Lovci hlav (2011)

ETM! bylo to první co mě po skončení tohoto filmu napadlo. Vynikající thriller a rozhodně nejlepší krimi film loňského roku. Kam se na tuto genialitu hrabe například žánrově stejný vychvalovaný Drive? Seveřané natočili něco u čeho budete zadržovat dech, odvracet oči, při opravdu nechutných scénách, které nejsou pro slabé povahy a i silní jedinci mohou mít problém udržet večeři v žaludku. Spolu se špetkou černého humoru, kvalitním uměním, malého Lovce hlav a fanatickým sebestředným vojákem - manažerem tvoří parádní kulervoucí akčňák, který je nutno vidět více než jednou. 92% ( Oscara si rozhodně zaslouží)

Ukradené Vánoce (1993)

I přesto, že Burtonovu tvorbu miluji, od Ukradených Vánoc sem čekal více. Propracování na tehdejší dobu úžasné, ale ten příběh mě opravdu zklamal. Bez nápadu, téměř bez vtipu (ano je to hororová pohádka, ale v podobném duchu se točí i Mrtvá nevěsta, nebo Beetlejuice, kde však najdeme zábavné scény. Na druhou stranu nechybí perfektní hudba a vynikající Jack. 65 %

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Hru stínů není nijak složité vystihnout. Charakterizují ji zpomalené záběry, nesmrtelný šerlok, perfektní hudba, perfektnější efekty a děj částečně podle Doyla. Ale vše z toho sem si v tomto filmu naprosto zamiloval. 90%

xXx (2002)

Můj převelice velice oblíbený herec Vin Nafta opět nezklamal? Nebo ano? Tomuto se dá říkat ukázková blbost a dokonalý příklad absurdity. James Bond (který také mnohdy dokáže neuvěřitelné věci) by se musel otáčet v hrobě, kdyby někdy žil a posléze i umřel. Pan Vin Vysokocetanový, ve své další příšerné roli. P.S. Vypnutí mozku nepomáhá, nastává otupělost a posléze bolení hlavy z šíleného rámusu a oslňujících záběrů.

Máj (2008)

ToTo (fuj), že napsal Karel Hynek Mácha??????

Maffiósso (1998)

Tak podruhé píši komentář k e stejnému filmu (nebo si to alespoň myslím). Je to jedna z nejlepších parodií na filmy s mafiánskou tématikou. Většina scén sice byla dovedena až na kraj trapnosti, ale já se přesto výborně bavil. Neb hláška: ,,Ten už spí s rybami. " ,,Chudák, měl téměř na každou dívku" mi způsobila více než jen úsměv na tváři. Nebo (nesmrtelný) Vincenzo Cortino tancující kankán ... Komu nevadí ujeté filmy a trochu zvláštní mafiánská rodinka původem z Itálie mohu jen doporučit. 80 %

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

To je ale pitomost! Opravdu netuším, kdy sem viděl nudnější film. Děj se ztrácel kamsi v nedohledno, divák neměl nejmenší šanci, ani po opravdu silné kávě, sledovat cože je vlastně skutečnost nebo kdy Joel sní. A přehrát nám 15 minut konce filmu hned na začátku, to byl vskutku mistrovský tah, mě osobně to ještě víc zmátlo. Jednu hvězdičku za blbý,, avšak neotřelý nápad na děj a druhou hvězdičku, za skvělého Jima Carreye, který dokázal, že nejen komedie mu jdou od ruky.

Jája a Pája (1986) (seriál)

Potřetí, při mém hodnocení, opravdu lituji, že nejde dát více jak 5*.

Sucker Punch (2011)

Trochu jsem se ztrácel, co se v té léčebně/blázinci/bordelu vlastně děje. Na druhé shlédnutí mi pár věcí konečně docvaklo. Každopádně, když Babydoll tancovala nám byl promítán příběh záchrany a útěky pěti holek v krátkých sukních, tak jsem se opravdu bavil víc než u nejlepší RPG hry. 75%

Eragon (2006)

Jako velký fanoušek Odkazu dračích jezdců nemohu hodnotit jinak. Film je tak ubohá břečka, kniha je okousaná jak nejvíce to šlo, dějová linie souhlasí zhruba v tom, že na konci je opravdu nějaká velká bitva v nějaké velké duté hoře, jinak je to celé téměř naprostý nesmysl. Nevím zda si scénáristé Eragona vůbec přečetli, ale Arya měla být překrásná, Brom měl opravdu vypadat staře (a to i přesto, že to byl dračí jezdec), né na konci filmu neměl opravdu nikdo z ústřední dvojice hrdinů umírat a následně zas být oživován, bla, bla, bla, bla. Dobrá kniha opravdu neznačí dobrý film. Jednu hvězdu dávám za dokonale vytvořenou Safiru, to je to jediné co mě nezklamalo.