Žid Süss (1940)

"Předlohu" neznám a jediné, co mohu konstatovat, že film je neuvěřitelně nudný. Ani sledovat umění propagandy mi v tomto díle nepřišlo nijak zajímavé. Nebudu se tu pohoršovat nad účelem, za jakým byl film natočen, hodnotím pouze jeho celkovou kvalitu.

Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek (1993) (seriál)

Oproti původnímu celkem milému seriálu s napínavým dějem, úžasnými kouzly (kdo by nechtěl otočit prstenem a splnit si všechna přání) a vtipným kontrastem pohádkového světa s tím naším tu máme přemodernizované pokračování s divnou zápletkou s dědky místo dětí. Celkově je to divné a už ne kouzelné. Na druhou stranu si ale vzpomínám, že jako dítě jsem to moc nevnímala a pokračování se mi líbilo skoro stejně jako první série. A jelikož seriál je určen dětem, beru jako rozhodující pro moje hodnocení právě vzpomínky na něj.

Žena s polovinou těla (2005) (TV film)

Je to samozřejmě po americku dost nadsazené, nechybí dojetí, tragédie, odvaha, smutek, štěstí... Známe takové dokumenty. Ale příběh té ženy je obdivuhodný.

V pasti (2005)

V první řadě, Ellen Page zde nevypadá jako dítě, ale jako mladá žena. Takže tu není žádný pedofil. Jestli byl tedy záměr představit hlavního hrdinu jako zavrženíhodného devianta, nezdařilo se. Zda se něčím provinil, či ne, se navíc dozvídáme až na konci, kdy už je nám to v podstatě jedno. Před tím jsme totiž víc jak hodinu sledovali hrdinku, nikoli nevinnou dívenku, úchylně se vyžívající v situaci. Filmem jsem byla znechucena, ovšem nemůžu mu upřít značnou působivost. Nakonec ani ta rozporuplnost, kdo je vlastně oběť, není od věci. Od věci je ale zdlouhavost, nelogičnost a stupidita děje. Velká škoda...

Scientologie, pravda o lži (2010) (TV film)

Průměrně hodnotím dokument jako takový, jelikož zpracování by mohlo být lepší. Nahlédnutí do praktik scientologické sekty, o které jsem měla dosud jen povrchní povědomí, bylo velmi zajímavé.

Zrůdy (1932)

Film má sice banální příběh, ale velmi působivou atmosféru. Navíc se jedná o dílo dodnes unikátní. Jen asi značně utrpěl po nesmyslném okleštění a přidání "stravitelnějšího" konce. Sama moc nechápu, co je na filmu tak kontroverzního. Je to prostě příběh o lidské vypočítavosti. A na obsazení postižených lidí nevidím nic špatného, zvlášť když obludária v cirkusech nebyla žádnou raritou.

Bolševikova slabina (2003)

Od filmu jsem mnoho nečekala, nemám moc ráda dramata ukazující lidi s jejich neuspokojivými životy, ve kterých se buď nic nestane, nebo mají naopak "nečekaně" tragický konec. Ale tento film se mi líbil. Dokonce hodně líbil, tak mu dávám o něco vyšší hodnocení, než si možná zaslouží. Přehlížím tak mezery ve scénáři a celkově ne úplně dokonalé řemeslné zpracování. Na druhou stranu tu ale máme zatím nevyčerpané téma a velmi příjemný filmový zážitek.

Auta 2 (2011) odpad!

Auta, která chodí na záchod... To nejčervenější a nejlesklejší z nic je hvězda, kterou všichni obdivují... A samozřejmě nesmíme zapomenout na jeho nejlepšího přítele, který zdaleka nedosahuje jeho kvalit, ale zůstává mu po celou dobu věrný... Musím ještě vysvětlovat své hodnocení?

Micimutr (2011) odpad!

Doby, kdy Libuška Šafránková hraje místo princezny čarodějnici, by se neměl dožít nikdo z nás :-) To ale není důvod mého hodnocení. Natočit tohle a servírovat to na Štědrý den je zlo.