Pád (2006)

Výtvarně asi nejpůsobivější dílo Tarsema Singha. Kamera si hraje s hloubkou, vzdáleností, úhlama, a dává vyniknout desítkám architektonických i přírodních lokací. Pro režiséra typickej synkretismus kombinuje umělecký prvky různých kultur – s výrazným vlivem Španělska, Arábie, a Indie – a to jak v architektuře, tak v kostýmech postav. Přeskakování mezi pohádkovým příběhem a světem vypravěče mě moc nebavilo a působilo rušivě.

Star Wars: Vize - Série 2 (2023) (série)

Epizody po 15 minutách, ale i tak to byla ztráta času. I ve srovnání s předchozí sezónou, která už sama o sobě nebyla nic moc, ale přesto pár dobrých epizod měla, je to kvalitativní sešup.

Slunovrat (2019)

Povedená švédsko-americká variace na téma The Wicker Man (1973), případně špatný, ale kultovní předělávky The Wicker Man (2006) s Nicolasem Cagem. Oceňuju naturalistický pojetí, dobrý herecký výkony, a vynalézavou kameru. Příběh se trochu táhne.

Zajatci času (2017)

Nízkorozpočtový scífko s rozporuplnýma hereckýma výkonama, ale originálním námětem a místy zajímavým vizuálem. Stojí za vidění.

Černé zrcadlo - Železná vůle (2017) (epizoda)

Prej že to nemá pointu a nápad. Tolik lidí to tady jeden po druhým papouškuje. :) Námět je super, a zpracovanej je dobře. Autonomní zbraně jsou čim dál aktuálnější téma. Robot byl možná trochu OP co se výdrže baterky a rychlosti dobíjení týká, ale v mnoha jiných ohledech zas tak daleko od reality nebyl. Postavy se občas chovaly trochu nelogicky (třeba šlapat na plyn ve snaze utýct před někým, kdo je ve stejným autě, asi nemá uplně smysl), ale kdo z nás je schopen si v okamžicích smrtelnýho ohrožení zachovat chladnou hlavu? Závěrečná pointa je možná ponurá, ale bohužel opět realistická. Dovedu si dost dobře představit, že radši než muset zbytek života žít jako štvaná zvěř, spousta lidí by radši zvolila snadnější cestu ven.

Star Trek: Picard - The Last Generation (2023) (epizoda)

"We are all that is left of StarFleet." — Ano, bohužel. Děkujeme Anice Hanson za ironicky výstižný shrnutí týhle tragédie. :) Pár hvězd za snahu na straně herců (těch je mi trochu líto, protože scénář je brak), a za povedenou rekonstrukci Enterprise D. Tahle epizoda konečně aspoň po výtvarný stránce trochu připomínala Star Trek. Zároveň se tu ale jasně ukazuje ten kontrast mezi propracovaným vizuálním stylem TNG a nekoncepčním amaterismem Picarda. Jak to, že třeba Orville, nebo startreková epizoda Black Mirror, byly schopný se zlomkem rozpočtu ten styl nejen napodobit, ale zároveň i posunout někam dál, zatim co moderní startreková produkce vypadá jako špatná fan-fikce Babylonu 5?

The Mandalorian - Kapitola 24: Návrat (2023) (epizoda)

Ten Moff Gideon je fakt borec. Za jedinej den stihl obsadit Mandalor, vybudovat tam imperiální základnu, vybavit pěšáky nově ukutým beskarovým brněním, tryskovýma báglama a dalšíma vychytávkama, a vycvičit je v mandalorským stylu boje! :) Celkově asi nejlepší díl sezóny, hlavně vizuálně a scénograficky. Je tu dost dobrých nápadů, a dobře provedených. Ale zároveň i dost blbostí. A furt to ale táhne dolu scénář a některý postavy.