• Reality-TV

Jackass: Děda Mizera (2013)

Jackass trochu jinak, ale už v seriálu byly scénky s dědou a (snad) nic netušícími lidmi velmi zábavné, což ve filmu pokračuje na jedničku. Výborná (a tentokrát na poměry Jackass ani ne tak nechutná) zábava, snad jenom "příběh" a dialogy dvou hlavních hrdinů tam byly trochu zbytečné.

Kick-Ass (2010)

Škoda, prvních plus minus čtyřicet minut bylo výborných, ale pak to šlo výrazně z kopce. Nejlepší část filmu určitě scéna u Rasula, dokonalá.

One Man Show (2008) (pořad) odpad!

Naprostá žumpa. Nevtipná, otravná, znechucující a to díky pseudomoderátorovi. Kazma (a s ním Agáta, Ruda a podobní zoufalci...) jsou přesně lidi, u kterých člověk nechápe, že po nich vůbec štěkne pes, natož aby je někdo zaměstnal a ještě prezentoval světu.

Pošta pro tebe (2005) (pořad) odpad!

Proč jsou lidi takhle zlí, Esterko? může se paní ptát při pohledu na hodnocení. Odpověď je jednoduchá, protože je ten pořad naprostá blbost. A nevytrhne to ani Jirka s nitrákem.

Královská hra (2007)

Španělé mají laťku thrillerů hodně vysoko, tenhle se jí bohužel nepřibližuje. Nezačíná to špatně, ale postupem času se stupňuje nesmyslné chování všech postav, vrcholem je pak závěr, který je až nechtěně komický. Herecké výkony nic extra, vykreslení postav v podstatě nulové. Dalo se z toho vytěžit mnohem více, takže zklamání. Jediné plus byla dokonalá "FPS" kamera.

La cara oculta (2011)

Trailer jsem před shlédnutím filmu neviděl (a doporučuji stejný postup všem), takže o to lepší zážitek z filmu. Začátek je takový nijaký, ale zhruba po půlhodině se to náramně rozjede. Španělské thrillery posledních let jsou naprostá špička, což platí i pro tento skvělý kousek.

Babicovy dobroty (2008) (pořad) odpad!

Pořady o vaření nějak nevyhledávám, ale když nějaký běží v TV a mám zrovna chvilku, tak na něj klidně mrknu. Ale tenhle týpek, to je něco. Že vaří takové podivnosti, to by ještě šlo, ale vše to podává tak strašně nudným způsobem, absolutně žádné charisma, které je pro podobný typ pořadů prostě potřeba. Hrůza.

Chata v horách (2012)

Do chvíle, než se objevili zombíci, to vypadalo zajímavě. Ale pak se to zvrhlo v takovou slátaninu, jejímž výsledkem byla hlavně nuda. No a konec tomu nasadil korunu.

Půlnoční vlak (2008)

Slušel by tomu trošku propracovanější závěr, ale jinak výborná podívaná, která boduje zejména naprosto dokonalou atmosférou a Vinnie Jonesem.