pre mna zaujimavych informacii. Prave som dopozeral diel o AUDI a som v uzase. Vsetkym urcite odporucam.

Let číslo 93 (2006)

Strhujuci film. Od zaciatku az do konca. Zo zaciatku sa film sice nesie v rovine dokumentarnej, no od prevzatia kontroly nad lietadlom teroristami vam Greengrass nedovoli odlepit oci od obrazovky. Pri scene s dobijanim sa pasazierov do pilotnej kabiny som nedychal a aj ked som vedel ako to dopadne, veril som, ze to nakoniec zvladnu. Nestalo sa, a film skoncil presne tak, ako sa to vraj udialo v skutocnosti :(. Tolko emocii v jednej scene som vo filme asi este nevidel. Fakt mnou tento film a hlavne zaver otriasli. Brrrr.

Všemocný (2011)

Wau...po prvych hodnoteniach, ktore som tu precital, som film pustal s pocitom, ze to bude len nepodarene sci-fi. Ale opak je pravdou. Pocas celeho filmu som sa bavil, tesil som sa na kazdu dalsiu scenu, na kazdu dalsiu mudrost od skvele hrajuceho Bradleyho. Tento chlapec vyzera dobre v komedii, thrilleri a pevne verim, ze by aj Labutie jazero odtancoval s noblesou. Myslel som si, ze pribeh bude stat aj na De Nirovi, ale ako vidime, Bradley dokaze cely pribeh utiahnut sam a prave tato skutocnost sa mi na filme neskutocne pacila. Uzil som si tento jeho koncert plnymi duskami. Vzdy sa pokusam hladat na filme chyby, ale teraz mi to akosi neslo. Sice ma trosku zamrzela zapletka s rusmi, pride mi to take otrepane, ale v ramci minutaze tam inu zapletku asi nemohli dat. Po zhliadnuti tohto filmu som po niecom podobnom zatuzil aj ja, kedze za tri tyzdne mam statnice. To je predstava, byt Vsemocny...

Blbec k večeři (1998)

Jednoducha komedia, ktoru vsak mozem oznacit za jednu z najlepsich aku som kedy videl. Mam rad inteligentny humor.

Mechanik zabiják (2011)

Super akcia. Statham opat mlati vsetkych. Da sa namietat, ze dej bol trosku predvidavy, ale ja to Stathamovi aj tak vzdy vsetko zozerem. Je to proste moj oblubenec a akukolvek chybu prehliadam, pretoze jeho filmy pozeram kvoli nemu. Prekvapil ma Foster, ktory sa velmi dobre zhostil ponuknutej ulohy a pravdupovediac niekedy som mal pocit, ze je drsnejsi ako Statham. Spolu im to slo velmi dobre. Vidiet ich spolu v nejakom dalsom filme by bolo super. Aby som sa vratil k akcii. Super kamera s velmi dobre zvladnutymi vizualnymi efektami. Nerad to davam do komentu k filmu, ale kazde jedno umrtie vo filme bolo odlisne od toho predchadzajuceho a to bola jedna z veci, vdaka ktorym som film sledoval s napatim.

Rychle a zběsile 5 (2011)

Super oddychovka plna akcie, ale aj prihluplych dialogov. Asi toto by som povedal, ak by som mal tento film hodnotit jednou vetou. Treba vsak povedat aj nieco navyse. Zacnem kritikou. Vadilo mi strasne vela veci. Tento rok som nevidel film, ktory by mi v urcitych veciach vadil viac ako prave tento. Celu seriu Fast and Furious beriem ako jedno velke odreagovanie, takze tie "drobne" nedostatky vo fyzike sa daju resp. musia prepacit. No pocuvat zivotne pravdy od zlodejov a inych "milovnikov" zakona je uz vela aj na mna. Cakal som viac scen s pretekmi, ved o tom to do teraz bolo. Na druhej strane, aby som len nekritizoval, musim priznat, ze akcne sceny stali zato a uzil som si ich naplno. Mozno preto, ze sa vsadilo na zelezo a nie na grafiku. Potesilo ma aj herecke obsadenie, avsak E. Mendes sa mohla ukazat aj na dlhsie. Mozno na buduce. Zaver? Kto videl predchadzajuce casti, nebude premyslat a to veru ani neodporucam. Treba to len pustit v BluRay na velkej obrazovke s dobrym zvukom a uzit si TOP akcny film tohto leta. Ja som sa bavil.