Katka (2009)

Jo, drogy jsou hrozné, závislost je hrozná, život závislých je hrozný. Všechno víme, všechno už jsme viděli. Film podle mě nepřináší nic nového. A vzít do ruky kameru a natočit pár momentek ze života feťáků zvládne každý i netalentovaný režisér, a stejně z toho bude "strhující a hluboký" film.

Saló aneb 120 dnů sodomy (1975)

Chápu, proč to většina lidí nedovede dokoukat do konce. Je to taková kun.ovina, že by je jinak unudila k smrti. Kdyby se Pasolini raději více držel předlohy a pokusil se ji hlouběji propracovat, než zplodit tento přehled nechutností, který stejně zlu a zvrácenosti původního textu nesahá ani... no, nikam.

Taková normální rodinka (2008)

Já nevim, kdy konečně tvůrci pochopí, že se podobné české komedie lidem už prostě nelíbí, a přestanou jich sypat z rakávu ročně několik. Asi až publikum pochopí, že se v tomto žánru už nejspíš nic dobrého nezrodí, a přestanou brát kina masově útokem pokaždé, když nějaký takový skvost spatří světlo světa.

Dokonalý svět (2010) (seriál)

Neskutečně debilní seriál s neskutečně nesympatickou hlavní hrdinkou. Trochu to zachraňuje zbylé herecké obsazení, ale opravdu jen trochu. Jedna hvězda za to, že mě seriál svojí stupiditou fascinoval a chvílemi i bavil, druhá za to, že tvůrci dovedli včas skončit (tu smažu hned, jakmile se objeví další série).

Můj dům v Umbrii (2003) (TV film)

Příjemná atmosféra, velmi dobře do své role obsazená Maggie Smith. Naivita filmu ladí s přostředím. Stejně se ale film z průměru nevyhrabe, což zdá se nejspíš ani nebylo zamýšleno. Sama si také nedovedu představit, jak by lepší scénář, obsazení, režie či cokoli jiného mohlo úrovneň kamkoli pozvednout.

Želvy Ninja (1987) (seriál)

Ježiš, to musela bejt blbost :-) Jako malá jsem to hrozně žrala. Z nostalgie bych se na nějaký díl podívala, jen nevím, jestli bych to teď ještě rozdýchala :-))

Stmívání (2008)

Vlastně obyčejná středoškolská romance, až na to, že on je upír. S ohledem na cílovou skupinu to není vůbec špatné.

Kesslers Knigge (2009) (seriál)

Některé díly jsou slabší, ale většina si plný počet zaslouží. Občas narážím na svoji ne příliš dokonalou němčinu, ale obvykle se dá pointa pochopit i tak.

Salad Fingers (2004) (seriál)

Nevzpomínám si, že by na mě někdy něco, co jsem v životě zhlédla, zapůsobilo takto intenzivně (a vskutku negativně) jako toto dílko. Vlastně si ani nedokážu vysvětlit, čím to bylo. Možná jsem jen nebyla v nejlepším rozpoložení, možná se v mém případě Firth trefil do nějakého slabého místa. Nedoporučuji sledovat slabším povahám, lidem v depresi, se sklony k psychotickým stavům a těm, kdo neumí ani slovo anglicky.

Dost (2002)

Látka filmu se podle mě dala zpracovat mnohem lépe. Nevadí mi ani tolik obsazení Jennifer Lopez do hlavní role jako to, že se tvůrci pokusili vytřískat z tak vážného tématu téměř akční trhák.