• Reality-TV

Kotel (1998) (pořad) odpad!

Psycho. Občas nechtěně zábavné díky neuvěřitelnému primitivismu zamindrákovaného publika, ale jinak totální žumpa v čele s paní kotelnicí. Docela se divím těm, kteří přijali pozvání, protože mohli přijet vyzbrojení nezpochybnitelnými argumenty, ale plebs a Jílková si stejně pořád hystericky jeli to svoje...

Česko hledá SuperStar (2004) (pořad)

Jedna hvězda za první sérii, která byla aspoň trochu snesitelná, pak už to byla jízda odpadem.

Česko Slovensko má talent 2 (2011) (pořad) odpad!

V podstatě jsou tyto soutěže jenom o tom, která z nich bude mít zoufalejší postavičky v porotě. Tohle je asi vítěz, navíc s bonusem v podobě dvou trapných moderátorů.

Vše je ztraceno (2013)

Film bez vedlejších postav, bez dialogů/monologů a bohužel i bez emocí. A ač mám Redforda rád, tak ani on nikterak nevyniká. Takže celkově docela zklamání, nic než průměrný snímek.

Rivalové (2013)

Film jako takový je (téměř) dokonalý. Příběh Laudy a Hunta je tak fascinující, že i člověk, který normálně F1 nesleduje, začne googlovat podrobnosti. A přitom bohužel zjistí, že hodně toho bylo v Rush oproti reálu pozměněno nebo rovnou otočeno o 180 stupňů, což je to jediné, co lze filmu opírajícího se o spolupráci se samotným Laudou důrazně vytknout. Je na každém, jak moc mu to vadí nebo kazí jinak úžasný dvouhodinový zážitek. Pokud se od toho člověk odprostí a bere to prostě jako film, z něhož se sem tam něco skutečně stalo, pak jde o pětihvězdičkové dílo.

Etiketa (2004) (seriál)

Hodně poučné a zároveň hodně vtipné, jedna z top věcí ČT.

Jste to, co jíte (2006) (pořad) odpad!

Odpadový je formát samotný, do extra žumpy ho posouvá kromě účinkujících ještě neuvěřitelně nesympatická dvojice "odborníků" Havlíček - Cajthamlová s jejich kecama.

Maska (1994)

Solidní oddychovka, jako bonus s (poprvé a naposledy) skutečně krásnou Cameron Diaz.

Plán útěku (2013)

Film má určitě řadu chyb, ale všechny jdou do pozadí, protože Sly i Arnie prostě umí i v pokročilém věku a spolu jim to klape přesně tak, jak jsme si my všichni, kteří jsme na jejich filmech vyrůstali, přáli. Hodně povedená záležitost ze "staré školy".

Jackals Praha (2007) (amatérský film) odpad!

Odpad nadruhou, protože tohle je opravdu vrchol trapnosti.