Super (2010)

Dwight K. Schrute superhrdinou. Vtipnější, než Defendor, ale i tak celkově nic moc.

Star Trek: Picard - Võx (2023) (epizoda)

Zrekonstruovali to pěkně, ale bohužel, 5 minut nostalgických záběrů na Enterprise D nestačí ani zdaleka vykompenzovat předcházejících 40 minut úmornýho Kurtzmanova psycho-treku, plnýho nelogických <|>ovin. Pohled na interiéry navíc ještě totálně mrví kamera, která tam stylově vůbec nesedí.

Denní směna (2022)

Lehce zábavný akční béčko à la Blade. Pokus o "buddy cop" komedii moc nefunguje. Herecký výkony až na výjimky nic moc. Motivace hlavního protagonisty je vyloženě směšná. -1★ za (typicky netflixovej) rasisticko-sexistickej archetyp postavy Davea Franca.

Nene (2022)

Mělo by to být za 3★, ale přidávám 1★ za originalitu, která je v tomhle žánru k pohledání.

Star Trek: Nová generace - Druhá šance (1993) (epizoda)

Teleportační paradox. Kde jinde, než ve Star Treku, už by měl být zpracován? Bohužel, tady se to moc nepovedlo. Od zajímavýho filosofickýho problému Théseovy lodi a identity člověka rychle sklouzáváme k nezáživnýmu žvanění o vztahových trivialitách. Nejzajímavějším aspektem je asi konflikt ohledně kariérních rozhodnutí v důsledku rozdílnosti povah. Přesto ale jedna z těch zajímavějších epizod, kterou stojí za to vidět.

The Mandalorian - Kapitola 22: Žoldnéři (2023) (epizoda)

S výjimkou vizuálu byl tenhle díl dost odfláknutej. Špatný herecký výkony. Někteří herci jakoby se vůbec nesnažili hrát, spíš jen nezaujatě pročítali scénář. Zápletka celkově nedává moc smysl. Souboj na konci dost cringe. A může mi někdo vysvětlit, proč planetu s údajnou "přímou demokracií", což tam zopakovali asi desetkrát, řídí šlechta?

Star Trek: Picard - Dominion (2023) (epizoda)

Ne, tohle fakt neni Star Trek. Můžou tam nasázet klidně všechny původní postavy z NG-VOY-DS, ale dokud scénáře budou psát tihle ňoumové, tak to se mnou ani nehne. Gene Roddenberry byl původním povoláním vojenskej pilot, což mělo na celej koncept ST naprosto zásadní vliv. Neřikám, že všechno nový musí být striktně podle jeho pravidel. Naopak třeba Novou Generaci mám mnohem radši, než původní seriál - zejména od druhý řady, kdy se Roddenberry kvůli nemoci přestal angažovat a ke slovu se dostali ostatní. Ale nějakej základní respekt k předloze tam vždycky byl. Profesionální posádka, racionální přístup k řešení problémů, a zajímavý etický dilemata. Ikdyž oproti předchozím dvěma řadám se to trochu zlepšilo, tak nic z toho tady bohužel v dostatečný míře nevidim. Když jsem si dnes přečetl na wiki článek o Akiva Goldsmanovi, tak mi konečně začalo být jasný proč. Oba jeho rodiče byli dětští psychologové, co vedli skupinu pro emočně narušený děti. Proti tomu samozřejmě nic nemám, rodiče si nikdo nevybírá. Ale proč takovej člověk strká nos do Star Treku? Já chci sakra vidět hvězdnou flotilu 24. století a ne nějaký psychožvásty a rodinný melodramata. Hvězdy dávám hlavně za herecký výkony, protože herci se snaží. Zejména Spinerovo ztvárnění rozpolcený osobnosti Data-Lora bylo super.