Comeback (2008) (seriál)

Zajímalo by mě, kolik NOVA platí za to, že se o tomhle seriálu mluví jako o "kultovním" a Ozákovi jako o "kultovní postavě". Ačkoliv je pravděpodobné, že na novácké diváky to zabírá. Obsahem seriálu přesto probleskuje místy i neotřelý humorný potenciál, ovšem ubíjený otřesnou formální stránkou, která se od Novákových přes Hospodu prakticky nezměnila. těsné 3* za snahu. EDIT druhá série je již jen neskutečný odpad ve stylu nováckého tlačení na pilu, škoda slov. Ze soucitu ponechávám 2*.

Quantum of Solace (2008)

James Bond definitvně zradil svůj dlouhá desetiletí budovaný trademark. Ne že by mi to vadilo, zábava to byla stejně naposledy někdy v sedmdesátých letech. Jenže co přináší QoS? Chuchvalec zmatených akčních scén a křečovitý nepochopitelný příběh. Většinu filnu jsem vůbec nechápal o co gou. Forma vítězí nad obsahem, ale nechává mě naprosto chladným. Bond Art? Ale prosím vás. QoS je jako mladší rachitický bratr Casina Royale.

Klíč (2005)

Už si ani nepamatuji, kdy se mi naposledy stalo, že bych nedokázal předpovědět konec filmu. Ke Klíči jsem klíč předčasně nenašel a zejména tím si vysloužil extra hvězdičku. Bez toho by se jednalo o obsahově průměrnou žánrovou dojnou krávu.

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Ani z nostalgie nemohu jít výš. Právě naopak - z nostalgie se cítím tak trošku uražený a dávám jen 3*. Nevadí mi starý Jones, je stále stejně cool, nevadí mi sci-fi motiv (ačkoliv na konci až příliš ujetý). Mnohem víc mi vadí, že z Indyho, který žil jen pro kutání památek v hlíně, se stal tajný agent. Vadí mi absurdní tlačení na pilu v tom smyslu, že hrdinové se stávají čím dál nesmrtelnějšími (viz lednička, vodopády) a akční scény čím dál absurdnějšími (téměř všechny), za což dozajista vděčíme panu Lucasovi. Dále mi vadí příliš mnoho kladných postav, to k Indymu nejde, Indy byl vždycky spíše sólista, tady je jeho postava v druhé polovině filmu nepříjemně potlačena do pozadí na úkor celé grupy dalších kladných gerojů (opět Lucas?). Film tak působí po stránce starého dobrého Jonesovského spiritu poněkud chudokrevně a handicap nastavuje hustou, překotnou a často až příliš pitomou akcí. EDIT: já vůl na to neměl koukat znovu. Je to fakt digitální dětinská sračka. Takže hop hvězda dolů.

Walker, Texas Ranger (1993) (seriál) odpad!

Chtěl jsem dát 1* ze soucitu. Ale 203 dílů si už žádný soucit nezaslouží.

DOA: Na život a na smrt (2006)

To, že se možná podařilo vystihnout atmošku počítačové hry, nedělá z tohoto estetického trusu dobrý film. Užijí si to jen nenároční milovníci hezkých prdelek, okatě nerealistických soubojů nebo milovníci počítačové předlohy. Všem ostatním při shlédnutí hrozí psychická újma. 1* za soulad s poč. předlohou.

Ace Ventura 2: Volání divočiny (1995)

Zase jdu jednou proti proudu, to se mi u pitomých komedií občas stává. Samozřejmě je to lidi vaše vina, nemáte totiž smysl pro humor. Dle mého vysoce erudovaného názoru totiž dvojka Zvířecího detektiva strká jedničku do kapsy snad ve všech ohledech. Tenhle humor mi prostě sedl a co se týče konzistence, film snad nemá žádné slabé místo, je to sranda od začátku do konce. Teď jsem ten film viděl asi po 7 letech a jeho kouzlo zůstává, láska k němu mě nepřešla, takže 5*. Soudnost stranou, v mých očích jedna z nejlepších praštěných komedií.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Narozdíl od mnohých si myslím, že toto JE špička mezi americkými sitcomy. Nepatlá se stále nudně dokola v milostných vztazích jako některé proklamované "TOP" sitcomy, které pod novými pláštíky recyklují stále ta samá sladká klišé. Místo toho servíruje jeden geekovský vtípek za druhým. Pravda, právě geekovská povaha seriálu nesedne všem, ale to je jejich smůla ;-). Nicméně pravdou je, že postava Sheldona je pro BBT něco jako Barney pro HIMYM. JInými slovy jedna hvězdička navíc je právě za něj. EDIT: pátá série je těžkým zklamáním. Tvůrcům evidentně došla šťáva, natahují, recyklují, kupí vztahová klišé a začali dělat vše, za co jsem je výše v tomto komentáři chválil, že to nedělají. Hvězda dolů, hoši. První čtyři série jsou však tím nejlepším mezi americkými sitcomy.

Earth (2007) (TV film)

Jedná se v postatě o dokumentární seriál sestříhaný do jediného filmu. Seriál měl samozřejmě ještě více zajímavých záběrů a byl prokreslenější. I film však opravdu sotjí za to. Krása. Krása, která nám mizí přímo pod rukama.

Stopařův průvodce po Galaxii (2005)

Kniha SPPG oplývá lehkostí. Film SPPG je jako její zfilmovaná křečová žíla. Pár věcí se podařilo adaptovat s grácií (Vogoni!), většinu však ne. Zfilmovat nezfilmovatelné se dle očekávání nezdařilo. Zůstala jen místy až příliš afektovaná bžunda na motivy výborné knihy. Pobaví dobře, ale samotné knize nesahá ani po kotníky.