Samuraj (2003)

Ten koniec, to bolo co???!!! Musela som sa posunut na stolicke blizsie k pc, lebo som neverila... Kto je hlavny boss, som vedela skoro hned(som dobraaa). Jedine, co ma pocas filmu napadlo: Kitano je ako Tajovsky, ukazuje dedinu so vsetkymi jej zapormi, ale na druhej strane s dedincami sympatizuje... Zatoichi je slepy... Zatoichi je maser. Zatoichi je slepy maser. A to ma vela vyhod. Ako konicek(ano i slepi maseri v 19.st maju konicky) ma vyvrazdovanie ganstrov. Obcas sa prechadza cestickami, kde robotnici vyhravaju svojimi motykami modernu hudbu... Pokrokove polnohospodarstvo.

Hrdina (2002)

Polozit zivot za dobro svojej vlasti... Pritom ani nevediet, co to ta vlast vlastne je... Uznat omyl a zit(umierat)za nieco vyssie... Slepy muz hra hudbu srdcom a listy nezne padaju..

Howlův kráčející hrad (2004)

Jedno pre mna z najlepsich anime vobec... Konecne pribeh, v ktorom nie je hlavna hrdinka roztomile dievcatko v predpubertalnom veku. Ale celkovo sa mi pacil pribeh a jednotlive postavy boli taktiez vynikajuce, ci uz samotny Howl, ktorého uhrancivy hlas v anglickej verzii (Christian Bale) mi nahanal zimomriavky. Najlepsia postava je aj tak Calcifer, ktoru povazujem za najvtipnejsiu zo vsetkych doterajsich Miyazakiho filmov. A ani Witch of the Waste sa nedala zahanbit.

Mnichov (2005)

Sakra, ale tych 5* je nanic. Dajme si desat*, alebo potom desatinne cisla. To to na takych 6,670000/10.

Yeopgijeogin geunyeo (2001)

Ked som davala 3* pripadala som si ako kacir, ktory znesvacuje tento "romanticky kult". Ale ked si spomeniem na The Classic, alebo ...ing, ktory ma u mna 4*, nemohla som inak. Mozno to je sposobene tym, ze som film pozerala s tym, aky super bude, ze prva cast je crazy komedia, ale druha ma dorazi svojou emocionalnostou... Druha polka bola ozaj dost dobra. Ked som premyslala, aky film by som chcela natocit, keby som mohla, tak to bolo vzdy cosi, kde sa miesalo viac stylov. Film, ktory by vas rozplakal a hned nato rozosmial, film s blaznivou hrdinkou, ktorej apokalypticke vizie by sa zhmotnovali, ktora by svojou blaznivostou zakryvala svoj smutok... Nuz, celkom to sedi. Pravdu povediac, sceny so skolskou uniformou boli to najlepsie na celom filme.(a i squash tvarou namiesto rakety bol fajn) Ale ked niekto ogrca niekomu parochnu, tak to mi nepride vtipne a mozno by som to skor cakala vo filme typu "Postrach Denis 3". A ked uz, tak urcite nie viackrat ako jeden. Kolko muzov by sa nechalo bezdovodne terorizovat a plnit kazdu prosbu zenskej, ktora tuzi po jeho smrti:)?! Niekedy by som nakopala ten jej zadok. :))))))))) Myslim, ze problem je v tom, ze Korejci miluju melodramu a ja som prave docitala Dazd. A chcem byt pochovana v satach ako spomienka na moju lasku(ehm..pardom s milym).

Aienji (2003)

...ing je velmi dobry film. Najprv mi dosli niektore sceny trocha prvoplanovane, ine troska nerealne, ale tie sa potom ku koncu nadherne vyriesili a zdovodnili. Jednoznacne najlepsi napad je ruka hlavnej hrdinky. Nieco take som zatial nevidela a neviem preco, ale velmi ma to potesilo...Ehm. Nevermind. Rozmyslala som nad 4 a 5*, ale nakoniec som dala 4*, lebo predsalen ostatne 5* filmy(a juhokorejske "romantaky") sa ma dotkli viac.

Šinseiki Evangelion (1995) (seriál)

Prva polovica: nic prevratneho, ba az nudneho. Novy diel, novy angel, navrh riesenia, zopar problemov, happy end. Postupne sa vynaraju stale zavaznejsie a prekvapujucejsie otazky a ked to konecne nabera na gradoch, clovek sa tesi na odhalenie, zrazu bum. Koniec mi pride akoby autor nedokazal vymysliet dostatocne odpovede na otazky, ktore predtym nastolil a tak to zmietol v jedno velke PSYCHO finale, ktore bolo pre mna sklamanim.

Těžce zamilován (2001)

Ako komedia nic moc... Ale prinutilo ma to zamysliet sa, ako sa musia citit ludia, ktori podla dnesneho "konzumneho" sveta :) nevyzeraju in.

Maraton (2005)

Vzdy som bola pysna na to, ze som lev... Ale teraz zacinam uvazovat o zebre.