Pasažéři (2016)

Pod tlakem doby snižuju svoje nároky a lehce zvedám původní hodnocení. Díky originálnímu námětu a relativně kompetentnímu provedení jsem ochotnej zkousnout těch pár nesmyslů a montáž romantických klišé scén.

Duch ve stroji (2017)

Po delší době od vydání jsem se k tomu vrátil, abych si vzpoměl, proč jsem tomu tehdy dal 4★, ale absolutně netušim proč. Co se mi honilo hlavou? Atmosféra původní mangy i anime tady chybí. Vizuální koncept i scénografie jsou úplně jiný (horší). To samý se dá říct i o postavách. Podobnosti jsou jen na povrchu. Tvůrci se omezili na replikaci několika ikonických scén, nejspíš v dojmu, že to bude stačit. Herecký výkony smíšený, celkově ale nic moc. Scarlett Johansson se na tu roli moc nehodí.

Vetřelec: Covenant (2017)

Lepší než Prometheus, ale ne o moc. Byla tu lepší posádka (horší než tu předchozí už by asi stejně nenašli). Neni tu nikdo vyloženě nesympatickej, a ikdyž se postavy občas chovaj nelogicky a hystericky, tak hlouposti a otravnosti předchozího dílu nedosahujou ani zdaleka. Příroda a lokace na planetě jsou super. Dyzajn lodí, skafandrů, kostýmů, vybavení, vypadá realističtěji a praktičtěji. Řekl bych, že stylově je to trochu návrat k prvním dvěma dílům série, což je plus. Šílenýho androida už si ale tentokrát mohli odpustit. Alieni tady byli dost OP. Běhali extrémně rychle, střelný zbraně jim nic nedělaly, a rostli "z ničeho", opět extrémně rychle. Se zákonem zachování hmotnosti mají sice problém asi všechny díly, ale tady to je vyloženě do očí bijící. Pak tu bylo dost dalších drobných blbostí, jako třeba řešení interiéru kolonizační lodě. Zavěsit kryogenický kapsle volně do prostoru tak, aby při náhodným otřesu lodě popadaly na zem? Kryogenická kapsle, která se po pádu na zem uvnitř zapálí? Energie lodi závisí na solární plachtě? Nejhorší inženýři na světě..

Paní Davisová (2023) (seriál)

Hodně zvláštní mix žánrů, motivů, humoru a patosu. Od sci-fi, přes mysteriózní drama, po akční thriller. Kombinující prvky náboženství a mytologie s moderní technologií. Skoro bych řekl, že je toho chvílema až moc, a přestává to dávat smysl. Je tu pár dobrých "WTF" a "LOL" momentů. Herecký výkony dobrý, zejména Betty Gilpin. A Margo Martindale jako matka představená je dost vtipná.

Jednorožci: Věční bojovníci - A Fateful Encounter (2023) (epizoda)

Bizarní kombinace věcí který z duše nasnáším (steampunk a vizuální styl Pepka námořníka) s věcma co mám hodně rád (vypravěčskej a vizuální talent Genndyho T.). Voice-acting u některých postav nic moc.

Mulligan - Znovu a líp (2023) (epizoda)

Jo, takhle nějak si představuju "politickou satiru" podle NetFlixu. Lákavá sci-fi premisa a barevná animace ve stylu Rick and Morty, ale po prvních pár minutách je jasný, že prodávaj zajíce v pytli.

Prometheus (2012)

Pokud bylo záměrem přimět diváka přát postavám co nejrychlejší smrt, tak se to docela povedlo. Shléduto znovu po 10 letech. Jediný co mi brání stáhnout hodnocení na 1★ je výprava. V ostatních ohledech selhání.

Válka Bohů (2011)

Příběh je slabší, ale film výrazně vyniká výpravou a scénografií. Návrh kostýmů, zejména olympských bohů a Titánů, a jejich zbraní, je super. Je tu několik vizuálně unikátních lokací. V mnoha scénách vyniká až barokní kontrast světlo vs tma, špína vs čistota.