Sedmikrásky (1966)

Ze začátku byl tenhle film celkem koukatelnej, ale ke konci už mě nebavil a přišel mi pořád stejnej. Hlavní potíž ale spočívá v tom, že to celé na mě působí jako exhibice autorů, kteří tak trochu pozapomínají na diváka. Podle dalších hodnocení to vypadá, že jiným se ta exhibice líbila, nebo v tomto filmu viděli něco víc. Já bohužel nic víc neviděl a nejsem příznivcem exhibic.

Frigo jako Sherlock Holmes (1924)

Tomuhle filmu prostě nejde nedat 5*. Šlape od začátku do konce, má výbornej příběh, skvělý gagy, dokonalý "akční" scény, který by obstály zcela určitě i dnes, i špetku tý romantiky... Jsem uchvácen.

Larmar och gör sig till (1997) (TV film)

Neřekl bych, že tenhle film je čistým dramatem, alespoň ne nějakým pochmurným. Cítil jsem z něho okouzlení filmem, potažmo divadlem a zjistil jsem, že filmaři jsou děti a blázni, což s sebou nese vnitřní svobodu i démony, které není snadné zkrotit.

3:10 Vlak do Yumy (2007)

Určitě se dá najít spousta výhrad a tenhle film s klidným svědomím sepsout. Ale já si nemůžu pomoct, mně se prostě a jednoduše i se všemi svými chybami a koncem, kterému spousta lidí "neuvěří", líbil a zanechal ve mně velice příjemný pocit. Řekněme, že pro nás idealisty, kterým občas nějaký ten trošičku naivní film nevadí, může přivézt takový vlak do Yumy velice pěkný zážitek.

A co všechny ty ženy (1964)

No nevím, nevím. Nepřišlo mi to moc povedené. Některé gagy celkem fajn, jiné méně, ať už ale byly dobré či špatné, bylo jich jako šafránu, což je s ohledem na komediální žánr stylizovaný do grotesky, dost velký nedostatek... A zesměšnění pisálků, kteří neumí nic, ale přesto se snaží dělat mnoho, často i to, co neumí opravdu dokonale, je sice slušný nápad, ale způsob, jakým byl prezentován, mi přišel umělý a hlavně nudný.

Městečko Twin Peaks (1990) (seriál)

Ačkoli jsem k Lynchovi krapet nedůvěřivý, musím uznat, že tenhle seriál je skvělej. Osobně mám radši druhou sérii, ale i první je výborná, takový velice chutný předkrm. Jedna z věcí, která mě velice zaujala, je obrovská žánrová rozmanitost. Tenhle seriál není jen mysteriózním dramatem, ale shledávám v něm i spoustu dalších žánrů. Svou absurditou občas sklouzává až ke grotesce, příběhy některých postav jsou zase romancemi a tak dále. Někdy jsou tyto žánrové "odkazy" laskavé, někdy mi zas připadaly mírně parodující, ať už však byly jakékoli, vždy byly zábavné a skvěle sloužily celku, který výborně vygradoval posledním dílem plným napínavé atmosféry.

Beze mě: Šest tváří Boba Dylana (2007)

Ztvárnit jednotlivé tváře Boba Dylana různými herci, jimž jsou propůjčena jména některých slavných (ale i neslavných) osob, s nimiž se mohl Dylan identifikovat a jejichž povahové rysy mu byly vlastní, je moc pěkný nápad. Bohužel ale tímhle moc pěkným nápadem to všechno končí. Přeskakování mezi jednotlivými charaktery je dosti chaotické a párkrát i doprovázené zbytečnými obezličkami, linie s R. Gerem mi přišla celkem zbytečná a celkově na mě ten film působí neuceleným dojmem a kromě výše zmíněného nápadu s různými "tvářemi" mě ničím nezaujal. Pokud bych měl hodnotit nápad, bylo by hodnocení mnohem vyšší, bohužel však je ten záměr srážen slaboučkým provedením.

Zbytečná krutost (1984)

Skvělej film, kterej je především výbornou zábavou, se skvělou atmosférou, která vás nenechá na chvíli vydechnout. Ani chvíli jsem se nenudil a byl jsem nadšen. Toto nadšení bylo větší, než u všech předešlých (pozdějších) filmů od Coenovejch, ačkoli třeba způsob, kterým se Coeni dobrali k "výpovědi" v Tahle země není pro starý, byl skvostnej a v tomto ohledu je TZNPS krapet lepší.

Mořská víla (2007)

Tenhle film mě absolutně minul. Málem jsem se u něj ukousal nudou a za celou dobu jsem nepřišel na to, o co se tvůrci snažili. Jediné, co mě napadlo, že jde o nepovedenou snahu napodobit Amélii. Každopádně mě ten film hrozně nebavil a hlavní postava mě svou negativitou příšerně štvala, ke konci se sice přeci jen stala trochu snesitelnou, přesto mi však stála přišla nesympatická...

Konečně spolu (2007)

Celkově to bylo docela fajn, škoda začátku a pár dalších momentů, které na mě působily krapet rozpačitě. Z těchto chvil jsem cítil křečovitou snahu o vtip, která se projevovala především umělostí situace, z níž měl vtip vzejít. Škoda, jinak to bylo pěkné.